Šimtas žmonių trichineliozės spąstuose

Kaip informavo Vilniaus visuomenės sveikatos centro Ukmergės skyrius, birželio 11 d. Ukmergės rajone registruotas trichineliozės židinys su aštuoniais susirgusiais žmonėmis. Vakar trichineliozės židinyje registruoti net 73 ligoniai bei 27 sąlytį turėję asmenys, kurie mediciniškai stebimi. 58 ligoniai gydomi Vilniaus ir Kauno ligoninėse, kiti gydomi ambulatoriškai.

Tarp ligonių 7 vaikai: vienerių, dvejų, trejų, dvylikos, keturiolikos metų ir du vaikai 17 m. amžiaus.   Ukmergės rajone registruoti 47 susirgusieji trichinelioze, iš kurių 35 gydomi Vilniaus ligoninėse. Susirgimai dar registuoti ir kitose vietovėse: susirgo 13 Kėdainių rajono gyventojų ir 7 vilniečiai. Be to, Vilniuje dar mediciniškai stebimi 12 sąlytį turėjusių asmenų. Taip pat registruoti 3 Jonavos rajono gyventojai, jie gydomi ambulatoriškai bei 3 Kauno rajono gyventojai, jie hospitalizuoti Kaune. Tarp ukmergiškių ligonių yra 35 miesto ir 12 kaimo gyventojų, 26 moterys ir 21 vyras, 4 vaikai (dvylikos, keturiolikos ir du  17 metų amžiaus). 
 
Susirgusieji skundžiasi aukšta kūno temperatūra, stipriais raumenų skaismais, bendru silpnumu, daugumai smarkiai patinęs veidas ir galūnės, paraudę akys. Keletos ligonių būklė buvo labai sunki, todėl jie buvo gydyti reanimacijos skyriuje. Kadangi, priklausomai nuo daugelio veiksnių, nuo užsikrėtimo iki ryškių ligos požymių gali praeiti nuo 2-3 savaičių iki kelių mėnesių, manoma, kad susirgusiųjų skaičius dar didės. Net ir išnykus klinikiniams požymiams - aukštai kūno temperatūrai, patinimams, persirgę asmenys kelias savaites, o kartais iki pusės metų, gali jausti nuovargį ir raumenų skausmą. Dar kartą gyventojams primename trichineliozės kliniką.

Trichineliozė - tai ūmi liga. Ją sukelia mažytės, apvalios kirmėlės - trichinelės, kurių yra sergančių kiaulių, šernų arba bebrų raumenyse. Žmonės suserga suvalgę mažai termiškai apdorotos užkrėstos mėsos. Ligos požymiai pasireiškia praėjus 3-45 paroms po užsikrėtimo. Pirmieji ligos požymiai - pilvo skausmai, pykinimas, vėmimas, viduriavimas. Vėliau - po 1-2 savaičių trichinelių lervos iš žarnyno migruoja į raumenis - todėl padidėja temperatūra, pabrinksta veidas ir akys, gali būti akių junginės uždegimas, raumenų skausmas, odos bėrimas.

Esant sunkiai ligos eigai gali vystytis plaučių pažeidimas, širdies nepakankamumas, smegenų pažeidimas, paralyžius, koma, net grėsti mirtis. Prisiminkite, kad ir namuose auginamos kiaulės gali būti užsikrėtę trichinelėmis, nors jokių išorinių ligos požymių gyvuliai ir neturi. Todėl privaloma tikrinti kiekvienos kiaulės skerdieną Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos laboratorijoje, norint įsitikinti, kad užaugintos kiaulės mėsa neužkrėsta tricinelėmis.

Vilniaus visuomenės sveikatos centro Ukmergės skyriaus specialistai atlieka židinio epidemiologinį tyrimą siekdami išaiškinti visus galimai užsikrėtusius asmenis, nukreipia juos į asmens sveikatos priežiūros įstaigas dėl medicininio stebėjimo ir tyrimų atlikimo.


Šiame straipsnyje: tricheneliozė

NAUJAUSI KOMENTARAI

zinovas

zinovas portretas
eina kalbos kad UKMERGEJEpirmiausiai uzsikrete savivaldybes darbuotojai nuo sernienos desreliu vyko kazkokios vaises ten ir po to susirgo okiti tai nuo kitu sernu nes ju nieks netikrino AR KODEL SLEPIAMA KAD VALDZIA VALGE TA SERNA

Saulius1

Saulius1 portretas
Oi, o tokių dešrelių į Kauno savivaldybę ar nepadavė?..

Aušra Petravičiūtė

Aušra Petravičiūtė portretas
Visiems sveikti.
VISI KOMENTARAI 6

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių