Prieš ligas – vakcina ir pipirai

Pipirai, homeopatiniai vaistai ar vakcina nuo gripo? Trys  pašnekovai pateikia savo argumentus, kaip gydytis peršalimo ligas ir gripą.

Vaikystė - be vaistų

Pipirai tinka ne tik maistui gardinti. Klaipėdietė Jurgita Timinskienė jais gydo savo šeimą, vos pajutus pirmuosius persišaldymo požymius.

Jurgitos mama - gydytoja. Tačiau jauna moteris prisimena, kad jau vaikystėje intuityviai ignoravo tradicinę mediciną - mamos nurodytus vaistus užmesdavo už radiatoriaus.

Tris savo vaikus: penkiolikmetį Deividą, šešiametį Airidą ir vos kelių savaičių dar vardo neturintį sūnų J.Timinskienė augina be vaistų.

Prieš antrojo sūnaus gimimą moteris intensyviau susidomėjo netradicine medicina. Po ajurvedos studijų Jurgita pastebėjo - šeimoje ligų sumažėjo. Ji įsitikino, kad vaikams labai svarbus dienos režimas, bendravimas šeimoje ir namuose gamintas maistas.

Peršalus sūnums ar vyrui Mindaugui, ji nepuola šeimynos girdyti vaistais. Pirmoji greita pagalba būna vanduo su druska. Stiklinėje vandens ji ištirpina arbatinį šaukštelį druskos ir tokiu tirpalu skalauja nosies ertmę.

"Procedūra nėra maloni, bet jau po poros trejetos dienų sloga dingsta. Net nesergant toks ritualas labai gerai tinka kas rytą - išsivalo visa galvos sritis, tad dienos darbus galima pradėti šviesesne galva", - išbandyti siūlė moteris.

Toks druskos tirpalas efektyvus ir suskaudus gerklei.

Gydo ir sėklomis

Vos pajutus pirmuosius persišaldymo požymius, gelbsti ir juodieji pipirai - liga pasitraukia gerokai greičiau nei gydant tradicinėmis priemonėmis.

Pipirai klijuojami ant tam tikrų taškų: prie ausies, ant nykščio, kojų.

Tačiau kūdikiui toks metodas netinka, nes gali nudeginti, įspėja Jurgita. Mažyliams geriau tinka grikių ar kita kruopa. Tiesa, uždėjus sėklytę turi skaudėti.

Susirgusius namiškius moteris taip pat girdo čiobrelių, liepžiedžių arbata su medumi. Nuo kosulio duoda tarkuoto imbiero, medaus ir citrinos košelės, kuria valgydina po šaukštelį kas porą valandų.

Tokiomis elementariomis priemonėmis Timinskų šeima išvengia rimtesnių ligos komplikacijų. Tačiau nors ir vengia tradicinių vaistų, gydytojų Jurgita neignoruoja.

"Kartais pats negali žinoti, kuo vaikas serga", - mano moteris.

Slogos negydo lašiukais

Šeimos gydytoja Ona Kazlauskienė homeopatija susidomėjo per nesibaigiančias savo vaikų ligas.

Kiekvieną rudenį pasikartojančius sinusitus, bronchitus tekdavo gydyti  ligoninėse. Tik trumpam gelbėdavo antibiotikai, šildymo procedūros. Negalėdami niekuo padėti gydytojai tik skėsčiojo rankomis.

Vargai baigėsi, kai greitosios pagalbos felčerė O.Kazlauskienei pasiūlė pabandyti kompleksiškai veikiančio homeopatinio vaisto sinapsino.

Dabar medicinos centre "Salvija" homeopate dirbanti gydytoja susidomėjimą šia sritimi vadina Dievo dovana.

O.Kazlauskienė pastebi, kad vos sunegalavęs žmogus skuba į vaistinę pirkti nosies lašų, taip sau padarydamas meškos paslaugą.

"Slogą galima stabdyti tik tada, jei neturi laiko, laukia svarbus susitikimas, reikia bendrauti su auditorija, o varvanti nosis trukdo", - aiškino homeopatė.

Nosies lašai užtraukia slogą ir sustabdo sekreciją, kuri padeda atsikratyti virusų ir mikrobų. Sloga pasitraukia gilyn, tad vėliau tenka gydyti bronchitą ar kitas peršalimo komplikacijas.

Gydytoja savo pacientams, vos pajutusiems pirmuosius peršalimo požymius, siūlo paprastesnį ir greitesnį slogos gydymo būdą - kas valandą gerti šilto vandens. Taip gydosi ne tik ji pati, bet ir namiškiai. Sloga išnyksta po pusantros paros.

Beje, varvanti nosis signalizuoja, kad organizmas yra užterštas.

Liga - organizmo signalas

O.Kazlauskienė pripažįsta, jog gydymo būdus skiria  atsižvelgdama ir į paciento požiūrį - kai kurie pageidauja greitai pasveikti. Tad prireikus skiriami homeopatiniai preparatai, o sunkesnei ligos eigai įveikti - ir antibiotikai.

"Kas yra liga? Tai organizmo reakcija į poilsio trūkumą. Stresų ir nuovargio požymis. Susirgus ir pailsėjus, liga pasitraukia. Juk būna situacijų, kai sušąlame, vaikštome šlapiomis kojomis, tačiau nesergame", - aiškino gydytoja.

O.Kazlauskienė nepeikė skiepų nuo gripo. Žmogui reikia naudotis viskuo, kad būtų sveikas. Tokiu liberaliu požiūriu ji skiriasi nuo kitų kolegų homeopatų.

"Vakcina padaryta pagal homeopatinį principą, - teigė pašnekovė. - Bet ne kiekvienas gali skiepytis. Jei žmogus alergiškas kiaušinio baltymui, tada skiepytis nereikia".

Pasak O.Kazlauskienės, vyresniame amžiuje geriausia pasiskiepyti - tai mažesnė blogybė, nei sirgti gripu.

Mitai klaidina

Pasiskiepijau ir susirgau. Dažnas taip motyvuoja savo nenorą skiepytis nuo gripo. Tačiau Kauno "A klinikos" vadovas Evaldas Atkočiūnas tikina, kad tokiais atvejais kalta būna ne gripo vakcina.

"Tai vienas iš klaidingų mitų, nes žmogus nėra pajėgus nustatyti, ar tai gripo simptomai, ar eilinis peršalimas. Sezono metu cirkuliuoja šimtai įvairiausių virusų, kurie sukelia peršalimo simptomus", - aiškino E.Atkočiūnas.

Jei pacientas karščiuoja, skundžiasi kaulų, raumenų skausmu, jam diagnozuojamas gripas, nors tokius požymius gali sukelti ir kitas virusas.

Pasak klinikos vadovo, net specialistas patvirtinti gripo diagnozę gali tik po atliktų virusologinių tyrimų. Tačiau jie gana brangūs, tad kiekvienam susirgusiajam juos skirti yra neracionalu.

Nenorą skiepytis kartais sukelia ir pasirodanti informacija apie sveikatos problemas po vakcinacijos. Gydytojas tikina, kad dažniausiai tai būna be reikalo sukeltas triukšmas, nes vėliau tokia informacija paneigiama. Pasak jo, blogiausia, ko galima tikėtis pasiskiepijus - vietinės reakcijos.

Skiepytis pigiau

"Kodėl skiepijama tik nuo gripo viruso? Jis sukelia sunkesnes komplikacijas, sunkesnę ligos eigą. Šiuo virusu užsikrečia daugiau žmonių nei kitais", - tęsė pašnekovas.

Moksliškai įrodyta, kad gripo vakcinos efektyvumas siekia iki 90 proc. Tad pasiskiepijus išlieka nedidelė tikimybė susirgti. Net jei tai nutinka, persergama lengva ligos forma.

E.Atkočiūno įsitikinimu, pasiskiepyti nuo gripo - ekonomiškai naudingiau. Net nekomplikuotu ligos atveju gydymas atsieina perpus brangiau, nei kainuoja vakcinos dozė. Šiemet jos kaina svyruoja apie 27 litus.

"Žmogus beveik savaitę iškrenta iš įprasto gyvenimo ritmo. Tai ypač svarbu dabar, kai kiekvienas saugo darbo vietą. O sergančiajam eiti į kolektyvą - negražu kolegų atžvilgiu", - argumentavo vadovas.

Pasak E.Atkočiūno, kartais gripas sukelia gana sudėtingas komplikacijas. Sergantiems lėtinėmis, kvėpavimo ligomis, vyresnio amžiaus žmonėms ši liga gali baigtis ir mirtimi. Jaunus pakerta miokarditai ir kitos virusinės komplikacijos, po kurių gali prireikti net širdies persodinimo.


Šiame straipsnyje: peršalimas

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių