Ligoninėje – tragikomiškas detektyvas

Ar gali į ligoninę greitosios medicinos pagalbos automobiliu atvežtas žmogus pradingti kaip adata šieno kupetoje? Pasirodo, kad mūsų šalies gydymo įstaigose taip kartais nutinka.

Panevėžio apskrities ligoninės Traumatologijos skyriuje beveik dvi savaites gydoma 63 metų Rima Karpavičienė iš Rokiškio rajono tik vakar iš „Sekundės“ sužinojo, kad giminaičiai ją jau buvo apverkę, kaip galimai nukeliavusią į Anapilį.

Susijaudinusi moteris pati braukė ašaras.  R.Karpavičienė nė neįtarė, kad jos artimieji ilgai nežinojo, kur ji yra, ir ant kojų sukėlė policiją.

Mobiliojo ryšio telefono neturinti, po operacijos dar nevaikštanti moteris manė, kad Rokiškio rajono ligoninės, į kurią ji dėl kojos traumos greitosios medicinos pagalbos automobiliu buvo atvežta gegužės 18-ąją, lankyti atėjusiems jos artimiesiems bus pranešta, kad ji tą pačią dieną išvežta į Panevėžį.

Tačiau rokiškėnai medikai iš Kupiškio rajono atvažiavusiai ligonės dukrai Kristinai Katelienei pasakė, kad jos motina po apžiūros išleista į namus.

Dukra nuvažiavo pas motiną į namus, tačiau ten jos nerado. K.Katelienė apėjo kaimynus, apvažiavo Rokiškio rajone gyvenančius gimines. Šie patikino, kad R.Karpavičienė pas juos nebuvo užsukusi.

„Dėl viso pikto kreipiausi net į Rokiškio psichiatrijos ligoninę, bet ten, aišku, motinos irgi neradau“,– „Sekundei“ pasakojo K.Katelienė.

Savo jėgomis motinos dukra ieškojo beveik savaitę. Gegužės 24 dieną ji  paprašė policijos pagalbos. K.Katelienė pareiškime nurodė, kad motinos ieškojo Rokiškio ligoninėje, tačiau ten buvo informuota, kad ji išleista į namus.

„Man taip pasakė priėmimo registracijos žurnalą pavarčiusi Priėmimo skyriaus darbuotoja“,- teigė moteris.

R.Karpavičienės artimieji nežinioje gyveno dar kelias dienas, kol pradingusiosios ligoninėje istorija susidomėjo žiniasklaida.

Rokiškio rajono ligoninės vyriausiojo gydytojo pavaduotoja Marija Čeponytė ligonių registracijos žurnale iškart rado įrašą apie tai, kad gegužės 18 dieną R.Karpavičienė išsiųsta į Panevėžio apskrities ligoninę.

„Neįsivaizduoju, kaip galėjo įvykti toks nesusipratimas“, –  „Sekundei“ sakė  pavaduotoja.

Vijo šalin blogas mintis

K.Katelienė pasakojo, kad per tas dienas, kai neturėjo jokių žinių apie motiną, jai į galvą lindo įvairios mintys. Dukra svarstė, kad iš ligoninės išleista jos motina galėjo kur nors nuklysti ir sutrikus sveikatai mirti.

„Ji sunkokai orientuojasi nepažįstamoje vietoje“,– kalbėjo jauna moteris.

K.Katelienė apie skradžiai žemę pradingusią motiną pranešė savo vyresniajam broliui. Pastarasis apsiverkė. „Net kapo neturėsime“,–pratarė vyras seseriai.

Tačiau K.Katelienei nuojauta sakė, kad motina gyva. Ji stengėsi negalvoti apie blogiausia. K.Katelienė neskubėjo pranešti apie motinos dingimą savo seseriai, gyvenančiai Ukrainoje.

Sužinojusi, kad motina atsirado, dukra pajuto didelį palengvėjimą. K.Katelienė artimiausiu metu žada atvažiuoti į Panevėžį aplankyti motinos. Mažą vaiką auginanti moteris prašys automobilius turinčių pažįstamų, kad ją pavėžėtų.

Nesistebėjo, kad nelanko

Po kojos operacijos sveikstanti R.Karpavičienė sakė labai nesistebėjusi, kad taip ilgai nesulaukia artimųjų.

„Rajono žmonėms ne taip paprasta atkakti į Panevėžį“,–  paaiškino ji.

Moteris mobiliojo ryšio telefono neturi. Palatos kaimynės jai būtų paskolinusios savuosius, tačiau ji atmintinai nežinojo dukters telefono numerio.

Namuose R.Karpavičienė laidinio telefono neturi. Taigi, nenutuokdama, kad namiškiai ją laiko dingusia be žinios, ji ramiai gydėsi ligoninėje.

Moteris pasakojo, kad anksčiau jai teko ligoninėje gulėti tik gimdant vaikus. Kai gegužės 18-ąją iškviesta greitoji medicinos pagalba ją atvyko vežti į ligoninę, ji nesumojo, ką reikėtų su savimi pasiimti, juolab kaip informuoti artimuosius, jeigu būtų paguldyta.
„Negaliu patikėti, kad aš buvau palaikyta dingusia be žinios“, –- stebėjosi moteris.

Medikai skėsčioja rankomis

Rokiškio rajono ligoninės vyriausiojo gydytojo pavaduotoja M.Čeponytė, paprašyta pakomentuoti, kaip atsitiko, jog K.Katelienė nebuvo informuota apie tai, kad jos motina išsiųsta į Panevėžio apskrities ligoninę, atsakė nesuprantanti, kaip tai galėjo įvykti.

Pavaduotoja sakė apklaususi Priėmimo skyriaus darbuotojus, tačiau jie esą apskritai neprisiminė šio atvejo.

„Atsivertusi žurnalą, aš iškarto radau įrašą, kad R.Karpavičienė pervežta į Panevėžį. Sunku patikėti, kad pacientės dukra būtų buvusi informuota, jog jos motina išleista namo. Teoriškai svarstant, galbūt K.Katelienė skambino telefonu ir klausė, ar jos motina nepaguldyta į mūsų ligoninę. Tokiu atveju jai galėjo būti atsakyta, kad mūsų ligoninėje jos nėra“, – kalbėjo M.Čeponytė.

Pavaduotoja tikino, kad ligoninėje pacientų artimiesiems visada suteikiama  informaciją, į kokį skyrių jie paguldyti ar išsiųsti į kitą gydymo įstaigą.

„Tokio nesusipratimo kaip šis dar nėra buvę“,– sakė medikė.


Šiame straipsnyje: Panevėžysligoninė

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Pėdų priežiūra: kaip jas išvaduoti nuo nuospaudų
  Pėdų priežiūra: kaip jas išvaduoti nuo nuospaudų

  Artėjant basučių sezonui daugiau dėmesio pareikalauja pėdų priežiūra. O dėl ilgalaikio avalynės spaudimo ar trinties po žiemos atsiradusios nuspaudos jų tikrai nepapuošia. Kas padėtų jų atsikratyti? ...

 • Nauja mada – drabužiai iš karvių mėšlo
  Nauja mada – drabužiai iš karvių mėšlo

  Kokių mados kolekcijų nebūta: ir iš šokolado, ir iš jūros dumblių, ir iš šiukšlių. Jas visas pranokti užsimojo Nyderlandų menininkė Jalila Essaïdi, kuri pristatė drabužius iš karvių mėšl...

  2
 • Etiketo pamoka, kad neišmanymas netrukdytų mėgautis
  Etiketo pamoka, kad neišmanymas netrukdytų mėgautis

  Ar dažnai patenkinkate į tokią situaciją, kad nedrįstate imti vaisių ar daržovių nuo stalo, nes nežinote, kaip teisingai jį valgyti? Ką daryti su vynuogių kauliukais, kaip valgyti arbūzą ar žirnius? ...

  1
 • Ruošiame kūną vasarai: patarimai tobulam pilvukui
  Ruošiame kūną vasarai: patarimai tobulam pilvukui

  Sporto specialistai pastebi, kad po didžiųjų pavasario švenčių sporto klubuose itin pagausėja žmonių. Jie tarsi „pabunda“ po žiemos miego ir savo kūnus – ypač pilvo presą – nori kuo greičiau paruošti ši...

  1
 • Jauki žinomų kauniečių popiečio arbatėlė virto stilinga fotosesija
  Jauki žinomų kauniečių popiečio arbatėlė virto stilinga fotosesija

  „Kai trys draugės susitinka popiečio arbatėlės, visko gali nutikti!“, – intrigavo papuošalų dizainerė Elvyra Monginienė, pakvietusi dvi bičiules verslininkę Gintarę Songailę ir modelį Aną Procenko sudalyvauti fotosesijoje,...

  2
 • Gėlės harmonizuoja žmogaus kūną ir sielą
  Gėlės harmonizuoja žmogaus kūną ir sielą

  Tai žinojo jau senovės Kinijos gydytojai, taikę unikalią gėlių terapiją žmonėms, persmelktiems blogos energijos ir dėl to patiriantiems įvairiausių negalavimų. Gydoma buvo ne kuo kitu, o gėlių spalvomis! Anot šviesuolių, jų skleidžiamo...

 • Stebuklingas šalto dušo poveikis
  Stebuklingas šalto dušo poveikis

  Ledinis vanduo ne tik didina budrumą ir gražina odą. Ryte užtenka atlikti 90 sekundžių šalto vandens procedūrą, kad dienos metu jaustumėtės kur kas žvalesni. Taip LRT TELEVIZIJOS laidoje „Klauskite daktaro“ sako gydytojas Alvydas ...

  2
 • Velykų džiaugsmai smaližiams: kuo nudžiuginti artimuosius?
  Velykų džiaugsmai smaližiams: kuo nudžiuginti artimuosius?

  Bėgantis laikas netikėtai keičia tradicijas ir nors anksčiau per Velykas, priešingai nei per Kalėdas, dovanomis artimųjų nelepinome, šiandien saldėsiais nustebinti tikrai mėgstame, o ypač mažuosius. Šokoladiniai kiaušinia...

 • Savimi pasitikinčiam vyrui – aksesuarai iš plieno
  Savimi pasitikinčiam vyrui – aksesuarai iš plieno

  „Neįpareigojantys, tvirti daiktai, skirti vyrui, kuris yra pasitikintis savimi, kitais ir keliantis pasitikėjimą“, – taip savo dešimties žiedų kolekciją pristato juvelyrė Rūta Petronytė. Dirbiniai nukaldinti iš damasko ...

 • Parodė, kaip pasigaminti ilgai išliekančią puošmeną Velykoms
  Parodė, kaip pasigaminti ilgai išliekančią puošmeną Velykoms

  Kai kurios Velykoms skirtos puošmenos greitai nuvysta ir nebedžiugina. Todėl floristė Natalija Učvatova parodė, kaip paprastai pasigaminti šventinę puošmeną, kuri dar po poros savaičių džiugintų akis. ...

Daugiau straipsnių