Lietuvos grožio meistrai - prestižinių konkursų finale

Šiemet Lietuvos atstovai pirmąkart pateko į tarptautinių prestižinių grožio konkursų finalą.  

Spalio viduryje tūkstančiai kūrybingų grožio industrijos atstovų iš viso pasaulio suplaukia į „ExCel“ parodų rūmus (Londone), kur kasmet vyksta viena didžiausių šios srities parodų. Jau ne pirmus metus, taip vadinamas „Salon International“ savaitgalis traukia naujovių ištroškusius meistrus - tapę nerašyta taisykle, jog vedančios pasaulio akademijos, būtent čia pristato naujausias kolekcijas ir sezono naujienas.

„Salon International“ savaitgalio metu taip pat vyksta tradicinis „Alternative Hair Show „ (http://www.alternativehair.org) renginys, pritraukiantis tūkstantinę žiūrovų minią į karališkąjį „Royal Albert Hall“ teatrą. „Alternative Hair Show (AH)“ - tai labdaringas renginys, nes kiekviena komanda pati finansuoja savo pasirodymą, o kiekvienas atėjęs žiūrovas tiesiogiai remia  leukemijos tyrimų fondą.

Jau eilę metų  garsiausios pasaulio kūrybinės komandos, žinomiausi pasaulyje vardai savo energija ir darbais remdami šį renginį pristato naujausias kolekcijas.  Taigi, kiekvienas, norintis papildyti ar atnaujinti savo kūrybinių idėjų bagažą ar tiesiog pasigrožėti beveik tris valandas trunkančiu bene 20 komandų iš viso pasaulio pasirodymu, neaplenkia šio šou.

Tradiciškai AH renginio metu taip pat pagerbiami metų geriausieji įteikiant „British Gretas“ statulėles. Na, o šiųmetinis 27 - asis renginys papildytas dar ir nauju tarptautiniu konkursu - „International Visionary Awards“. Dvylika atrinktų finalistų iš įvairių pasaulio šalių (Anglijos, JAV, Airijos, Čekijos, Vokietijos, Italijos ir Lietuvos) rungėsi dėl nugalėtojo vardo ir galimybės kitame renginyje pristatyti visą kolekciją.

Taigi, 27 - asis „Alternative Hair Show“ renginys įrašytas į Lietuvos grožio industrijos istorijos metraščius, nes pirmą kartą karališkojo „Royal Albert Hall“ teatro scenoje pasirodė ir lietuvių Andriaus Mašausko ir Anatolijaus Pajanok kūrybinė komanda „A∙∙Twins“. Komanda iš Lietuvos, vienintelė iš Pabaltijo šalių, dalyvavo šiemet pirmą kart surengtame tarptautiniame „International Visionary Awards“ konkurse ir pateko tarp 12 finalistų, kuriem buvo suteikta galimybė pasirodyti tarp žymiausių pasaulio meistrų ir akademijų.

Andrius ir Anatolijus bei kiti finalininkai komisijos vertinimui turėjo paruošti ir pristatyti modelį tema „Contemporary Couture“ (šiuolaikinis „kutiūras“ arba aukštoji mada). Žiuri vertino tiek kūrybinę darbo mintį ir atitikimą temai, tiek ir techninį darbo atlikimą, o taip pat ir aprangą, makiažą, pasirodymą scenoje.

„A∙∙Twins“ darbas užkulisiuose susilaukė nemažai dėmesio ir komplimentų, ypač dėl idėjos išpildymo technikos. Be to, ir pasirinktos stilizavimui aštuntojo dešimtmečio detalės pasirodė itin aktualios (taip pat pabrėžtos ir pasaulinio garso akademijų, tokių kaip Vidal Sasoon, Saco, Toni&Guy, Rush darbuose) bei kūrybingai suderintos su jau kelintą sezoną savo pozicijų neužleidžiančiu Bob stiliaus kirpimu. Smagu žinoti, kad žengiame koja kojon su pasaulinio lygio favoritais.

„International Visionary Awards“  - bendro stiliaus konkursas, tad neapsieita ir be rūbų dizainerės Gražinos Mažikienės pagalbos.  Ji puikiai perteikė pirminę kūrybinės komandos į koliažą sudėliotą mintį, bei padėjo ją įgyvendinti. Neliko abejingų Gražinos iš atskirų nertų detalių kurtam „body“  bei rankų darbo perliniams 80 - ųjų dvasios antpečiams.

Laureatas buvo skelbiamas tik vienas - pirmąją vietą bei teisę kitais metais pristatyti savo kolekciją laimėjo britų stilistas Alfie Booth. Vis tik favoritus buvo galima numanyti: po renginio pusę lūpų sklandė gandai, jog vertinimo komisijos nariai rinkosi iš kelių vertinimui pristatytų modelių, tarp kurių stipriais konkurentais minėtas čekų modelis Misha ir lietuvių modelis Giedrė.

Andrius ir Anatolijus itin vertina patirtį įgytą besiruošiant bei dalyvaujant  „Alternative Hair Show“ renginyje, kur vien „International Visionary Awards“ 12 - os modelių finalistų  pasirodymo repeticija vyko bene tris valandas. Laiko pačio modelio paruošimui skirta ne itin daug. Taigi norint gerai pasirodyti reikėjo nemažai paplušėti ruošiant  „namų darbus“.

„A∙∙Twins“ nariai tiki, kad siekio, energijos ir kūrybinių minčių užteks ir kitais metais judėti į priekį ir toliau ryžtingai dalyvauti tarptautinio lygio konkursuose garsinant Lietuvos vardą. Nesustoti įpareigoja ir šiemet pasiekti puikūs rezultatai: pirmą kartą Pabaltijo šalių atstovai pateko į prestižinių konkursų „AIPP“ ir „Alternative Hair Show“ finalus.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių