Kas turi atsitikti, kad lietuviai į darbą važiuotų dviračiu?

Tautiečiai vis skundžiasi, kad kūno svoris auga su kiekvienu oro įkvėpimu, o vakarais miegoti eiti labai baisu - akys nelimpa kelias valandas. Daugiau judėkite.

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) suaugusiems rekomenduoja saikingai sportuoti  tris - penkis kartus per savaitę po 20 - 30 minučių. Fizinė veikla padeda atkratyti fizinio ir psichinio nuovargio.

Pirmadienį pasaulis mini judėjimo sveikatos labui dieną. Todėl medikai siūlo automobilį iškeisti į dviratį ar į darbą bei mokymosi įstaigą keliauti pėsčiomis. Pasirikdami lietuviams neįprastą transporto priemonę palengva sudeginsite nereikalingus kilogramus, pagerinsite kraujagyslių ir širdies veiklą ir į kasdienes negandas žvelgsite su šypsena.

Ekspertai tikina, kad reguliariai sportuodami ir tinkamai maitindamiesi pristabdysite kaulų retėjimo procesą, stimuliuosite imuninę sistemą ir mažiau sirgsite virusinėmis ligomis, sumažinsite tikimybę susirgti storosios žarnos ir krūties vėžiu.

Vaikams rekomenduojama sportuoti mažiausia puse valandos kasdien. Sportas ir judėjimas padeda išvystyti sveikus kaulus, tausoja širdį ir plaučius, padeda išlaikyti koordinaciją. Fizinė veikla gali padėti vaikams kovoti su nerimu ir skatina pasitikėjimą savimi bei integraciją.

PSO tvirtina, kad reguliari visuomenės narių fizinė veikla gali turėti įtakos ekonomikai ir didesniam produktyvumui darbe: sumažinti darbuotojų pravaikštas, o vaikai geriau įsisavins žinias mokykloje. Beje, einant pėsčiomis arba važiuojant dviračiu nereikės užstrigti automobilių spūstyse ar naudoti vis brangstantį kurą.

Remiantis  Kūno kultūros ir sporto departamento užsakytu Lietuvos 7- 80 metų amžiaus gyventojų požiūrio į kūno kultūros pratybas, sportą ir sportavimo įpročių tyrimo duomenimis, mūsų šalyje 51,6 proc. gyventojų nesimankština ir nelanko jokių sporto pratybų, 15,8 proc. žmonių to nedaro dėl silpnos sveikatos.


Šiame straipsnyje: sveika gyvensena,

NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

Galerijos

Daugiau straipsnių