Antsvoris. Pilvo pūtimas. Žarnyno sutrikimai. Kalta duona?

Duona lietuvių kultūroje nuo seniausių laikų buvo būtinas maisto produktas. Tačiau vis dažniau duonai priskiriamos neigiamos savybės: pilvo pūtimas, antsvoris, galvos skausmai, žarnyno veiklos sutrikimai. Ar duona išgyvena „įvaizdžio krizę“ ir neigiamai veikia mūsų sveikatą?

„Daily Mail“ pakalbino skirtingus ekspertus, kad jie išsakytų savo nuomonę apie duonos įtaką žmogaus sveikatai.

Smegenys reikalauja duonos

Pasirodo, duona priverčia žmogų pasijausti geriau. „Kai duona yra suskaidoma į gliukozę, paskatinamas serotino, „laimės hormono“, išsiskyrimas,“ – tvirtina britų dietologė Helen Bond. Jos teigimu, serotino kiekis natūraliai krinta apie 4 valandą po pietų, todėl nuotaikai pakelti tinka sukramsnoti riekelę duonos.

Moderni duona, kurią sunku virškinti

Ekspertai teigia, kad pokytis duonos kepime įvyko, kai buvo pradėta naudoti daug daugiau mielių, jog duonos gaminimo procesas sutrumpėtų. Kadangi mielėms nebepaliekama laiko atlikti „savo darbo“, tai gali nepatikti mūsų žarnynui. Teigiama, kad būtent naujos kartos duona sukelia virškinimo problemų.

Alergijos tipus tiriantis profesorius Jonathanas Brostoffas įsitikinęs, kad greitai kepama duona gali sukelti virškinimo problemų. Mokslininkas dirba su tyrimu, kurio metu aiškinasi, ar skirtingi duonos kepimo būdai turi įtakos virškinimo sistemoje randamoms bakterijoms.

Mums nereikia tiek daug jos valgyti

Kai kurie ekspertai tiki, kad mūsų skrandis negali susitvarkyti su per dideliu duonos kiekiu. Duonoje yra medžiagos, kurios sudarytos iš didelių molekulių, kurių skrandis negali pilnai išskaidyti.

Egzotinės kelionės reikalo nepataiso

Profesorius Whorwell teigia pastebėjęs, kad po egzotinių kelionių grįžę žmonės dažnai turi vis daugiau problemų su skrandžiu. „Tolimose užsienio šalyse „pasigauti“ mikrobai padaro jų pilvus jautresnius. Skrandžio veiklos sutrikimus dar labiau paaktyvinas didelis vartojamos duonos kiekis“, - teigia ekspertas.

Balta duona gali būti nuodinga?


Yra manoma, kad balta duona yra pavojinga, nes „per greitai išleidžia energiją ir padidina cukraus kiekį kraujyje“. Tai gali paskatinti cukrinį diabetą.

2006 metais atliktas tyrimas parodė, kad tie, kurie per dieną suvalgo baltos duonos penkias riekeles, du kartus labiau rizikuoja susirgti inkstų vėžiu nei tie, kurie per diena suvartoja pusantros riekelės baltos duonos.

Tuo metu mokslininkai tvirtino, kad juoda duona kaip tik gali padėti apsisaugoti nuo vėžio. Tačiau britų profesorius Whorwell sako, kad juoda duona tinka tik tiems, kuri „skrandis veikia puikiai“.

Storina ne duona, o tai kas ant jos

Dažnai manoma, kad duona – didžiausias dietos priešas. Tačiau naujausi ekspertu teiginiai rodo, kad juoda duona kaip tik gali padėti numesti svorio. Manoma, kad dėl ilgesnio juodos duonos virškinimo žmogui pavyksta energiją gauti palaipsniui ir lėčiau.

Išsikepkite duoną patys

Ekspertai tikina, kad geriausia pačiam išsirinkti, kokią duoną valgyti. Kiekvieno žmogaus virškinimo sistema yra individuali ir kas tinka vienam, gali netikti kitam.

Išsiaiškinus, kuri duonos rūšis labiausiai tinka, siūloma prisiminti duonos kepimo ritualą ir patiems pasigaminti kasdieninio maisto. Taip galima išvengti ne tik skrandžio problemų, bet ir abejotinų ingredientų, kurie gali būti naudojami masiškai kepant duoną kepyklose.

Nešaldykite duonos šaldytuve

Daugelis žmonių bando ilgiau išsaugoti duoną laikydami ją šaldytuve. Tačiau ekspertai teigia, kad tai pakeičia duonos struktūrą.

Šaldytuve laikoma duona sukietėja ir tampa dar sunkiau virškinama.NAUJAUSI KOMENTARAI

Betgis

Betgis portretas
profesorius Whorwell sako, kad juoda duona tinka tik tiems, kuri „skrandis veikia puikiai“. Ekspertas atsirado. Britams apie maistą tik patylėt.

Marija

Marija portretas
Skaičiau, kad labiausiai kenkia mielės, kurios gaminamos iš įvairiausio šlamšto, ypač kenksmingos gaminamos mielės duonai.

teta darata

teta darata portretas
kalta ne duona, o tie "meistrai", kurie ja gamina, pridedami pasalines chemijos. jir ir nuodija organizmus
VISI KOMENTARAI 11
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių