Nepadauginkite: įdegęs veidas sendina

Kitos apsaugos priemonės

Venkite būti kaitrioje saulėje 11–15 val.,

dėvėkite drabužius, dengiančius kūną,

skrybėlė ir akiniai nuo saulės gali suteikti papildomą apsaugą,

kūdikius ir vaikus saugokite nuo tiesioginių saulės spindulių.

Svarbu

Kremą nuo saulės naudokite reguliariai (ypač pasimaudę, nusišluostę kūną rankšluosčiu) ir pakankamą kiekį (maždaug 2mg/cm² arba 2 arbatinius šaukštelius kremo suaugusiam žmogui).

90 proc. saulės UV spindulių gali prasiskverbti pro debesis, todėl galite būti neapsaugoti nuo nudegimų net debesuotą vasaros dieną.

Vanduo tik minimaliai apsaugo nuo UV spindulių (pusės metro vandens gylyje UV spindulių intensyvumas siekia 40 proc.), o saulės spinduliai atsispindėję nuo vandens gali padidinti UV spinduliuotės poveikį.

Nepiktnaudžiaukite saule, nes nėra nė vieno kremo, galinčio apsaugoti jūsų odą 100 proc. Kremas nuo saulės gali apsaugoti nuo nudegimų, bet ne nuo visiško UV poveikio.

ES melanoma (odos vėžys) yra dažniausia liga, kurią sukelia UV spinduliuotė. Melanomos atveju reikšmingas ne kaupiamasis UV poveikis, o UV spindulių sukelti ūmūs nudegimai pūslėmis, nuolat pasikartojanti intensyvi UV spinduliuotė. Nuo šios ligos miršta 75 proc. ligonių.

Šaltinis: pagalvok.lt

Skaičiai ir laikas

SPF numeris rodo, kiek ilgiau galima būti saulėje nenudegant pasitepus kremu ir be jo. Tarkime, oda be apsauginio kremo saulėje pradeda rausti po 10 minučių. Jeigu naudojate produktą SPF2, oda pradės rausti ne po 10, o po 20 minučių. Jeigu naudojate apsauginį kremą SPF25, galite būti saulėje maždaug 4 valandas (25x10 min) nenudegdami raudonai.

Turėkite omenyje, kad SPF skaičiai nėra absoliutūs. Rezultatas priklauso nuo odos reakcijos. Jeigu neapsaugota jūsų oda pradeda rausti po 5 minučių, SPF 25 kremas leidžia būti saulėje raudonai nenudegus vos ilgiau nei dvi valandos (25 x 5 min = 125 min).

Taip pat svarbu žinoti, kad SPF nurodo tik apsaugos nuo UVB spindulių lygį – tai yra ultravioletiniai spinduliai, kurie nudegina odą. Tačiau jis nematuoja apsaugos nuo pavojingesnių, UVA spindulių, lygio.

UVA spinduliai prasiskverbia giliau į odą ir gali sukelti pažeidimus ląstelės lygyje. Renkantis apsauginį saulės kremą svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad apsauga būtų plataus spektro: ir nuo UVB, ir nuo UVA spindulių.

Šaltinis: livinn.lt


Šiame straipsnyje: įdegisdegintis

NAUJAUSI KOMENTARAI

Kokia nesmone rasineja

Kokia nesmone rasineja portretas
Mums reikalingas vitaminas D , kuri gauname degindamiesi. O saules deja ....nera. Taigi kokia cia nesamone paisto raseivos.

ww

ww portretas
... ir vel tos pacios dainos... Kasmet tie patys patarimai,kuriuos kiekviena moteris mintinai zino ir seniai numojo ranka. Ir be situ rasliavu aisku ka reikia daryti ir ko ne. Bet vis raso raso ir apie ta pati. Nusibode peizalai. Dabar kiekvienoje parduotuveje rasi apsauginio kremo nuo saules ir tikriausiai kiekvienas zino,kokia jo oda,gali ar negali ilgai kaitintis sauleje. Be to,pries vaziuodami prie juros,ar tai butu Lietuva ar Turkija, kiekvienam reiketu nueiti kelis kartus i soliariuma,kad nebuti baltam ir paskui nekenteti nuo saules nudegimu. Ir tuo labiau nereikia guleti saulekaitoje istisa diena.O jaunas zmogus ir dar neideges vasara atrodo kaip ligonis. Tam ir vasara,kad pasideginti ir papildyti organizma vit.D.
VISI KOMENTARAI 2

Galerijos

Daugiau straipsnių