Ant stalo – delikatesas ne tik skrandžiui, bet ir akims

Jau senokai užmiršti laikai, kai svarbiausia, ruošiant šventinį stalą, būdavo sukrauti ant jo kuo daugiau mišrainių ar kitų naminės lietuviškos virtuvės simbolių. Šiandien labiau vertinamas maisto išskirtinumas ir kokybė, tad tikrai svarbu ir išradingai patiekti patiekalus originaliuose ir skoninguose induose.

Indai – interjero dalis

Net jei nesate virtuvės šefas, barstantis pietus žiedlapiais ar skaldyta karamele, jūsų patiekalai – tiek šventiniai, tiek kasdieniai – bus skanesni ne tik skrandžiui, bet ir akims, jei patieksite juos žvilgsnį traukiančiuose induose.

Kaip juos renkantis saviems namams ar dovanojant brangiems žmonėms nesuklysti, kiek iš tikrųjų kainuoja įsigyti gražų ir patogų servizą bei kokie naujausi indų mados vėjai, "Kauno dienai" atskleidė viena geriausių šios srities profesionalių šalyje – indų salonų "Žana" komercijos vadovė Viltė Kačerauskaitė.

Virtuvės reikmenų naudojimas ne tik pagal tiesioginę paskirtį, bet ir interjero dekorui vis dažniau populiarėja ir Lietuvoje. Pasak V.Kačerauskaitės, lietuviai vis dažniau derina indų stilių ar spalvą prie namų interjero, daugėja atvejų, kai jų rinktis ateinama drauge su interjero dizaineriais.

Naujos tendencijos

Šiandienė tendencija tokia, kad  klientai atvyksta nešini namų nuotraukomis ir prašo padėti priderinti prie jų labiausiai tinkančius indus ar interjero detales.

Indų salonų "Žana" komercijos vadovė V.Kačerauskaitė džiaugiasi, kad dažnai klientai atsiunčia įsigytais indais serviruoto stalo nuotraukas pasidžiaugti.

Paklausta apie šios srities mados tendencijas ir populiariausius lietuvių pasirinkimo variantus, V.Kačerauskaitė įvardija naujausius virtuvės reikmenų mados vėjus: "Mažais žingsneliais populiarėja ekstravagantiškesni, įdomesnių formų, pavyzdžiui, trikampės, netaisyklingų formų ar spalvų, raštų indai. Vis dėlto tarp paklausiausių išlieka baltos ar dramblio kaulo spalvos lėkštės, nerūdijančio plieno puodai ar stalo įrankiai. Kita vertus, pastebime, kad drąsesni pirkėjai, ieškantys keptuvių, drąsiai renkasi naujienas – marmuro, granito, žalios ar kitų ryškių spalvų gaminius."

Kaip atpažinti kokybę?

Kai indų pasiūla išties gausi, atrodo, sunku nepasiklysti ir išsirinkti kokybišką produktą. Tad "Žanos" komercijos vadovės paklausėme, į ką vertėtų atkreipti dėmesį, kad pirkiniai tarnautų ir džiugintų kuo ilgiau.

"Tarkime, kaulinio porceliano indai yra itin ploni, pakėlus iš jo pagamintą daiktą prieš šviesą, šis persišviečia, skirtingai nuo paprasto porceliano, kuris nepersišvies niekada. Kokybiškesnių gaminių užbaigimas faktiškai nematomas plika akimi, jie malonūs liesti, nekimba prie rankų – pavyzdžiui, lėkštės apatinė pusė užglazūruota visiškai, puodų ir kitų nerūdijančio plieno gaminių jungiamosios dalys idealiai nušlifuotos ir pan. Taurės turėtų būti itin skaidraus stiklo, neturėtų matytis jokių jungiamųjų dalių – burbuliukų, taškiukų. Išimtis galioja tik rankų darbo stiklui. Tikro krištolo taurės skamba – tai galima patikrinti pirštais suimant ir braukiant taurės kraštelį ar tiesiog švelniai sudaužiant dvi taures vieną į kitą – turėtų pasigirsti malonus skambesys", – kokybiškų indų atpažinimo būdus vardijo V.Kačerauskaitė.

Renkantis stalo įrankius, pasak moters, vidinė šakučių pusė turėtų būti šlifuota (taip nebus nemalonaus pojūčio valgant),  bedant šakute į ranką, ašmenys neturėtų jos badyti. "Juk maistą ja dėsite į burną", – primena indų salonų atstovė. Ji nurodė, kad auksuoti, sidabruoti gaminiai ar sertifikuotos reprodukcijos (Gustavo Klimto, Claude'o Monet ir kt.) paprastai turi jų originalumą liudijančius sertifikatus.

Šykštus moka dukart

V.Kačerauskaitės teigimu, atvejų, kai pavyksta suderinti itin pigią kainą su aukšta kokybe ar atvirkščiai – brangi produkcija kokybės atžvilgiu nuvilia, faktiškai nepasitaiko. "Jei vis dėlto nutinka taip, kad, net ir naudojant produktą pagal instrukcijas, atsiranda defektas, gamintojas visada taiko garantinį aptarnavimą, prekę pakeičia nauja ar sutaiso. Priklausomai nuo produkto tipo ir gamintojo, garantinis laikotarpis gali siekti dešimtis metų ar net visą gyvenimą", – tikina moteris.

Kelioms kartoms iš eilės perduoti galima tiek vertingus kaulinio porceliano servizus, krištolo taures ar išliekamąją vertę turinčius valgomuosius įrankius ir stalo dekoro akcentus.

Jau daug metų su įvairiais virtuvės reikmenų prekių ženklais dirbanti specialistė tvirtai laikosi nuomonės, kad kokybiški gaminiai, jei naudojami tinkamai, visuomet tarnauja ilgiau nei prastesnės kokybės. Be to, ir naudotis kokybiškais indais ar įrankiais kur kas maloniau. Pavyzdžiui, kokybiškesni grūdinti valgomieji peiliai nepalieka žymių ant lėkščių, aukštesnės kokybės metalas ne taip greitai susiraižo, o kaltinio plieno virtuvinių peilių geležtės nelūžta.

Kalbant apie puodus, kokybiškuose trijų sluoksnių puoduose maistas išlieka šiltas net keletą valandų, tokie puodai iki 30 proc. taupo elektros energiją.

O štai kaulinio porceliano indai, nors ir plonyčiai, labai tvirti, tad tokiais dūžiams atspariais indais gali pavykti džiaugtis net kelioms kartoms. "Todėl, jei pirkėjas indus ar virtuvės reikmenis perka ne vienam sezonui, vis dėlto patarčiau juos rinktis aukštesnės kokybės. Juk visi žinome posakį, kad šykštuolis moka du kartus", – protingai taupyti pataria Viltė.

 

Dovana sau ar kitiems

Neretai į indų salonus klientai ateina ieškoti prekių ne tik nuosaviems namams, bet dovanų įkurtuvių, vestuvių ar kita proga.

"Seniau būdavo svarbu, kad dovana būtų kuo didesnėje dėžėje, o jos turinys – nesvarbus, dabar situacija yra kardinaliai pasikeitusi. Mūsų klientai dažniausiai itin kruopščiai renkasi dovanas, ateina konkrečiai žinodami, ko, būtent, tarkime, jaunavedžiai, nori, arba ieško kokybės, išliekamosios vertės, istorijos. Tie, kurie nėra užtikrinti, ar pavyks neprašauti pro šalį renkant dovaną išrankiems artimiesiems, mielai dovanoja ir "Žanos" dovanų čekius", – apie dovanų tendencijas pasakojo "Žanos" komercijos vadovė.

Kalbant apie brangesnes dovanas, neretai akcentuojama jų išliekamoji vertė.

V.Kačerauskaitė teigia, kad kelioms kartoms iš eilės perduoti galima tiek vertingus kaulinio porceliano servizus, krištolo taures ar išliekamąją vertę turinčius valgomuosius įrankius ir stalo dekoro akcentus (pavyzdžiui, sidabruotas žvakides), tiek ne vienai kartai džiaugtis ir ne tokiais šventiškais, tačiau funkcionaliais ir istoriją turinčiais ketaus indais – keptuvėmis ar puodais, kaltinio plieno virtuviniais peiliais.

"Tokius peilius man pačiai perleido tėvai, juos naudoję ne vienus metus. Išgalandi, ir vėl kaip nauji", – su šypsena pasakojo V.Kačerauskaitė.

Platus asortimentas

Indų salonai "Žana" siūlo platų garsiausių gamintojų produkcijos asortimentą. Tarp prekės ženklų – tokie vardai kaip "Luminarc", "Chef&Sommellier", "Cristal D’Arques", "Seltmann Weiden", "Koneglich Tettau", "Leonardo", "Asa Selection", "Joseph&Joseph", "Tramontina", "Pyrex", "Brabantia", "Tefal", "Ballarini" ir daugybė kitų, bent dalį kurių greičiausiai girdėti teko kone kiekvienam bent truputį besidominčiam virtuvės interjeru.

Čia reikalingų prekių randa tiek virtuvę atnaujinti nusprendusios šeimos, tiek profesionalai – didelių restoranų, viešbučių savininkai, taip pat pirkėjai, ieškantys verslo dovanų.

"Žanos" asortimente – ne tik lėkštės ir įrankiai. Čia pagal savo kišenę ir pomėgius tikrai nesunku surasti ir kitų virtuvę pagyvinančių prekių, pradedant stilingais serviravimo reikmenimis, baigiant įrankiais, paverčiančiais maisto gaminimo procesą lengvesniu ir malonesniu.

V.Kačerauskaitė primena, kad "Žana" ne tik parduoda indus, bet, esant reikalui, mielai suteikia profesionalias konsultacijas ar atlieka individualius užsakymus iš katalogų, kad salonų klientai liktų visiškai patenkinti savo pasirinkimu.

Be šių paslaugų, "Žanos" indų salonai teikia ir indų nuomos paslaugą – tokia galimybė išties praverčia rengiant dideles šventes.

Kainų diapazonas – didelis

Paklausus "Žanos" komercijos vadovės, kokia apytiksliai galėtų būti vieno servizo kaina, kad piniginėje dar liktų lėšų ir įsigytoms lėkštėms užpildyti, ji patikino, kad "Žanos" indų salonuose siūloma produkcija pagal keletą skirtingų kainų lygių, atsižvelgiant į kliento poreikius.

"Tarkime, jaunai šeimai kasdien naudoti skirtas "Luminarc" grūdinto stiklo servizas šešiems asmenims kainuoja nuo 29 eurų, o valgomųjų įrankių rinkinys – apie 30 eurų. Šventiniam stalui vokiško porceliano komplektą šešiems asmenims su priedais (ovaliomis lėkštėmis, salotinėmis ir pan.) įsigyti galite išleisdami iki 500 eurų, o aukštos kokybės brazilų gamybos valgomųjų įrankių rinkinį šešiems asmenims – už 149 eurus. Taurių kaina svyruoja nuo 8 eurų už šešis vienetus iki 38 eurų ir daugiau už aukštos kokybės krištolą", – kainų įvairovę komentavo V.Kačerauskaitė.

"Kokybišką puodų rinkinį, – tęsė ji, – kuriame bus visų pagrindinių dydžių puodai su dangčiais, įsigysite nuo 69 eurų, o itališką keptuvę granitine danga – nuo 29 eurų."


Šiame straipsnyje: žanaindaiinterjeras

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių