Gamtos išdaigos. 5 baisiausi gamtos kūriniai (II dalis)

Gamta tenkina beveik visus mūsų poreikius, o jos įvairovė tokia plati kaip žvaigždėtas dangus. Tačiau egzistuoja ir tamsioji pusė. Gamtoje galima rasti pačių baisiausių dalykų, kokius tik įmanoma įsivaizduoti - baisesnių net už Styveno Kingo vaizduotės vaisius! Toliau pateikiame baisybių penketuką.

1. Lavongėlė (amorfofalas). Labiausiai dvokiantis augalas

Natūraliai lavongėlės auga pievose šalia Sumatros atogrąžų miškų. Tačiau dabar ją galima pamatyti ir įvairiuose pasaulio botanikos soduose. Ji išauginą vieną milžinišką žiedą, kuris skleidžia kvapą, nepaprastai panašų į pūvančio lavono dvoką - akivaizdi pavadinimo kilmė. Ši gėlė išauga iki daugiau nei 3 metrų pločio, o jos spalva primena pūvančios mėsos vaizdą. Taip ji vilioja dvėseliena mintančius vabzdžius, kurie šį augalą apdulkina. Lavongėlės burbuolė yra beveik tokios pačios temperatūros kaip žmogaus kūnas. Tai greičiausiai padeda skleisti nemalonų kvapą ir sukurti pūvančios mėsos iliuziją.

2. Brazilijos voras-klajoklis (nuotr. viršuje). Baisiausias voras

Jis milžiniškas. Vorų pasaulyje jo įkandimas - vienas skausmingiausių. Tai pats mirtiniausias iš vorų. Dėl jo įkandimo mirusių žmonių koeficientas - aukščiausias pasaulyje. Bet tai dar ne viskas. Šio voro įkandimas sukelia ištisas valandas trunkančią erekciją. Šis šalutinis voro-klajoklio nuodų poveikis greitosios pagalbos medikams leidžia iškart atpažinti, nuo kokio įkandimo kenčia pacientas. Be abejo, vykdomi medicininiai nuodų tyrimai, siekiant pagelbėti erekcijos problemų turintiems žmonėms.

3. Kandiru. Bjauriausia žuvis

Kandiru - tai nedidelė parazitinė šamažuvė, daugiausia paplitusi Amazonės upėje. Šiame regione jos bijoma net labiau nei piranijų. Kandiru žuvis gali išaugti iki 15 cm. Ji minta savo aukų krauju. Kandiru priplaukia prie kitos žuvies žiaunų ir prisitvirtina prie jų aštriais dygliais. Tuomet pragraužia žuvies kūne skylę, kol pasiekia pagrindinę arteriją ir siurbia kraują, kol pasisotina. Žuvis aukas randa pagal kvapą vandenyje - čia prasideda bjaurioji dalis. Kandiru traukia žmogaus šlapimo kvapas ir jos gali patekti į žmogaus organizmą per varpą arba makštį, jei žmogus šlapinasi po vandeniu. Kai taip nutinka, žuvis prisitvirtina savo dygliais, taip sukeldama didžiulį skausmą, o ją pašalinti galima praktiškai tik operacijos būdu. Tai tikrai nemaloni situacija, todėl būkite atsargūs ir nesišlapinkite Amazonėje.

4. Žmogus. Labiausiai kenkiantis savo aplinkai


Nebūtinai turite būti žaliasis ar uolus aplinkosaugos šalininkas, kad suprastumėte, kiek žalos gamtai padaro žmogus. Mes teršiame savo vandens kelius ir orą, kertame ištisus miškus, išlyginame kalnus ir laidojame branduolines atliekas po žeme. Gamta turi visas teises mūsų nekęsti. Galbūt todėl nuo neatmenamų laikų mūsų rūšiai teko iškęsti tiek marų ir pandemijų.

5. Botulino toksinas. Mirtiniausia medžiaga


Botulino toksiną išskiria bakterijos Clostridium botulinum. Tai, be abejonės, pats mirtiniausias iš žinomų proteinų. Jei clostridium botulinum sporų patektų ant maisto arba žaizdų, jos pradėtų išskirti toksiną, kurio suvalgius apsinuodijama. Jis toks mirtinas, kad vos 1 kg pakaktų visai žmonių populiacijai nužudyti. Ir toks mirtinas, kad galėtų būti naudojamas kaip biologinis ginklas. Natūralu, kad nuo tokios medžiagos norėtume laikytis kuo atokiau, tiesa? Visgi ne. Milijonams žmonių kasmet šio mitino proteino įšvirkščiama į veidą. Nedideli šio proteino kiekiai yra botokso, kuris naudojamas raukšlėms lyginti, sudėtinė dalis.


Šiame straipsnyje: gamtaįdomu

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių