Gamtos išdaigos: 5 baisiausi gamtos kūriniai (I dalis)

Gamta tenkina beveik visus mūsų poreikius, o jos įvairovė tokia plati kaip žvaigždėtas dangus. Tačiau egzistuoja ir tamsioji pusė. Gamtoje galima rasti pačių baisiausių dalykų, kokius tik įmanoma įsivaizduoti - baisesnių net už Styveno Kingo vaizduotės vaisius! Toliau pateikiame baisybių penketuką.

1. Bitėdis barsukas (Mellivora capensis). Pikčiausias gyvūnas

Dažniausiai bitėdžiai barsukai sutinkami Afrikoje ir Azijos vakaruose bei pietuose. Daugelį metų Gineso rekordų knygoje šis gyvūnas įvardijamas kaip „bebaimiškiausia būtybė". Šis iš išvaizdos mielas gyvūnas puola praktiškai bet ką ir yra pakankamai protingas, kad išnaudotų silpnąsias priešininko vietas. Pavyzdžiui, susidūręs su vyru, jis griebia jo sėklides. Be to, tai vienas iš nedaugelio gyvūnų, gebančių naudotis įrankiais. Pavyzdžiui, toks barsukas vietoj kopėčių gali panaudoti rąstus. Bitėdžiai barsukai dievina medų ir nedelsdami neria į bičių avilį visiškai nepasydami savo pačių saugumo. Deja, toks elgesys dažnai baigiasi mirtimi. Bitėdžiai barsukai gali užmušti netgi krokodilą ir ypač puikiai susidoroja su gyvatėmis. Pusantro metro ilgio gyvatę suėsti jam tetrunka 15 minučių. Šių padarų žiaurumas gamtoje gerai žinomas, todėl jų medžioti nemėgina nei leopardai, nei liūtai.

2. Uodas. Baisiausias vabzdys

Nekyla abejonių, kad baisiausio pasaulio vabzdžio titulas turi atitekti uodui. Vos tik prasidėjus vasarai uodų būriai pradeda atakuoti po žiemos išblyškusius žmonių kūnus. Naktį gulėdami lovoje puikiai girdite jų zyzimą, tačiau jų nematote. Ir štai kitą rytą ant jūsų nosies didžiulis spuogas, nes uodai surengė ten puotą. Žinoma, dėl platinamos maliarijos tai ir pats mirtiniausias pasaulio vabzdys. Manoma, kad pusė per visą istoriją mirusių žmonių mirė nuo uodo patelės įkandimo. Dievas tikriausiai buvo labai užsiėmęs kurdamas gyvūnus, nes nepastebėjo, kaip velnias sukūrė uodą.

3. Fatalinė paveldima nemiga (Fatal Familial Insomnia). Baisiausi ligos simptomai

Fatalinė paveldima nemiga yra siaubinga, tačiau labai reta liga. Pasaulyje jos atvejų užfiksuota vos 40 šeimų. Dėl šios ligos žmogus negali užmigti ir jokie vaistai nepadeda. Nuo ligos pradžios iki mirties tenka iškęsti nuo 7 iki 36 mėnesių bemiegių naktų.

4. Kulkinė skruzdė (Paraponera clavata). Skaudžiausias įkandimas

Kulkinių skruzdžių įgėlimas laikomas skaudžiausiu pasaulyje. Jis dažnai prilyginamas kulkos sukeliamam skausmui. Skausmas apibūdinamas kaip „deginimo ir tvinkčiojimo bangos, visa apimantis skausmas, neatslūgstantis iki 24 valandų“. Ši skruzdžių rūšis gyvena teritorijoje nuo Nikaragvos pietų iki Paragvajaus. Kaip ir kitos skruzdės, jos gyvena didelėmis kolonijomis prie medžių šaknų. Šios skruzdės naudojamos Brazilijos genties Satere-Mawe berniukų iniciacijos apeigose. Berniukams tenka užsimauti pirštinę su šimtais šių skruzdėlių. Jie turi ištverti 10 minučių siaubingų įgėlimų, o ritualą tenka atlikti kelis kartus. Dažniausiai berniukų rankas nuodai laikinai paralyžiuoja, o jų kūnų traukuliai neapleidžia ištisomis dienomis.

5. Salvinia Molesta. Įkyriausia piktžolė

Plūstis salvinia molesta yra papartinis vandens augalas iš Brazilijos. Ji plūduriuoja vandens paviršiuje, o jos apimamas plotas kas kelias dienas padvigubėja. Paprastai taip užželia visas ežeras. Toks apie 60 cm aukščio kilimas po vandeniu nebepraleidžia saulės spinduliai, todėl telkinyje nebegali išgyventi gyvūnai ir kiti augalai. Dar blogiau yra tai, kad šio augalo neįmanoma išnaikinti. Susmulkinus jį mažais gabalėliais, iš kiekvienos dalelės išauga naujas augalas. JAV buvo mėginimų naikinti plūstį naudojant kranus, tačiau jai atželti pakanka vieno mažyčio gabalėlio. Dabar šis augalas randamas visame pasaulyje ir siaubia viską, kas pasitaiko jo kelyje.


Šiame straipsnyje: gamtaįdomuvabzdžiai

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių