Nigerijos rinktinė palaužė Burkina Fasą ir tapo Afrikos čempione

Pietų Afrikos Respublikos Johanesburgo mieste sužaistas Afrikos Nacijų Taurės finalas. Po jo paaiškėjo, kad Afrikos čempionais tapo Nigerijos futbolininkai, kurie finale 1-0 palaužė Burkina Faso žaidėjus.

Nigerija šias rungtynes pradėjo aktyviau ir ši šalis pirmoji atliko pavojingų smūgių, bet jie buvo netikslūs. Burkina Faso gretose puolėjai taip pat smūgiavo tinkamai nenusitaikę.

Didžiąją pirmojo kėlinio dalį beveik visi smūgiai ir skriedavo pro šalį, tačiau kėliniui artėjant link pabaigos, ledai buvo pralaužti.

40 minutę Nigerijai pavyko išsiveržti į priekį. Savo šalies įvarčių sąskaitą atidarė vietinis talentas Sunday Mba, kuris sužaidė labai gražiai ir atliko nepriekaištingą smūgį. Daugiau įvarčių iki pertraukos nebuvo.

Antrąjį kėlinį Nigerija pradėjo keliomis pavojingomis atakomis, bet greitai Burkina Fasas perėmė kamuolio kontrolę ir pradėjo kurti pozicines atakas.

Po standartinės situacijos Aristide Bance galva smūgiavo į vartus, tačiau tiesiai į Nigerijos vartininką. Kitas Burkina Faso atakas Nigerija puikiai sustabdydavo.

Nigerija stengėsi ne tik sėkmingai apsiginti, bet ir pavojingai kontratakuoti, tačiau nuo jų tiesiog nusisukdavo sėkmė. Ahmedas Musa vienos kontratakos metu tikriausiai būtų padidinęs Nigerijos pranašumą, tačiau Maskvos CSKA narys neišlaikė pusiausvyros ir nuvirto.

Prie pagrindinio rungtynių laiko teisėjas pridėjo keturias minutes, tačiau per jas Burkina Fasas nespėjo pateikti staigmenos.

Taigi daugiau įvarčių iki pat mačo pabaigos taip ir nebuvo. Nigerijai pakako vienintelio įvarčio, kad ji trečią kartą savo šalies istorijoje taptų stipriausia Afrikos rinktine. Verta paminėti, kad Nigerijos rinktinės treneris Stephenas Keshi taip pat tapo istorine asmenybe. Šis afrikietis tapo antruoju žmogumi, kuris Afrikos čempionu tapo ir kaip treneris, ir kaip žaidėjas.

Nigerija 1 – 0 Burkina Fasas

• 40‘ [1 – 0] Sunday Mba