Lietuvos septyniolikmečių futbolo rinktinė sužaidė taikiai su olandais

Lietuvos jaunių (U-17; gimę 1996 metais ir jaunesni žaidėjai) futbolo rinktinė ketvirtadienį antrąsias UEFA Europos U-17 čempionato atrankos etapo trečiosios grupės turnyro rungtynes su lyderiais tapusiais Olandijos (4 tšk.) bendraamžiais baigė lygiosiomis 0:0 bei iškovojo pirmąjį tašką.

Antradienį Vytauto Vaškūno treniruojama Lietuvos ekipa turėjo pripažinti Belgijos pranašumą rezultatu 0:2, o olandai rezultatu 2:1 įveikė Latvijos ekipą. Ketvirtadienį mūsiškių laukė dvikova su Olandija. Šios šalies U-17 rinktinės, vadovaujamos Alberto Stuivenbergo, laimėjo pastaruosius du Europos čempionatus.

Kantriai žaidimo plano laikęsi lietuviai sugebėjo pasipriešinti varžovams. Pirmajame kėlinyje abi komandos turėjo po gerą progą pasižymėti. Olandų gretose 19-ą minutę pavojingai smūgiavo „Ajax“ klubo gynėjas Jairo Riedewaldas, o po lietuvių kapitono Domanto Šimkaus smūgio 35-ą minutę kamuolį atmušė varžovų vartininkas.

Antrojo kėlinio pradžioje varžovų vartams grasino Donatas Šėgžda. Olandų smūgiai dažniausiai būdavo netaiklūs - į vartus nepataikė AZ ekipos saugas Stijnas Spieringsas. Paskutinės geros galimybės, likus žaisti trims minutes, neišnaudojo Yassine'as Benas Mohamadi, kurio smūgį blokavo gynėjai.

Turnyrą lietuviai baigs maču prieš Latvijos komandą, kurios varžove ketvirtadienio vakarą bus turnyro šeimininkė Belgijos ekipa.

Turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

1. Olandija      2 1 1 0 2:1 4
2. Belgija       1 1 0 0 2:0 3
3. Lietuva       2 0 1 1 0:2 1
4. Latvija       1 0 0 1 1:2 0

Į kitą 2013 metų Europos septyniolikmečių futbolo čempionato atrankos etapą pateks dvi geriausios grupės vienuolikės.