Lietuvos rinktinės treneriai liko sužavėti ateinančia karta

Lietuvos nacionalinės futbolo rinktinės treneriams būsima komandos pamaina paliko teigiamą įspūdį. Trumpoje treniruočių stovykloje Marijampolėje antradienį ir trečiadienį rinktinės strategai įvertino būrį Lietuvoje žaidžiančių jaunų futbolininkų ir neliko nusivylę.

Įvarčius mušė patyrę „Ekrano" žaidėjai

Rinktinės vyriausiasis treneris Csaba Laszlo kartu su savo padėjėjais Igoriu Pankratjevu ir Vitalijumi Stankevičiumi dvi dienas žvalgė kelis vyresnius Lietuvos klubų žaidėjus bei perspektyvų jaunimą iš U-21 bei U-19 rinktinių. Iš viso stovykloje dalyvavo dešimt buvusių ar esamų Nacionalinės futbolo akademijos auklėtinių. Panaši stovykla, skirta atrinkti nacionalinės rinktinės rezervą, surengta trečius metus iš eilės.

Tiesa, trenerių planus stovyklai pakoregavo ne tik traumos, bet ir gripo epidemija - prieš pat stovyklą paaiškėjo, kad apsirgo „Sūduvos„ gynėjas Vilmantas Bagdanavičius bei Alytaus „Dainavos“ nariai Marius Miškinis ir Lukas Baranauskas, taip pat negalėjo atvykti kaunietis Paulius Daukša. Į jų vietą pakviesti keli kiti futbolininkai, tarp jų - nacionalinėje ekipoje jau kartą rungtyniavęs gynėjas Mantas Fridrikas.

Rinktinių kandidatai trečiadienį pasidalinę į dvi komandas sužaidė treniruočių pobūdžio rungtynes tarpusavyje. Nors abi komandos demonstravo akiai gražų, spartaus tempo futbolą, efektyviau sužaidė vyresnieji, kurių gretose išsiskyrė šalies čempiono Panevėžio „Ekrano" nariai. Vyresniems pirmajame kėlinyje vieną įvartį pelnė Aurimas Vertelis, po pertraukos dukart pasižymėjo Arsenijus Buinickis. Jaunesniųjų gretose antrajame kėlinyje įmušė Arnas Ribokas.

Jaunimas maloniai nustebino

Pasak rinktinės stratego Cs. Laszlo, pastaruoju metu nemažai nacionalinės rinktinės žaidėjų keičia klubus, siekia integruotis į naujas komandas, todėl nutarta apsieiti be tarptautinių rungtynių ir pakviesti į stovyklą esančius Lietuvoje.

„Tokio pobūdžio stovyklos yra naudingos. Didesnį dėmesį skyrėme jauniems žaidėjams. Galbūt kai kuriems iš jų ankstoka į nacionalinę rinktinę, tačiau visada yra svarbu stebėti situaciją. Svarbu, kad jie suprastų, jog gerai žaisdami gali patekti į rinktines. Tačiau nedarysime išvadų tik iš vienerių rungtynių. Toliau seksime situaciją ir sezono metu", - tikino Cs. Laszlo.

Specialistas iš Vengrijos liko patenkintas treniruočių stovykla. „Manau, kad tikslą pasiekėme. Visi dalyvavę sunkiai dirbo ir bent keli žaidėjai maloniai nustebino. Galėčiau paminėti Roką Gedminą, Tautvydą Eliošių. Jie abu tikrai turi talento ir jei toliau sunkiai dirbs, gali pasiekti savo svajones, - kalbėjo Cs. Laszlo - Manau, kad visiems žaidėjams ši patirtis bus naudinga. Jie suprato, kad jais yra domimasi ir tai turėtų motyvuoti."

Šansas kandidatams ir patirtis jaunimui

Vienas rezultatyviausių Lietuvos A lygos puolėjų, 27 metų A.Buinickis džiaugėsi galimybe parungtyniauti ruošiantis sezonui. „Džiugu, jog surenkami Lietuvoje esantys žaidėjai. Manau, kad treneriams tai padeda susidaryti aiškesnį vaizdą įvertinti jaunimą, - kalbėjo A.Buinickis - Visada malonu įmušti įvarčius, tačiau svarbiausia, kad laimėjome."

Prieš trejus metus nacionalinėje ekipoje debiutavęs 24 metų gynėjas M.Fridrikas buvo patenkintas savo sugrįžimu: „Malonu dalyvauti rinktinių stovykloje po ilgesnės pertraukos. Nors dabar yra tarpsezonis, vyksta pasiruošimas, nėra pasiekta optimali forma, tačiau savo pasirodymą vertinu teigiamai. Aišku, yra kur tobulėti. Šį sezoną tikiuosi gauti kuo daugiau žaidybinės praktikos".

Pademonstruoti savo galimybes galėjo ir daugelis jaunesnių žaidėjų. Vienas jų - 19-metis saugas Dovydas Norvilas. „Manau, kad tokios stovyklos yra naudingos. Įgavau svarbios patirties, - kalbėjo D.Norvilas - Smagu, jog pakvietė ir kitus jaunus žaidėjus. Treneris paliko gerą įspūdį, jis puikiai žinojo ko nori aikštėje, turi savo filosofiją, ir siekė išspausti maksimumą iš kiekvieno žaidėjo."

Treniruočių stovykloje dalyvavo: (Vardas, pavardė, klubas/miestas, gimimo metai)

Vartininkai: Šarūnas Jurevičius (Šiaulių „Šiauliai„ - 1990 m.), Kornelijus Timofejevas (Panevėžio „Ekranas“ - 1992 m.)

Gynėjai: Arnas Mikaitis („Dainava„ - 1992 m.), Rytis Pilotas („Ekranas“ - 1992 m.), Edvinas Girdvainis („Ekranas„ - 1993 m.), Lukas Artimavičius (Tauragės „Tauras“ - 1994 m.), Julius Aleksandravičius (Nacionalinė futbolo akademija, Jonava - 1995 m.), Justas Raziūnas (Nacionalinė futbolo akademija, Šilutė - 1995 m.), Justinas Januševskis (FK „Trakai„ - 1994 m.), Justas Bušmič (Vilniaus „Rotalis“ - 1993 m.), Deividas Padaigis (Pakruojo „Kruoja„ - 1986 m.), Mantas Fridrikas (F.B.K „Kaunas“ - 1988 m.), , Daniel Gunevič (Alytaus „Dainava“ - 1992 m.).

Saugai: Donatas Petrauskas („Ekranas„ - 1983 m.), Aurimas Vertelis („Ekranas“ - 1986 m.), Tautvydas Eliošius („Šiauliai„ - 1991 m.), Arnas Ribokas („Ekranas“ - 1993 m.), Dovydas Norvilas („Ekranas„ - 1993 m.), Rokas Gedminas („Šiauliai“ - 1993 m.), Tomas Galdikas (Klaipėdos „Atlantas„ - 1994 m.), Klaudijus Upstas (NFA, Kaunas - 1994 m.), Gabrielius Judickas („Sūduva“ - 1995 m.).

Puolėjai: Arsenij Buinickij („Ekranas„ - 1985 m.), Žilvinas Kymantas („Ekranas“ - 1990 m.), Tadas Lekeckas („Sūduva" - 1995 m.)NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių