Lietuva – Serbija: 0-3

Pergalingas Lietuvos nacionalinės rinktinės žygis 2010 metų Pasaulio čempionato atrankos varžybose nutrūko. Portugalo J.Couceiro vadovaujama grupės lyderė Lietuvos ekipa Belgrade turėjo pripažinti serbų pranašumą 0 - 3.

Dėl 7-osios atrankos grupės lyderio pozicijos Lietuvai teko kovoti su Serbijos futbolininkais, prieš trejus metus jau pakišusiais koją kovoje dėl kelialapio į planetos pirmenybių finalinį etapą.

Rungtynių pirmasis kėlinys Lietuvos futbolininkams susiklostė labai nesėkmingai.

Pačioje varžybų pradžioje Branislavas Ivanovičius pasiuntė kamuolį į lietuvių vartus. Rezultatą šeimininkai padidino 34-ąją minutę, kai Milošas Krasičius po sumaišties baudos aikštelėje smūgiavo maždaug iš 8 metrų ir nepaliko jokių vilčių vartininkui Ž.Karčemarskui.

Antrąjame kėlinyje Lietuvos ekipa nesugebėjo pasipriešinti karingai nusiteikusiems serbams. Nors lietuvių puolimas suaktyvėjo, šeimininkai sugebėjo atakuoti tiksliau.

74 minutę Lietuvos rinktinės žaidėjas, likęs vienas vartuose numušė kamuolį ranka ir už tai nubaustas raudona kortele. Po šios pražangos arbitras skyrė 11 metrų baudinį, tačiau N.Žigičiaus smūgį atrėmė Ž.Karčemarskas.

Po dešimties minučių serbams pavyko pradėti lietuvių triuškinimą - nesėkmingai sužaidus I.Zelmikui ir A.Skerlai nepataikius į kamuolį - N.Žigičius kamuolį nukreipė į vartus ir persvėrė rezultatą 0 - 3.

Primename, kad 2010 metų Pasaulio čempionato atrankos varžybose Lietuva jau laimėjo prieš Rumuniją ir namuose palaužė Austriją.

Šiame straipsnyje: Futbolo rinktinė