LFF desperatiškai ieško, kas norėtų dalyvauti A lygoje

Lietuvos futbolo federacijos klerkai netrukus turės spręsti dilemą - kaip padaryti, kad A lygos sezonas nebūtų eilinis pajuokų objektas. Šiuo metu A lygos licencijų tenori devyni klubai, iš kurių, maža to, dauguma nepritaria, jog čempionate dalyvautų nelyginis komandų skaičius.

Išeitys dvi: arba kažkam nesuteikti licencijos ir rengti aštuonių ekipų čempionatą, arba surasti dešimtą komandą ir jau kokį tūkstantąjį kartą bandyti laimę surengti dešimties klubų čempionatą.

Pirmasis variantas būtų kiek paprastesnis, įvertinus tai, kad du klubai su dokumentacija kol kas visiškai nepersistengė.

„Kruoja“ vienintelė kol kas nėra pateikusi jokios dokumentacijos. Taip pat ypatingu vėlavimu išsiskyrė „Šiaulių„ klubas. Abiem klubams dėl išskirtinio vėlavimo bus taikomos LFF Drausmės komiteto sankcijos už terminų pažeidimą“ - lff.lt pasakojo LFF licencijavimo skyriaus vadovas Laurynas Zibolis.

Visgi, LFF klerkai kol kas yra pasiruošę ignoruoti pirmąjį variantą ir daryti viską, kad A lygoje žaistų dešimt ekipų. Bėda ta, kad rasti tą dešimtą komandą, norinčią sumokėti 70 tūkstančių starto mokestį, nei su žiburiu nerasi.

LFF taikinyje yra du stipriausi praėjusio sezono pirmos lygos klubai Jonavos „Lietava“ ir Kėdainių „Nevėžis“. Pirmasis yra įsitikinęs, kad nėra prasmės eiti tik tam, kad eitum; antrasis prieš keletą metų jau nudegė, todėl nenori kartoti tos pačios klaidos. Abu klubai sutartinai vienas kitam pritaria, kad A lygai jie dar nėra pasiruošę.

„Visų pirma, mes nesugebėtumėm įgyvendinti griežtų LFF licencijavimo kriterijų. Pagrindiniai - trijų tūkstančių vietų stadionas (dabar yra tik 1 tūkst. vietų) ir apšvietimas. Be to, reikia užtikrinti stabilų biudžetą, kad komanda pajėgtų išlikti elite“, - kiek anksčiau „Lietuvos žinioms“ savo mintis išsakė „Lietavos“ vyriausiasis treneris Vytautas Stanevičius.

Pasiūlymą namų rungtynes žaisti Kaune, kaip prieš septynerius metus darė „Nevėžis“, „Lietava“ iškart atmetė. Patys kėdainiečiai tokiu pasiūlymu antrą kartą irgi nesusiviliotų.

Tad ką nuspręs LFF, arba tiksliau tariant Julius Kvedaras, lieka visiškai neaišku. Sezono pradžia jau ne už kalnų, tačiau, kita vertus, žinant LFF standartus, mūsų šalyje du mėnesiai yra labai ilgas laiko tarpas.

Nežinomybė – A lygos sinonimas. Nors ne tik A lygos – dar didesnė nežinomybė pirmoje lygoje, iš kurios, veikiausiai, pasitrauks net keturi klubai: Vilniaus „Granitas“, „Palanga“, Kuršėnų „Venta“ ir Kretingos „Minija“


Šiame straipsnyje: A lygaJulius Kvedarasfutbolas

NAUJAUSI KOMENTARAI

yuyuuy

yuyuuy portretas
koks skirtumas kiek komandu dalyvaus pripazinkim lygis labai prastas ziurai jei rodo per tv a lygos rungtynes ir geda darosi.o viskas prasideda nuo vaiku paruosimo o kad prisiperka klubai losenciu uz barsciu lekste tai dar baisiau

Kledaras

Kledaras portretas
O man gėda nesidaro (ir nesuprantu prieš ką ta gėda turi darytis). Niekam futbolas Lietuvoje nereikalingas, tad nieko keisto, kad ir lygis žemas. Yra kaip yra.

ZEX

ZEX portretas
Pats laikas nusileisti ant žemės...Kam tos lygos,jei nėra komandų?Realiai žiūrint į dabartinę situaciją futbole ir ne tik futbole,reikėtų tik vienos visos Lietuvos lygos sujungiant A ir pirmą dabartinę lygas(susidarytų kokia 16 komandų) ir priderinus licenzijavimo reikalavimus prie realių sąlygų(kas nori žaisti Europoje-aukštesni reikalavimai,kas nori žaisti tik vietoje-žemesni reikalavimai).Sekanti grandis-apskričių pirmenybės(kam ta II lyga?),kurių nugalėtojai gali pretenduoti žaisti Lietuvos pirmenybėse(jeigu norės)...Iš Lietuvos lygos iškritų kokios 2-3 komandos(jeigu reikėtų),o jų vietoje ateitų iš apskričių(jeigu būtų norinčių).Šiaip ar taip ir dabar jokių sportiniu principu grįstų komandų perėjimų tarp lygų nėra,tai per šią vietą niekas nesikeistų.Išlaidas teisėjavimui ir startinį padaryti pagal dabartinę I lygą...Jeigu visi esam biedni,tai ir visi būkim teisingi-ir teisėjai ir LFF klerkai susimažinkim savo apetitus ir gal kaip nors išsikapanosim...
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių