Kauną užplūdo škotų sirgaliai (papildyta)

Keli tūkstančiai sijonuotų škotų sirgalių dvi dienas linksminosi Kauno centro ir Senamiesčio kavinėse. Lietuviškas alus ir sidras liejosi per kraštus, tačiau sutelktos didesnės apsaugos pajėgos liko be darbo.

Vyrai su sijonais

2012-ųjų Europos čempionato atrankos rungtynės tarp Škotijos ir Lietuvos rinktinių į Kauną atviliojo daugiau kaip 3 tūkst. futbolo sirgalių iš šiaurinės Didžiosios Britanijos dalies.

Tautiniais drabužiais – languotais sijonais ir plunksnomis puoštomis kepurėmis – pasidabinusių vyriškių Senamiestyje ir Laisvės alėjoje buvo galima sutikti nuo ketvirtadienio.

"Tikriausiai tik škotams taip tinka sijonai, jokio kito vyro neįsivaizduočiau taip apsirengusio. Papuošė miestą", – žavėjosi Kauno svečiais ledų pardavėja Janina.
Laukdami komandų susitikimo penktadienį, Škotijos nacionalinės rinktinės gerbėjai daugiausia laiko praleido Senamiesčio kavinėse.

"Susirinko rytą ir išsiskirstė tik sutemus, – pasakojo "Skliauto" bendraturtis Ąžuolas Gaižutis. – Jie ne tik dainavo savo liaudies dainas ir gėrė lietuvišką alų, bet ir puikiai sirgo už Lietuvos krepšinio rinktinę ketvirtadienio rungtynėse." Ą.Gaižučiui susidarė įspūdis, kad škotų sirgaliai – linksmi ir draugiški.

Nustebino merginų grožis

Didžioji dalis škotų sirgalių Kaune viešėjo pirmą kartą, o paklausti, ar patinka miestas, vyrai gyrė liepų alėją, tarpukario architektūrą ir, žinoma, dailias kaunietes.

Kavinėje "Miesto sodas" lietuvišką sidrą ragavę sijonuoti škotų sirgaliai kiekvieną Laisvės alėja praėjusią merginą palydėjo ovacijomis.

"Čia labai gražios merginos, – aiktelėjo škotas Joe. – Lietuvoje esu pirmą kartą, bet dabar jau žinau, kad dar tikrai atvyksiu." Pritariamai linksėdami jo bičiuliai svarstė, kad tikriausiai lietuvių vyrai yra labai laimingi.

Solidaus amžiaus škotas iš Aberdyno miesto, kaip pats sako, apkeliavęs beveik visą pasaulį, drąsiai įrašytų lietuves į gražiausių pasaulio moterų dešimtuką.

Paklausti, ar ne šalta vaikštinėti su sijonais, škotai bandė įtikinti, kad jie yra labai karšti vyrai. Be to, šiuo metu Škotijoje oras yra netgi žvarbesnis. "Net ir žiemą dėl savo rinktinės užsisegčiau sijoną!" - šūktelėjo vienas sirgalius.

Valdžios sprendimui – kritika

Išgirdę apie Kauno valdžios sprendimą neleisti organizuoti "Kauno naktų" vien dėl to, kad penktadienį mieste bus pilna škotų sirgalių, vyrai apstulbo.

"Mes būtume atėję, nes mums įdomu ne tik sportas, bet ir kultūriniai renginiai. Su šeima dažnai einame į įvairius muzikos festivalius", – kalbėjo škotas Deanas Rossas.
Jo bičiuliai negalėjo suprasti, kodėl miesto vadovai riboja renginius, kai mieste yra turistų.

"Pas mus viskas vyksta kitaip. Jeigu žinome, kad į miestą atvyks svečių, stengiamės jiems pasiūlyti kuo daugiau pramogų, nes suprantame, kad turistai atvažiuoja išleisti pinigų", – kalbėjo Dazas.

Škotas pasakojo, jeigu tik galėtų, važiuotų visur palaikyti savo rinktinės, tačiau esą dažniausiai į užsienį išsirengia kartą arba du per metus.

"Turime didelį sirgalių klubą Aberdyne, su bičiuliais išvažiavęs į kitą šalį, dažnai užsisakau ir pažintinį turą, aplankau žymesnes vietas", –  pasakojo Dazas.
Škotas Shaunas miesto savivaldybės sprendimą neleisti organizuoti "Kauno naktų" vien dėl sirgalių įvardijo nepatyrimu.

"Ateis laikas, kai ir jūsų valdžia kurs kitokį miesto įvaizdį, kitaip vertins sirgalius, supras, kad turistai, nors ir išgėrę škotai, miestui yra vertybė", – nusišypsojo Shaunas.

Sirgaliai – taikūs ir dosnūs

Tarptautinė spauda škotų sirgalius apibūdina kaip vieną taikiausių ir socialiai atsakingą bendruomenę. Škotijos futbolo rinktinės sirgalius vienijanti organizacija "Tartan Army" yra pelniusi ne vieną UEFA apdovanojimą tiek už pavyzdingą ir draugišką elgesį, tiek už įvairias socialines ir labdaringas iniciatyvas šalyse, kur žaidžia jų komanda.

Su Lietuvos futbolo federacija ir Jungtinės Karalystės ambasada Lietuvoje "Tartan Army" pakvietė beveik tūkstantį globos namų auklėtinių iš Alytaus, Jonavos, Kauno, Tauragės, Kaišiadorių ir Rokiškio rajono nemokamai stebėti Lietuvos futbolo rinktinės dvikovą su Škotijos vienuolike.

Kelios Škotijos rinktinės sirgalių labdaros grupės suteikė paramos įvairioms neįgaliųjų organizacijoms: "Tartan Army Sunshine Appeal" suteikė labdaros Kauno neįgaliųjų iš vaikystės globos draugijai, "Tartan Army Childrens Charity" grupės piniginę paramą po 10 tūkst. svarų gaus Vilniaus "Gilės" vaikų globos namai ir Lietuvos aklųjų ir silpnaregių ugdymo centras.


Šiame straipsnyje: škotų sirgaliaifutbolas

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių