Kaip Lietuvos futbolininkams sekasi užsienio klubuose? (apžvalga)

Savaitgalį visoje Europoje buvo žaidžiama nemažai futbolo rungtynių. Kelių užsienio klubų sudėtyse žaidė ir lietuviai, kuriems sekėsi skirtingai.

Šeštadienį Azerbaidžano pirmenybėse puikiai pasirodė Mindaugas Kalonas, kuris padėjo Baku „Ravan“ klubui svečiuose net 6-2 įveikti Tovuzo „Turan“ ekipą. Atakuojantis saugas iš Lietuvos įmušė du įvarčius (10 ir 60 minutėmis) bei atliko dar du rezultatyvius perdavimus. „Ravan“ po šios svarbios pergalės turi 28 taškus ir užima 10 vietą (iš 12 komandų).

„Baku“ klubas tą patį šeštadienį svečiuose 1-0 įveikė „Simurq“ ekipą ir po šios pergalės su 34 taškais pakilo į penktą vietą. Nugalėtojams pergalingą įvartį 77 minutę pelnė Marius Pena. „Baku“ klube rungtyniaujantis Deividas Česnauskis mačui registruotas nebuvo.

Baltarusijoje šeštadienį pergalingą įvartį pelnė lietuvis Fiodoras Černychas. Jo atstovaujamas Mogiliovo „Dnepr“ namuose 2-1 įveikė „Gomel“ klubą.

21 metų puolėjas iš Lietuvos pergalingą įvartį pelnė 74 minutę. Tai buvo pirmasis Baltarusijos „Premier“ lygos turas ir po jo „Dnepr“ klubas su 3 taškais užima antrą vietą.

Ketvirtadienį tašką iškovojo Tado Kijansko atstovaujamas Kelcų „Korona“ klubas, kuris svečiuose 1-1 sužaidė su „Podbeskidzie“ klubu. Gynėjas iš Lietuvos žaidė visą susitikimą, o jo klube pasižymėjo Maciej Korzymas (10 min.). Namų komandos gretose išlyginamąjį įvartį 54 minutę pelnė Robertas Demjanas. Po šių lygiųjų „Korona“ turi 24 taškus ir užima 11 vietą.

Emilijus Zubas Lenkijoje ir toliau žavi visus sirgalius. Vartininkas iš Lietuvos ir toliau išlaiko Belchatuvo GKS komandos vartus „sausus“, o ji šį kartą įmušė ir įvartį bei 1-0 nugalėjo Vroclavo „Šlask“ komandą.

Pergalingą įvartį 58 minutę įmušė Lukaszas Madejus, kuris realizavo vienuolikos metrų baudinį. Tuo metu E.Zubas jau penktame mače nepraleidžia įvarčio. Po šios pergalės GKS su 13 taškų pakilo į 15 vietą.

Tuo metu Varšuvos „Polonia“ klubas namuose 1-2 nusileido Varšuvos „Legia“ ekipai. Pralaimėtojų gretose Vytautas Lukša registruotas nebuvo. Po šio pralaimėjimo „Polonia“ su 32 taškais nukrito į 5 vietą.

Chožuvo „Ruch“ klubas su Mindaugu Panka svečiuose 3-2 įveikė Lubino „Zaglebie“ ekipą. Lietuvis žaidė visą susitikimą, o jo klubas po pergalės turi 22 taškus ir užima 14 vietą.

Škotijoje šeštadienį pralaimėjimą patyrė Edinburgo „Hearts“ klubas, kuris svečiuose 0-2 nusileido „Aberdeen“ ekipai.

Marius Žaliūkas rungtynes praleido dėl traumos, o Arvydas Novikovas 60 minutę pakeitė Callumą Tappingą ir žaidė iki mačo pabaigos. Abu įvarčius „Aberdeen“ klubui pelnė Niallas McGinnas (10 ir 55 min.). Po šios nesėkmės „Hearts“ su 34 taškais nukrito į priešpaskutinę, 11 vietą.

Turkijoje šeštadienį pergalę šventė „Gaziantepspor“ klubas su dviem lietuviais, kuris namuose 2-0 palaužė „Eskisehirspor“ ekipą. Įvarčius „Gaziantepspor“ klube pelnė Haris Medunjaninas (26 min.) ir Cenkas Tosunas (37 min.).

Šias rungtynes abu lietuviai pradėjo startinėje sudėtyje. Vartininkas Žydrūnas Karčemarskas žaidė visą mačą ir 82 minutę gavo geltoną kortelę. Tuo metu Darvydas Šernas žaidė iki 85 minutės, o 45 minutę jis taip pat gavo geltoną kortelę.

Po šios pergalės „Gaziantepspor“ turi 35 taškus bei užima 11 vietą. Turkijos čempionate su 53 taškais pirmauja Stambulo „Galatasaray“ klubas.

Estijoje Silamejės „Kalev“ klubas svečiuose skaudžiai rezultatu 1-2 pralaimėjo „Paide Linnameeskond“ ekipai. „Kalev“ klube visas rungtynes žaidė gynėjas Mindaugas Bagužis bei saugas Marius Činikas. Po šio pralaimėjimo „Kalev“ su 7 taškais nukrito į 4 vietą.

Verta paminėti, kad šiandien „Kalev“ klubas pranešė, jog iš vyriausiojo trenerio pareigų yra pašalinamas Algimantas Briaunys ir vietoje jo komandai vadovaus Sergejus Ratnikovas. A.Briauniui buvo pasiūlytas vartininkų trenerio darbas.

Latvijos čempionatą puikiai pradėjo dviejų lietuvių atstovaujamas Ventspilio „Ventspils“ klubas, kuris namuose 4-0 sutriuškino Mindaugo Grigaravičiaus atstovaujamą „Jelgava“ klubą.

„Ventspils“ klube rungtynes startinėje sudėtyje pradėjo Simonas Paulius, kuris 43 minutę gavo geltoną kortelę ir 72 minutę jį pakeitė Igoris Tarasovas. Tuo metu Robertas Freidgeimas liko atsargoje. „Jelgava“ klube M.Grigaravičius į aikštę išėjo 65 minutę kai pakeitė Dmitrijų Medeckį. Po šios pergalės „Ventspils“ su 3 taškais yra antroje vietoje.

Kitame šeštadienio mače Virginijaus Liubšio ir Tomo Ražanausko treniruojamas Rygos „Daugava“ klubas svečiuose 0-0 sužaidė su šalies čempione Daugpilio „Daugava“.

Rygos miesto klube visą mačą žaidė Valdemaras Borovskis, Linas Klimavičius bei komandos kapitonas Mantas Savėnas, o Tomas Tamošauskas rungtyniavo iki 70-os minutės. Lietuviškasis Latvijos klubas šiuo metu užima 6 vietą.

Deivydas Matulevičius | AP/Scanpix nuotr.

Šeštadienį Tirgu Žiu „Pandurii“ klubas Rumunijos čempionate 0-2 pralaimėjo Bukarešto „Rapid“ komandai. „Pandurii“ klube visas rungtynes žaidė puolėjas Deivydas Matulevičius, o „Rapid“ klube įvarčius įmušė Nicolae Grigore (61 min.) ir Alexandru Comanas (90+4 min.). „Pandurii“ po šios nesėkmės su 44 taškais liko trečioje vietoje.

Ploješčio „Petrolul“ (42 tšk.) vienuolikė su vartininku Povilu Valinčiumi, kuris liko atsargoje, 1-1 sužaidė su Klužo CFR ekipa. Po šių lygiųjų „Petrolul“ liko ketvirtoje vietoje.

Pirmadienį Vytauto Černiausko atstovaujamas „Vaslui“ klubas 3-2 nugalėjo svečius „Viitorul“. V.Černiauskas įvarčius į savo vartus praleido 21 ir 79 minutėmis. Po šios pergalės „Vaslui“ su 40 taškų liko šeštoje vietoje.

Galačio „Otelul“ klube žaidžiantis vartininkas Tadas Simaitis vėl liko atsargoje, o jo klubas 1-1 sužaidė su lyderiu Bukarešto „Steaua“. Po šių lygiųjų „Otelul“ su 27 taškais užima 11 vietą.

Rusijoje Kazanės „Rubin“ klubas su vartininku Giedriumi Arlauskiu, kuris ir vėl liko ant atsarginių suolelio, 2-0 įveikė Maskvos „Lokomotiv“ klubą. Įvarčius nugalėtojams pelnė Bibarsas Natcho (40 min.) ir Vladimiras Diadiunas (87 min.). Po šios pergalės „Rubin“ su 38 taškais pakilo į 4 vietą.

Tuo metu pralaimėjimą patyrė Edgaro Česnauskio atstovaujamas „Rostov“ klubas, kuris svečiuose 0-1 nusileido Maskvos „Dinamo“ ekipai. Lietuvis žaidė iki 80 minutės kai jį pakeitė Evgenijus Starikovas. „Rostov“ su 21 tašku užima 13 vietą

Triuškinančią nesėkmę patyrė Vladikaukazo „Alania“ klubas, kuris namuose net 0-4 pralaimėjo Maskvos CSKA ekipai. „Alania“ klube žaidžiantis Deividas Šemberas nežaidė prieš savo buvusį klubą.

CSKA klube įvarčius pelnė Alanas Dzagoevas, Seydou Doumbia ir du kartus pasižymėjęs Vagneris Love. „Alania“ su 12 taškų užima paskutinę, 16 vietą, o CSKA turi 52 taškus ir pirmauja Rusijos „Premier“ lygoje.

Linas Pilibaitis artėja Vengrijos čempionato aukso link | AFP/Scanpix nuotr.

Vengrijos čempionate ir toliau įspūdingai žaidžia Dėro ETO klubas, kuris namuose 2-0 įveikė Miškolco „Diosgyor“ ekipą. Įvarčius nugalėtojams pelnė Rolandas Varga (18 min.) ir Danielis Violgyi (68 min.).

ETO klube rungtyniaujantis lietuvis Linas Pilibaitis į aikštę išėjo 79 minutę, pakeitęs Roką Kronaveterį. Verta paminėti, kad svečiai rungtynes užbaigė ne pilnos sudėties, nes 85 minutę Akošo Eleko už pražangą prieš L.Pilibaitį gavo antrą geltoną kortelę. Po šios pergalės ETO užima pirmą vietą ir turi 9 taškų pranašumą prieš artimiausią persekiotoją