Kaip Lietuvos futbolininkams sekasi užsienio klubuose?

Savaitgalį visoje Europoje buvo žaidžiama nemažai futbolo rungtynių. Kelių užsienio klubų sudėtyse žaidė ir lietuviai, kuriems sekėsi skirtingai.

Rumunijoje penktadienį Tirgu Žiu „Pandurii“ klubas svečiuose 3-2 nugalėjo Klužo CFR ekipą, o prie savo komandos pergalės prisidėjo ir lietuvis Deivydas Matulevičius.

Puolėjas iš Lietuvos pasižymėjo 67 minutę. Tai buvo antrasis jo klubo įvartis po kurio „Pandurii“ pirmavo 2-1. Be D.Matulevičiaus „Pandurii“ gretose pasižymėjo Johnas Yke Ibeh (7 min.) ir Claudiu Voiculetas (71 min.).

CFR klubas, kuris rungtynes užbaigė ne pilnos sudėties, įvarčius pelnė 55 ir 90 minutėmis, o juos atitinkamai įmušė Ionutas Alinas Rada ir Sasa Bjelanovičius. „Pandurii“ klubas po šios pergalės turi 47 taškus ir dalinasi trečią ketvirtą vietas su „Astra“ ekipa. Verta paminėti, kad D.Matulevičius šiame sezone yra įmušęs 7 įvarčius.

Penktadienį Baku „Ravan“ klubas su Mindaugu Kalonu 3-0 įveikė „Kapaz“ ekipą. Puikiai Azerbaidžane rungtyniaujantis lietuvis šį kartą nepasižymėjo, o jo klubas po šios pergalės su 34 taškais pakilo į 8 vietą.

Penktadienį Kelcų „Korona“ klubas svečiuose 1-2 nusileido Liubino „Zaglebie“ komandai. „Korona“ klube, kuris rezultatą sušvelnino tik per pridėtą teisėjo laiką, Tadas Kijanskasliko atsargoje. Po šios nesėkmės „Korona“ su 27 taškais nukrito į 12 vietą.

Fedoras Černychas (dešinėje) | Valdo Knyzelio/LFF nuotr.

Baltarusijos čempionate antrą sezono įvartį įmušė Fedoras Černychas, kuris padėjo savo atstovaujamam Mogiliovo „Dnepr“ 2-0 įveikti Minsko „Dinamo“ ekipą.

Pirmasis mačo įvartis buvo pelnytas 17 minutę kuomet į savus vartus kamuolį nukreipė Pavelas Plaskonny. Tuo metu lietuvis įvartį įmušė 45 mačo minutę. Po šios pergalės „Dnepr“ po trijų turų turi 6 taškus ir užima 4 vietą.

Šeštadienį Estijoje Silamejės „Kalev“ klubas namuose 4-0 sutriuškino „Kuressaare“ komandą. „Kalev“ gretose visą mačą žaidė Mindaugas Bagužis, o Marius Činikasaikštelėje buvo iki 80 minutės. „Kalev“ klubas su 11 taškų užima 4 vietą.

Šeštadienį be Kęstučio Ivaškevičiaus žaidęs „Bnei Yehuda“ klubas Izraelio pirmenybėse 2-2 sužaidė su Tel Avivo „Maccabi“ ekipa. Po Adamo Hrepka (13 min.) ir Gilo Itzhako (24 min.) „Bnei Yehuda“ pirmavo 2-0, tačiau dar pirmajame kėlinyje Eranas Zahavi įmušė du įvarčius ir išlygino rezultatą, kuris nepakito iki pat mačo pabaigos. „Bnei Yehuda“ su 43 taškais užima 5 vietą.

Chožuvo „Ruch“ klubas su Mindaugu Panka šeštadienį svečiuose 3-0 įveikė Belchatuvo GKS ekipą, kurios vartus gina Emilijus Zubas. Abu lietuviai žaidė visas rungtynes.

E.Zubą du kartus įveikė Maciej Jankowskis, kuris pasižymėjo 33 ir 47 minutėmis, o trečią „Ruch“ įvartį pelnė Lukaszas Janoszka (56 min.). Tiesa, 56 minutę M.Panka stojo realizuoti 11 metrų baudinį, bet E.Zubas jį atlaikė. „Ruch“ klubas po šios pergalės su 25 taškais pakilo į 13 vietą, o GKS (13 tšk.) liko paskutinėje, 16 vietoje.

Varšuvos „Polonia“ klube ir vėl nežaidė Vytautas Lukša, o jo klubas 2-2 sužaidė su „Šlask“ ekipa. „Polonia“ po šių lygiųjų su 33 taškais užima 5 vietą.

Vartininko Povilo Valinčiaus atstovaujamas Ploješčio „Petrolul“ klubas namuose 4-0 nugalėjo „Gloria Bistrita“ ekipą. Vartininkas iš Lietuvos šiam mačui registruotas nebuvo. „Petrolul“ po šios užtikrintos pergalės su 48 taškais pakilo į 2 vietą.

Galačio „Otelul“ klube žaidžiantis vartininkas Tadas Simaitis taip pat nebuvo registruotas rungtynėms, bet jo klubas 2-0 įveikė „Drobeta Turnu Severin“ ekipą. „Otelul“ su 31 tašku užima 11 vietą.

Sekmadienį Turkijoje lietuviškasis „Gaziantepspor“ klubas namuose 0-1 pralaimėjo „Kayserispor“ ekipai, kuriai vienintelį įvartį 64 minutę pelnė Bobo. „Gaziantepspor“ klube vartininkas Žydrūnas Karčemarskas ir puolėjas Darvydas Šernas žaidė visą susitikimą. Po šio pralaimėjimo dviejų lietuvių atstovaujamas Turkijos klubas su 36 taškais nukrito į 12 vietą.

Vengrijos čempionate Dėro ETO klubas nepralaimėjo jau 21 mačo iš eilės. Šį kartą Lino Pilibaičio atstovaujamas klubas 1-1 sužaidė su „Videoton“ ekipa. L.Pilibaitis šiame mače liko ant atsarginių suolelio, o ETO klubas po 22 turų turi net 10 taškų pranašumą ir užtikrintai pirmauja Vengrijos lygoje.

Edgaras Česnauskis | ITAR-TASS/Scanpxix nuotr.

Sekmadienį Rusijoje susitiko dviejų lietuvių klubai – Giedriaus Arlauskio atstovaujamas Kazanės „Rubin“ ir Edgaro Česnauskio „Rostov“. Šis susitikimas baigėsi lygiosiomis 1-1.

„Rostov“ pirmieji išsiveržė į priekį kai įvartį 64 minutę pelnė Dmitrijus Polozas, tačiau po 15 minučių rezultatą išlygino Gokdenizas Karadenizas.

„Rostov“ klube E.Česnauskis į aikštę išėjo 66 minutę kai pakeitė Evgenijų Starikovą, o kitoje barikadų pusėje vartininkas G.Arlauskis liko atsargoje. „Rostov“ su 25 taškais užima 11 vietą, o „Rubin“ su 40 taškų – 5 poziciją.

Švedijos „Djurgaardens“ klube debiutavo gynėjas Vytautas Andriuškevičius, tačiau lietuvio debiutas nebuvo sėkmingas, nes jo klubas svečiuose net 0-4 nusileido „Hacken“ klubui. Du įvarčius „Hacken“ ekipai įmušė Mostapha El Kabiras (46 ir 57 min.), o po vieną pridėjo Rene Muzola Makondele (12 min.) ir Martinas Ericssonas (45 min.).

Lietuvis šiame mače žaidė vidurio gynėjo pozicijoje, o jo klubas po šio pralaimėjimo turi 0 taškų ir užima paskutinę, 16 vietą. Tiesa, „Djugaardens“ kol kas sužaidė tik du mačus.

Latvijoje Rygos „Skonto“ ekipa, kurios vartus gina Paulius Grybauskas, namuose 4-0 sutriuškino „Metta/LU“ ekipą. Po šios pergalės „Skonto“ su 7 taškais pakilo į pirmą vietą.

Liepojos „Metalurgs“ klubas šeštadienį 3-1 įveikė Roberto Freidgeimo ir Simono Pauliausatstovaujamą Ventspilio „Ventspils“ komandą. R.Freidgeimas mačui registruotas nebuvo, o S.Paulius žaidė iki 81 minutės. Po šio pralaimėjimo „Ventspils“ su 6 taškais nukrito į 4 vietą.

Šį savaitgalį pergalę iškovojo ir su 7 taškais į antrą vietą pakilo Virginijaus Liubšio beiTomo Ražanausko treniruojamas Rygos „Daugava“ klubas. Rygos klubas svečiuose 1-0 įveikė Jūrmalos „Spartaks“ komandą

„Daugava“ klube 75 minutę iš aikštės buvo pašalintas Linas Klimavičius, o Valdemaras Borovskis pirmo kėlinio pabaigoje gavo geltoną kortelę. Klubo kapitonas Mantas Savėnas žaidė visą mačą, o pergalingą įvartį 88 minutę pelnė Vadimas Gryppa.

Pirmadienį Rusijoje svarbią pergalę iškovojo Vladikaukazo „Alania“ ekipa, kuri savoje aikštėje 3-1 nugalėjo „Mordovya“ komandą. „Alania“ klube Deividas Šemberas žaidė visas rungtynes. Nugalėtojams visus tris įvarčius pelnė Roystonas Drenthe, o svečių gretose pasižymėjo Rustemas Mukhametshinas. Verta paminėti, kad abi komandos rungtynes užbaigė ne pilnos sudėties. „Alania“ (16 tšk.) po šios pergalės su 16 taškų pakilo į priešpaskutinę, 15 vietą.

Vytautas Černiauskas | AFP/Scanpix nuotr.

Pirmadienį tašką Rumunijoje iškovojo „Vaslui“ klubas, kurio vartus gynė Vytautas Černiauskas. „Vaslui“ namuose 1-1 sužaidė su „Brasov“ ekipa.

Vartininkas iš Lietuvos įvartį praleido jau 4 minutę, kai jį įveikė Frankas Wiafe Danquah. „Vaslui“ rezultatą išlygino 74 minutę po Eliaso Charalambouso įvarčio. Po šių lygiųjų „Vaslui“ turi 41 tašką ir užima 6 vietą.