„Hearts“ finišavo M.Žaliūko įvarčiu

Šeštoje vietoje Škotijos futbolo pirmenybes baigę Edinburgo "Hearts" futbolininkai paskutiniajame ture pralaimėjo vicečempionams Glazgo "Celtic".

Sekmadienį Škotijos futbolo „Premier“ lygoje buvo žaidžiami 38-ojo turo susitikimai, po kurių paaiškėjo galutinė komandų rikiuotė turnyrinėje lentelėje. Du lietuvius savo gretose turinti „Hearts“ vienuolikė namuose išmėgino jėgas su Glazgo „Celtic“ komanda. Po atkaklios kovos pergalę rezultatu 2:1 šventė svečiai. Vienintelį „širdžių“ įvartį prieš pertrauką pelnė gynėjas Marius Žaliūkas.

Rungtynes Edinburgo „Tynecastle“ stadione kiek aktyviau pradėjo „Celtic“ futbolininkai, kurie 23-ąją minutę išsiveržė į priekį. Tiksliu smūgiu pasižymėjo Robbie Keane‘as (1:0). Tačiau nusileisti tituluotiems varžovams šeimininkai nesiruošė ir po 13 minučių pusiausvyrą atstatė M.Žaliūkas. Lietuvis tiksliai smūgiavo baudos aikštelėje (1:1).

Iki pertraukos situacija nepakito ir ilsėtis komandos išėjo esant lygiam rezultatui. Ir po pertraukos žaidimas buvo pakankamai atviras. Komandos nevengė atakuoti, tačiau atakų smaigalyje atsidūrusiems žaidėjams kiek trūko tikslumo. Tiesa, viename epizode „Celtic“ pavyko pasižymėti, tačiau arbitras įvarčio neįskaitė, užfiksuodamas taisyklių pažeidimą.

Savo Glazgo klubas vis tik pasiekė. 61-ąją minutę galingu smūgiu „Hearts“ vartininkui vilčių nepaliko legionierius Zheng Zhi (2:1). Per likusį laiką kiek aktyviau rungtyniavo „širdys“, tačiau to neužteko. Nelengvą pergalę šventė „Celtic“.

„Hearts“ gretose M.Žaliūkas žaidė visą susitikimą. Arvydas Novikovas aikštėje pasirodė 81-ąją minutę.

Škotijos čempionais tapo „Rangers“ futbolininkai. „Hearts“ finišavo šeštoje pozicijoje. Elitą teks palikti „Falkirk“ ekipai.

Šiame straipsnyje: HeartsMarius Žaliūkasfutbolas