Futbolo ekspertus erzina žioplas teisėjas

Lietuvos futbolo ekspertai sutaria – čempionatas įdomus, o didžiausiomis staigmenomis tapo Rusijos ir Olandijos nesėkmės.

Stasys Baranauskas
Futbolo treneris

Mane nustebino rusai. Taip ir nesupratau, kas per komanda. Pirmos jų rungtynės su čekais tarsi ir daug žadėjo, bet juk matėme, kad ši komanda nesugeba laimėti prieš Lietuvą. Šiek tiek nusivyliau daugiau iš čempionato šeimininkų – lenkų ir ukrainiečių. Pastariesiems nelabai pasisekė su teisėjais paskutinėse rungtynėse su anglais. Pasaulio vicečempionai olandams nesisekė. Į Europos čempionatą atvažiavo kaip favoritai, tačiau komanda buvo nepasiruošusi psichologiškai nė vienoms rungtynėms. Su čempionatu jie atsisveikino po pirmų pralaimėtų rungtynių danams. Gaila švedų. Mano manymu, jie neturėjo pralaimėti ukrainiečiams, nei anglams, kuriems kol kas labai sekasi. Paskutinėse rungtynėse jiems pasisekė, nes teisėjas buvo žioplys. Sutinku, kad futbolas yra labai konservatyvi sporto šaka, tačiau nesupratau, kam yra reikalingi du papildomi teisėjai. Kam aikštėje laikyti žioplį, jei jis nemato, kas vyksta už penkių metrų. Nereikalingi tie du teisėjai, tiesiog pasodinkime vieną žmogų prie televizoriaus, kuris gali greitai pranešti kitiems teisėjams per ausines, kas buvo, o ko ne. Susidarė nemaloni situacija čempionate. Tai labiausiai ir nustebino, kad sporte, kuriame yra be galo daug pinigų, vis dar kartojasi tokios apmaudžios situacijos. Tai yra baisu. Juk ledo ritulį ir krepšinyje visada ginčytinos situacijos yra peržiūrimos, o futbole niekaip niekas nesprendžia problemos.

Vaclovas Jurkus
Legendinis „Žalgirio“ vartininkas

Kas statė lažybų kontorose – pralošė, o dėl nestačiusių – kontoros tik džiaugiasi, nes jos laimėjo. Pats nesu gyvenime statęs, nes bijau to viruso. Mane nustebino olandai. Iš rusų tikėjausi daugiau. Neturiu jokios trenerio licencijos, todėl negaliu įlisti į komandos vidų, tačiau manau, kad Olandijos rinktinėje prasideda kartų kaita. Matyt, visos šios komandos žvaigždės jau traukiasi. Tai jų saulėlydis. O pas rusus – kaip visada: buvo kalbama, kad prieš paskutines rungtynes su graikais, buvo švenčiamas gimtadienis. Pas rusus tai yra labai madinga. Mano favoritai yra ispanai ir įsivažiavę portugalai. Kaip visada yra ko pasimokyti iš vokiečių. Kuris vartininkas geriausiai atrodo? Pabūsiu diplomatas – visi gerai atrodo, vieniems geriau sekasi, kitiems blogiau. Esu už visus vartininkus.

Benjaminas Zelkevičius
Futbolo treneris

Nustebino olandai, nes žaidė jie beviltiškai. Jų atakuojantys futbolininkai buvo labai prasti. Manau, kad jie užėmė vietą, kurios ir buvo verti. Įdomu, kad čempionato šeimininkai nepateko į tolimesnį pirmenybių etapą. Netikėtas buvo graikų laimėjimas prieš rusus. Graikai pateko į ketvirtfinalį, tačiau ten jų laukia vokiečiai, kuris juos pastatys į vietą. Man patiko portugalai, džiugu, kad atsiskleidė Christiano Ronaldo. Manau, portugalai tik pagražins tolimesnes kovas. Atrodo, kad ispanams sunkiai sekasi atrasti savo žaidimą. Pasakysiu atvirai: pirmojo kėlinio tarp Kroatijos ir Ispanijos net nesinorėjo žiūrėti. Gal ispanai tausoja save svarbesnėms rungtynėms. Nusivyliau rungtynėmis, kuriose pasirodė žioplys teisėjas. Jeigu rungtynėse tarp Anglijos ir Ukrainose būtų lygiosios – viskas būtų apsivertę aukštyn kojomis. Tačiau džiaugiuosi, kad matysime vokiečius, prancūzus ir anglus. Solidžiau atrodys ketvirtfinaliai. Čempionatas yra įdomus, su nekantrumu laukiu atkrintamųjų varžybų.

Daugiau naujienų apie „Euro 2012“ skaitykite portale futbolas.diena.lt.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių