F.B.K. „Kaunas“ kontrolinėse rungtynėse įveikė „Prelegentus“

Sekmadienį Vilniuje, Lietuvos futbolo federacijos (LFF) stadione, draugiškose rungtynėse jėgas išmėgino LFF II lygos kovoms besiruošiantys Futbolo bendruomenės klubo (F.B.K.) „Kaunas futbolininkai ir vietos FK „Prelegentai“, kurie rungtyniauja LFF III lygos Vilniaus apskrities pirmenybėse. Visų rungtynių metu dominavę kauniečiai šventė pergalę 3:2 (2:1).

Nuo pat pirmųjų susitikimo minučių, Geltonai Žali perėmė iniciatyvą ir pradėjo kurti atakas. Jau 2-ą minutę progą pasižymėti turėjo ispanas Juan Sevilla Sevilla, tačiau jo smūgiuotą kamuolį atmušė „Prelegentų“ vartininkas. Į Vilnių atvykę „Kauno“ sirgaliai, rungtynių pradžioje skandavo „žvaigždes įveiksim“, kas itin patiko varžovų komandai atstovaujančiam, tačiau šiame susitikime nežaidusiam Linui Zareckui.

Tačiau tai buvo tik susitikimo pradžia ir kauniečiai nuo pat pirmųjų minučių bandė pateisinti favoritų vardą. Susitikimo pradžioje Geltonai Žali keletą pavojingesnių atakų surengė reidais aikštės kraštuose, tačiau pritrūkdavo paskutinio smūgio į vartus ir pasižymėti nepavykdavo.

„Prelegentų“ futbolininkai taip pat bandė regzti atakas, tačiau patikimai ir tvarkingai gynėsi kauniečių gynybos linija, o taip pat patikimai vartus saugojo ir Rokas Každailis. Tiesa, vienos iš vilniečių atakos metu, „Prelegentų“ puolėjas atsidūrė vienas prieš F.B.K. „Kauno“ vartininką, tačiau tinkamai smūgiuoti kamuolio nepavyko ir R.Každailiui beliko tik sugauti palengva riedantį kamuolį.

Geltonai Žali ir toliau kontroliavo žaidimą bei rengė atakas, tačiau sutankinę gynybą, „Prelegentai“ savo baudos aikštelėje apsigindavo ir taip pat bandė regzti pozicines atakas, tačiau dažnai jos baigdavosi prarastu kamuoliu. Tiesa, kartais pasisekdavo prasiveržti iki smūgio į vartus, tačiau arba kamuolį sugaudavo „Kauno“ vartininkas, arba kamuolys skriedavo šalia vartų.

Vis dėl to, pirmieji pasižymėjo kauniečiai. Gintarui Griškevičiui pavyko pergudrauti „Prelegentų“ vartų sargą ir išvedė Geltonai Žalius į priekį – 1:0!

Nors aiškios žaidybinės persvaros vilniečiai po praleisto įvarčio neperėmė, tačiau surengė keletą pavojingesnių atakų, kurių metu galėjo pasižymėti. Kaip bebūtų, „Kauno“ gynėjai padarė klaidą, dešinėje rungtyniavęs „Prelegentų“ futbolininkas sulaukė perdavimo iš kitos aikštės pusės ir laisvas nubėgo link R.Každailio. Šis „pasitiko“ varžovą, tačiau šalia buvo ir kitas „Prelegentų“ marškinėlius vilkėjęs futbolininkas, kuris sulaukęs perdavimo iš krašto, sugebėjo pasiųsti kamuolį į tuščius vartus ir išlyginti rezultatą – 1:1.

Netrukus po praleisto įvarčio, susiėmė Geltonai Žali ir po keletos minučių, rezultatas vėl buvo persvertas kauniečių naudai. Dešiniuoju kraštu puikų reidą surengė Marius Prieskenis, pergudravo kelis varžovų gynėjus, atliko aukštą perdavimą į baudos aikštelę, ten buvęs Deividas Stradalovas dar „pasitaisė“ kamuolį ant žemės ir iš arti nuginklavo varžovų vartininką – 2:1!

Iki pertraukos Geltonai Žali dar kelis kartus surengė atakas, kuomet patikrino varžovų vartininko budrumą, tačiau šis smūgius atrėmė ir rungtynių arbitras paskelbė pertrauką. Pirmojoje rungtynių dalyje dominavo F.B.K. „Kaunas“.


Kaip ir pirmoje rungtynių dalyje, nors atakas regzti bandė abi ekipos, kur kas pavojingesni išpuoliai buvo prie vilniečių vartų – progas pasižymėti turėjo G.Griškevičius ir D.Stradalovas.

Įvartis krito, tačiau į „Kauno“ vartus. Vienos atakos metu, „Prelegentų“ futbolininkai atlikę šiek tiek daugiau, nei įprastai perdavimų tarpusavyje prie Geltonai Žalių baudos aikštelės, „surado“ laisvą komandos draugą ir šis stipriu smūgiu iš toli, nuginklavo R.Kuždailį – 2:2.

Kito Geltonai Žalių įvarčio laukti ilgai neteko. Puolime rungtyniavęs A.Klinkevičius sulaukę gero perdavimo iš saugų grandies, išvengęs nuošalės pabėgo nuo varžovų gynėjų ir atsidūręs vienas prieš vartininką, permetė kamuolį per jį, bei vėl išvedė F.B.K. „Kauną“ į priekį – 3:2!

Po įvarčio aikštėje pasirodė ir Giedrius Būtėnas bei Lukas Turauskas. Jie pakeitė Andrių Petrašką bei G.Griškevičių.

Rungtynių pabaigoje vėl dominavo Geltonai Žali. Keletos atakų metu, pasižymėti galėjo Šarūnas Bičiušas, J.Orantas, taip pat A.Klinkevičius. Bene realiausią progą pelnyti įvartį turėjo G.Būtėnas, kuris sulaukė perdavimo būdamas per kelis metrus nuo varžovų vartų, tačiau kamuolį smūgiavo pernelyg stipriai ir šis skriejo virš skersinio.

„Prelegentai“ taip pat bandė atakuoti, tačiau visus jų išpuolius neutralizuodavo „Kauno“ gynėjai ir vartininkas. Netrukus arbitro švilpukas paskelbė, jog pergalę, nepaisant daugybės neišnaudoti progų, rezultatu 3:2 iškovojo Geltonai Žali!

TRENERIŲ KOMENTARAI:

FK “Prelegentai” treneris Ričardas Zdančius:

„Aš visai patenkintas savo komandėle. Jūsų ekipa man paliko visai gerą įspūdį. Patys matėt, visiems daviau pasižaisti, norėjau pabandyti ir naujus žaidėjus. Galėjom ir lygiom sužaist, galėjom daugiau pralošt, galėjom laimėt – šiandien tokios rungtynės. Džiaugiuosi už jūsų sirgalius, akd palaiko net tokiose rungtynėse. Džiugu.

Čia tik paruošiamasis laikotarpis, norėjosi laimėti, tačiau pralaimėjome juk prieš II lygos komandą. Esu patenkintas, kad mūsų futbolininkai taip gausiai susirinko, ir kad yra noras šiam sezonui sudalyvaut ir gerai sudalyvaut.“

F.B.K. “Kauno” treneris Audrius Statkevičius:

„Smagu iškovoti pirmąją pergalę stovint prie „Kauno“ komandos vairo, padėkojau vyrams už iškovotą pergalę. Žaidime patiko, kad susikūrėme labai daug progų pasiekti įvartį, o nepatiko, kad tų progų neišnaudojome. Iš tikrųjų geras dalykas, kai komanda susikuria progas pelnyti įvarčius, bet realizacija turėtų būt geresnė. Galėjome, iš tikrųjų, daug daugiau įvarčių pasiekti.

Aš sakiau prieš rungtynes, kad lengva nebus, jie tikrai moka žaisti futbolą, futbolas, žinom, žaidžiamas galva, jeigu tu turėsi galvą ant pečių, mąstai aikštelėje, tai ir ar su pilvuku būsi, ar nesitreniravęs, bet jeigu išmanai kaip žaisti futbolą ir moki žaisti futbolą, tai taip ir mokėsi.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių