Europos lygoje paaiškėjo ketvirtfinalių dalyviai (rezultatai)

Ketvirtadienio vakarą UEFA Europos lygoje buvo žaidžiami aštunfinalio etapo atsakomieji susitikimai.

Viena įdomiausių dvikovų buvo užfiksuota Milane, kur vietos „Inter“ priėmė Londono „Tottenham“ ekipą, kuri prieš atsakomąjį mačą turėjo didelę persvarą 3-0.

Visgi, „Nerazzurri“ šiose rungytynė sugebėjo padaryti mažą stebuklą. 20 minutę jie išsiveržė į priekį, po to, kai Estebano Cambiasso perdavimo pasižymėjo Antonio Cassano.

Vėliau Rodrigo Palacio sugebėjo pataikyti į skersinį, kas buvo tik pranašas ateinančios sėkmės – 52 minutę jis pabėgęs nuo Williamo Gallaso, nesunkiai nuginklavo vartininką Hugo Llorisą.

Drama čia tęsėsi toliau, ir likus 15 minučių iki rungtynių pabaigos, po Milano ekipos kelto baudos smūgio,W.Gallasas netyčia įsimušė sau į vartus ir bendras rezultatas tapo lygus 3-3. Komandoms teko žaisti pratęsimą.

Jame persvarą įgijo „Tottenham“ – 94 minutę Emmanuelis Adebayoras po gražios atakos pelnė svarbų įvartį savo ekipai. Dabar „Inter“ reikėjo dviejų įvarčių, kad pakeistų situaciją, nes galioja svečiuose įmuštų įvarčių taisyklė.“

„Inter“ įmušė tik vieną – 110 minutę pasižymėjo Ricardo Alvarezas. Italams to nepakako. Pergalė 4:1, bet į kitą etapą keliauja „Tottenham“.

Kitame mače Sankt Peterburgo „Zenit“ per plauką liko už ketvirtfinalio borto – po pirmo mačo „Basel“ ekipa turėjo dviejų įvarčių pranašumą (2-0), tačiau atsakomajame mače rusų žaidimas teikė prošvaisčių.

30 minutę Axelis Witselis pelnė įvartį šeimininkams ir sušvelnino bendrą rezultatą. Šveicarai prisidarė problemų ir po to, kai 45 minutę Marcelo Diazas buvo išsiųstas iš aikštės.

Antrame kėlinyje „Zenit“ turėjo puikų šansą išlyginti bendrą rezultatą, tačiau po paskirto 11 m baudinio, jo realizuoti nesugebėjo Romanas Shirokinas, ir rungtynės pasibaigė „Basel“ triumfu.

Tuo tarpu Kazanės „Rubin“ klubui teko gerokai pavargti su Valensijos „Levante“ ekipa – čia po nulinių lygiųjų, buvo žaidžiamas pratęsimas, kuriame stipresni pasirodė Rusijos komandos futbolininkai – Salomonas Rondonas irVladimiras Dyadunas pelnė lemiamus įvarčius.

Netikėtai dramatiškai įvykiai klostose Londone, kur praėjusių metų Čempionų lygos laimėtoja vietos „Chelsea“kovojo su „Steaua“. Po pirmojo kėlinio rezultatas buvo lygus – 1:1. Tai reiškė, kad „Chelsea“ reikėjo dar bent dviejų įvarčių, nes Rumunijoje anglų klubas pralaimėjo 0:1.

Šią užduotį „Chelsea“ įgyvendino. Iš pradžių pasižymėjo Johnas Terry, o pergalingą įvartį pelnė Fernando Torresas. Tiesa, ispanas vėliau nerealizavo 11 metrų baudinio, bet tai kelialapio į kitą etapą iš „Chelsea“ neatėmė.

Paskutinę akimirką savo laimingąjį bilietą pasičiupo ir „Newcastle“ vienuolikė. Papissas Cisse jau per teisėjo pridėtą laiką pasiuntė kamuolį į vartus, išplėšdamas pergalę prieš Mahačkalos „Anži“. Tai buvo vienintelis įvartis per dvejas šių komandų rungtynes.

„Inter“ 3 – 0 „Tottenham“ (po pratęsimo 4-1)
(bendras rezultatas: 4-4)
0‘ [1 – 0] Antonio Cassano
52‘ [2 – 0] Rodrigo Palacio
75‘ [3 – 0] William Gallas (į savus vartus)
94‘ [3 – 1] Emmanuel Adebayor
110‘[4 – 1] Ricardo Alvarez

„Zenit“ 1 – 0 „Basel“