„Ekranui„ auksą garantuotų pergalė prieš „Žalgirį“

Priešpaskutiniame futbolo A lygos ture - vietų dalybos. Priešpaskutiniame Lietuvos čempionato ture „Ekranas" gali užsitikrinti čempionų titulą, o taip pat galutinai paaiškėti ir visas prizininkų trejetas.

„Ekranui" auksą garantuotų pergalė prieš „Žalgirį" namuose, „Kaunas" užsitikrintų antrą poziciją svečiuose nepralaimėjęs „Sūduvai", o norint pasivyti pastarąją ketvirtoje vietoje esančiai „Vėtrai" reikia savo aikštėje nugalėti „Šiaulius".

Dėl penktos vietos kovojančiam „Atlantui" reikalinga laimėti Vakarų Lietuvos derbį prieš „Šilutę".

Marijampolės „Sūduva" - FBK „Kaunas"


Naujasis Marijampolės miesto stadionas, 13.00 val.

„Kaunas" - tradiciškai nepalankus varžovas Marijampolės ekipai. Šiemet Kaune du kartus 3-0 ir 1-0 nugalėjo kauniečiai, Marijampolėje rungtynės baigėsi be įvarčių.

Trečiadienį pralaimėjus Panevėžio „Ekranui", praėjusių metų Lietuvos čempionų šansai apginti titulą šiemet tapo tik teoriniais.

 „Mes suprantame, kad šansai laimėti pirmenybes dar yra, bet taip pat suprantame ir - kiek tų šansų", - sakė „Kauno" trenerio asistentas Aleksandras Brazevičius.

To, kad kauniečiai po pralaimėjimo „Ekranui" bus jau nuleidę rankas, „Sūduva" nesitiki. „Visi juk moka skaičiuoti taškus.  Tikrai tokia profesionali komanda, kaip „Kaunas" neatsipalaiduos, kol nebus aišku ir teoriškai, kad ji nelaimėjo pirmos vietos" - teigė „Sūduvos" vyr. treneris Gediminas Jarmalavičius.

Vis dėlto A.Brazevičius pripažino, kad jo komandoje yra psichologiškai neatsigavusių futbolininkų. „Po pralaimėjimo Panevėžyje kai kurie žaidėjai turi psichologinių problemų. Be to, mus užpuolė ligų epidemija. Bet galiu pažadėti, kad aikštėje matysime kovingą komandą, sudarytą iš tų futbolininkų, kurie nusiteikę laimėti. Keitimų, palyginus su rungtynėmis Panevėžyje, bus, bet jų nebus labai daug" , - kalbėjo baltarusis.

„Nemanau, kad „Kaunas" yra moraliai sutriuškintas po pralaimėjimo „Ekranui", - samprotavo G.Jarmalavičius. - Juk treneris mato, kuris žaidėjas gali būti psichologiškai palūžęs ir jo neleis žaisti. Jis visada jį gali pakeisti kitu. „Kauno" atsarginių suolelis -„ilgiausias" Lietuvoje."

Abi komandos yra nusiteikusios laimėti. „Bet kokiu atveju, Marijampolėje bus keliamos maksimalios užduotys, - tvirtino A.Brazevičius. - Juk kiekviena komanda žaidžia tam, kad laimėtų, juo labiau - „Kaunas", šiuo metu turintis daugiausia čempioniškų tradicijų Lietuvoje."

Panašiai kalbėjo ir V.Brazevičiaus oponentas G.Jarmalavičius: „Treneris niekada nesakys žaidėjams - vyrai, šiandien pakanka pralaimėti nedideliu santykiu arba - pakanka lygiųjų. Kiekvieną kartą ir prieš bet kurį varžovą keli užduotį laimėti. Kaip jau tai pavyksta, priklauso ir nuo tavo, ir nuo varžovų žaidėjų veiksmų"

Per šias rungtynes „Sūduvai" dėl kortelių negalės padėti Kazimieras Gnedojus. „Kauno" komandoje du diskvalifikuoti žaidėjai - Mohamedas Arouri ir Linas Pilibaitis.

Klaipėdos „Atlantas" - „Šilutė"


Klaipėdos miesto stadionas, 13.00 val.

Šiemet „Atlantui" įveikti „Šilutę" pavyksta visada. Uostamiesčio klubas laimėjo visas trejas rungtynes prieš A lygos autsaiderę: 4-2, 2-0 ir 2-1.

Vis dėlto, apie lengvas rungtynes Vakarų Lietuvos ekipų dvikovoje klaipėdiečių vyr. trenerio asistentas Vaidas Liutikas nekalba.

„Aišku, kad „Šilutę įveikti mums yra principinis dalykas. Tuo labiau, kad visada su jais rungtynės vyksta sunkiai. Be to, šilutiškiai yra geroje formoje, o mes neturėsime dviejų labai svarbių žaidėjų - Gvido Juškos ir Donato Surblio. Todėl bus labai sunkios rungtynės. Ypač po tokio trilerio Šiauliuose. Po tų rungtynių ir mes, ir jie likome labai nepatenkinti."

G.Juška turi praleisti šias rungtynes dėl geltonų kortelių, o D.Surblys nerungtyniaus dėl po mačo su „Šiauliais" už necenzūrinius išsireiškimus teisėjo atžvilgiu gautos raudonos kortelės.

Varžovų strategas Eugenijus Riabovas sutiko su klaipėdiečio kolegos rytdienos rungtynių vertinimu.  „Su „Atlantu" visada mačas būna principinis. Po jo net treneriai kartais apsipyksta. Nors jei kalbant rimčiau, mums nieko šį sezoną daugiau neliko - tik, vaizdžiai tariant, gerai trenkti durimis"

Pastaruoju metu šilutiškiai „durimis trankyti" ėmė vis dažniau. Nuo jų nukentėjo ir „Žalgiris" ir „Šiauliai". Atrodo, kad autsaiderių komanda tik sezono pabaigoje pagavo savo žaidimą. „Gaila, kad sezonas jau baigiasi, liko tik dvejos rungtynės. Šiuo metu mūsų komanda yra kur kas stipresnė, negu sezono pradžioje  - tiek psichologiškai, tiek žaidimu", - apgailestavo E.Riabovas.

Vilniaus „Vėtra" - „Šiauliai"


Vilniaus „Vėtros" stadionas, 14.00 val.

Pirmąsias rungtynes su „Vėtros" ekipa „Šiauliai" namuose pralaimėjo 0-2, bet po to šiam Vilniaus klubui nenusileido. Sostinėje užfiksuotos lygiosios 2-2, o Šiauliuose šeimininkai laimėjo 2-0.

„Vėtros" strategas Virginijus Liubšys neneigė, kad „Vėtrai" nuotaiką labai sugadino pralaimėjimas Vilniaus derbyje praėjusiame ture. „Nekokios nuotaikos, - tvirtino treneris. - Po pralaimėjimo „Žalgiriui" negalėjome atsigauti pora dienų.. Bet jau ką padarysi - reikia galvoti ne apie tai kas buvo, o žiūrėti į priekį - į likusias trejas rungtynes, į kitą sezoną."

„Šiaulių" sporto direktorius Deivis Kančelskis taip pat nebuvo patenkintas paskutiniu savo komandos rezultatu: „Sieksime laimėti. Dabar mūsų tokia situacija, kad apie kitką negalime galvoti, kaip apie pergalę, nes mums labai reikia taškų"

Prieš savaitę „Vėtra" deklaravo kovojanti dėl trečiosios, o „Šiauliai" - dėl penktosios vietų. Pastarąjį sekmadienį abiejų klubų pozicijos pablogėjo. Bet nei V.Liubšys, nei D.Kančelskis kol kas nežada prarasti optimizmo.

„Taip, mes vis dar tikimės trečios vietos, - tvirtino vilniečių vyr. treneris. - Manau, jog „Kaunas" lygiai taip pat tikisi pirmos. Kol nenuaidėjo paskutinis teisėjo švilpukas, manau ir mes, ir jie tikėsimės."

„Kovos dėl penktosios vietos atsisakysime nebent tada, kai jau galutinai taps aišku, kad ją iškovoti nebeturime netgi teorinių galimybių. Aišku, bus ypač nelengva po to, kai namie nepajėgėme įveikti „Atlanto". Bet vis vien stengsimės", - sakė D.Kančelskis.

Nelaukia lengvų rungtynių ir V.Liubšys. „Šiauliai" - neprognozuojama komanda.Turbūt dėl to, kad joje - daugiausia jauni žaidėjai. Prisiminkime, kaip jie apžaidė tą patį „Žalgirį". Vieną kartą šiauliečiai gali sužaisti labai gerai, kitą - kur kas prasčiau. Jie yra taškų atėmę iš visų, išskyrus „Sūduvos" ekipą".
 

„Vėtrai" padėti rungtis su šiauliečiais negalės Algis Jankauskas. Jam dar nesibaigė dviejų rungtynių diskvalifikacija už geltonas korteles.

Panevėžio „Ekranas" - Vilniaus „Žalgiris"


Panevėžio „Aukštaitijos" stadionas, 19.00 val.

„Žalgiriui" iš Lietuvos čempionato lyderio šiemet pavyko atimti tik du taškus. Antrajame ture vilniečiai namie sužaidė su „Ekranu" lygiosiomis 1-1. Abu kitus kartus pralaimėjo. Abu kartus rezultatu 0-1.

Jeigu „Ekranas" įveiktų „Žalgirį", jis taptų 2008 metų A lygos čempionu nepriklausomai nuo to, kaip pasibaigs kitos šio turo, ar visos paskutiniojo turo rungtynės. Bet panevėžiečiams varžovas nebus lengvai įveikiamas, nors ir nebeturi didelės motyvacijos žaisti - tuo praėjusią savaitę Vilniaus derbyje jau įsitikino „Vėtra".

„Ruošiamės rungtynėms ir esame pasirengę „Ekranui" nenusileisti. Visą laiką treniruojamės - norisi garbingai pabaigti pirmenybes", - kalbėjo „Žalgirio vyr. treneris Mindaugas Čepas.

Dabar „Žalgirio" strategas jau nekalba apie galimą futbolininkų streiką. Komanda pasiryžusi užbaigti sezoną, nors ir negauna algų. Kad pasikartos neįvykusios vilniečių „išvykos" į Klaipėdą variantas netiki ir jų varžovų strategas Valdas Urbonas.

„Net neabejoju, kad „Žalgiris" atvažiuos į Panevėžį, tad mes rimtai ruošiamės šioms rungtynėms. Mūsų užduotys aiškios ir nėra ko jų slėpti - reikia laimėti šias rungtynes. Visa mūsų komanda pilna noro pasiekti tikslą prie savų žiūrovų" , - kalbėjo strategas.

Tiesa, „Ekrano" užduotį atšvęsti čempionų titulą savų žiūrovų akivaizdoje gali gerokai palengvinti tai, kad vilniečius persekioja traumos.

„Deja, per rungtynes su „Vėtra" traumas gavo beveik visi mūsų veteranai. Šiuo metu yra traumuoti abu broliai Steško, Raimondas Vilėniškis ir Tomas Ražanauskas. Ar kas nors iš jų galės žaisti Panevėžyje, priklausys nuo mediko Dainiaus Pavilonio verdikto", - guodėsi M.Čepas.

Be traumuotųjų, „Žalgiriui" negalės atstovauti ir Andrius Miliškevičius. Jis turi praleisti rungtynes dėl geltonų kortelių. 


Šiame straipsnyje: futbolasŽalgirisEkranas

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių