A.Skarbalius: reikia keisti visą futbolo virtuvę

Tiesioginiame "Sport1" laidos eteryje buvęs Lietuvos rinktinės treneris Raimondas Žutautas pažėrė pasiteisinimų laviną.

Nemato kaltės

Laidos vėdėjui Aurimui Budraičiui paklausus, kodėl visgi nepavyko surinkti daugiau taškų atrankos į Europos futbolo čempionatą cikle, R.Žutautas savo kaltės neįžvelgė.

„Varžovas buvo atitinkamai stiprus. Teko žaisti su pasaulio čempionais ispanais, kadaise vicečempionais čekais ir Škotija, kur futbolas yra aukštumoje. Vienintelis apmaudus dalykas – Lichtenšteinas, kurių vieno klubo biudžetas, aš manau, didesnis, negu Lietuvos rinktinės“, - sakė R.Žutautas.

A.Budraičiui patikslinus, kad Lietuvos futbolo biudžetas siekia 21,6 milijonų litų, atsakymų ėmėsi ieškoti Lietuvos kūno kultūros ir sporto departamento direktorius Algirdas Raslanas. Jo teigimu, reikėtų atskirai svarstyti, kiek pinigų skiriama nacionalinei futbolo rinktinei, kiek kitiems dalykams.

Paklausus, kodėl buvo pasirinktas būtent R.Žutautas, Lietuvos futbolo federacijos (LFF) generalinis sekretorius Julius Kvedaras atsakė, kad tai lėmė pasitikėjimas šio trenerio asmenybe. „Šis žmogus buvo mūsų rinktinės kapitonas, turėjo didelį autoritetą tarp žaidėjų. Nuo ryto iki vakaro studijuodavo žaidimą. Tai iš esmės ir lėmė. Visi suprato, kad reikia jauno, energingo, šviežio kraujo. Nemanau, kad suklydome“, - sakė jis.

Šiai nuomonei nepritarė buvęs legendinio Vilniaus „Žalgirio“ žaidėjas Rimantas Turskis: „Manau, kad buvo pasikarščiuota ir padaryta klaida. Negalima sakyti, kad R.Žutautas blogas treneris. Kad patyrimo nėra – akivaizdu. Manau, būtent patyrimo stoka ir lėmė tokį rezultatą. Rinktinėje nėra žvaigždžių, kad rinktinės nėra iš kur papildyti – irgi matosi. Manau, kad prieš Lichtenšteiną šiai dienai esame, kad ir kaip bebūtų – stipresni“, - teigė R.Turskis.

Federacijos atsakomybė

Šiuo metu yra paskelbtas konkursas nacionalinės futbolo rinktinės vyriausiojo trenerio vietai užimti. Vienu iš galimų kandidatų J.Kvedaras įvardino buvusį rinktinės žaidėją Aurelijų Skarbalių.

Pats buvęs futbolininkas telefonu „Sport1“ žurnalistams atskleidė savo nuomonę. „Jeigu mane dabar kviestų – yra daug įvairių dalykų. Reikia visą futbolo virtuvę keisti. Auginti vaikus. „Žalgirio“ laikais buvo intelektualumas, kūryba. Tuo ir skyrėmės nuo kitų. Dabar to nėra.“, - sakė jis.

A.Skarbalius įžvelgė daug problemų pačioje Lietuvos futbolo vadyboje. „Viskas prasideda nuo valdžios, reikia rimtų vadovų, stiprių asmenybių. Jeigu kažkas „neina“, vadovas atsako už visą. Jeigu daug metų rezultatai neatsiranda, akivaizdu, kad kažkur ne taip daroma. Bendrauju su treneriais, girdžiu jų bėdas“, - svarstė A.Skarbalius.

J.Kvedaras teigė, kad jis taip pat prisiėmė atsakomybę už nepasisekusį atrankos ciklą. „Kartu prisiėmėme atsakomybe. Aš prisiėmiau atsakomybę. Kalbu kaip dirbantis tokį darbą. Prisiimu atsakomybę“, - sakė LFF generalinis sekretorius. Tačiau, kaip konkrečiai už pralaimėjimus atsakė LFF atstovai, J.Kvedaras neįvardino.

Pakalbėjus apie futbolo rinktinės pagrindą, J.Kvedaras vis dar teigė, kad tai naujasis treneris turės nuspręsti, kokią vietą tikimasi užimti kitame atrankos cikle. Jo manymu, informacijos apie esamą dabartinę rinktinės sudėtį tam neužtenka.


Šiame straipsnyje: futbolasLFFrinktinė

NAUJAUSI KOMENTARAI

evaldas

evaldas portretas
Manau Varanaviciui&co jau seniai laikas dingt is Lietuvos futbolo padanges, nes butent ju kalte, kad Lietuvos futbolas ne merdeja, o nyksta. uztenka nesvarioms rankoms liesti LFF pinigus

Ir vėl

Ir vėl portretas
eilinį kartą apkaltins "šeštą", žmogų turėjusį dideles ambicijas, bet nelabai kokią kvalifikaciją. O R.Žutautas teisus - ar kaltas kiemsargis norintis būti prezidentu?

Šefas

Šefas portretas
be sansu-ne tokioj saly,gal po 100 metu
VISI KOMENTARAI 8
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių