Vyriausybė nepritarė siūlymams didinti pensijas (papildyta 12.45 val.)

Prezidentei Daliai Grybauskaitei sekmadienį pareiškus, kad opozicijos siūlymai jau nuo kitų metų atstatyti sumažintas pensijas yra "ekonomiškai nusikalstami", Vyriausybė pasitarime pirmadienį nepritarė pasiūlymams, iš kur galima būtų gauti lėšų didesnėms pensijoms.

"Prezidentė labai tiksliai pasakė, kad šiomis aplinkybėmis, kokias siūlo opozicija, tokie veiksmai būtų nusikalstami, nes tai didina biudžeto deficitą. Žinome, kokias neigiamas pasekmes gali sukelti tokie sprendimai", - po pasitarimo tvirtino premjeras Andrius Kubilius.

Vyriausybės skaičiavimais, nuo kitų metų vėl padidinus pensijas, biudžeto išlaidos augtų 600 mln. litų, tuo tarpu norint nedidinti valstybės skolos ir mažinti fiskalinį deficitą, laisvų lėšų didesnėms pensijoms esą nėra.

Valdančioji koalicija tikisi, kad antradienį Seimo posėdyje jai pavyks mobilizuotis ir atmesti opozicijos pasiūlymą grąžinti pensijas į prieškrizinį lygį. A.Kubilius pareiškė tikįs, kad prie valdančiųjų gali prisidėti ir dalis opozicijos atstovų. "Tikiuosi, kad ir dalis opozicijos persigalvos, suprasdama, kad neatsakingi sprendimai negali būti priimami", - aiškino Vyriausybės vadovas.

Paklaustas, ar visi 71 koalicijos atstovai dalyvaus Seimo posėdyje ir visi vieningai balsuos už Vyriausybės pareikštą poziciją, premjeras atsakė: "Tikiu, kad taip bus".

Teigiama, kad pensijų atstatymas padidintų fiskalinį deficitą iki daugiau kaip 5,8 proc. bendrojo vidaus produkto (BVP) ir taip pažeistų Europos Sąjungos rekomendacijas Lietuvai iki 2012 metų sumažinti fiskalinį deficitą iki 3 procentų.

Vyriausybės teigimu, pensijas padidinti galima būtų tik iš tokių šaltinių, kurie nedidintų valstybės skolos ir leistų laikytis įstatymų ir tarptautinių įsipareigojimų - nuolatinių mokestinių pajamų ar atsisakius kitų suplanuotų išlaidų.

Pensijų didinimo iniciatoriai iš opozicijos tvirtino, jog atsisakius 2 proc. "Sodros" įmokos pensijų fondams, pensijoms būtų galima skirti 350 mln. litų, pardavus bendrovių akcijas - apie 200 mln. litų, o nekilnojamąjį turtą - dar apie 300 mln. litų.

Papildomai apie 150 mln. litų pensijų padidinimo iniciatoriai siūlo gauti iki 20-30 proc. padidinus naftos ir dujų išteklių bazinius mokesčius už valstybės išžvalgytus telkinius.

Vyriausybės teigimu, atsisakius "Sodros" pervedimų pensijų fondams būtų sunaikinta pensijų reforma, dėl ko iš esmės pablogėtų gyventojų galimybės susitaupyti ateities pensijoms, pablogėtų ir valstybės finansų tvarumas, nes ateities pensijos negalės būtų finansuojamos iš investicinę grąžą sukaupusių fondų.

Dėl visuomenės senėjimo ateities pensijų finansavimas yra pagrindinė grėsmė Lietuvos valstybės skolos stabilumui ir todėl šiandienos problemas spręsti ateities problemų aštrinimo būdu yra neapdairu, teigiama Vyriausybės dokumente.

Siūlymai papildomų lėšų gauti iš valstybės valdomų akcijų ir žemės pardavimo, anot Vyriausybės, nėra paremti jokiais konkrečiais siūlymais dėl galimų privatizavimo objektų. Be to, Vyriausybės teigimu, šios pajamos būtų vienkartinės.

Naftos ir dujų išteklių mokesčių didinimas, Vyriausybės teigimu, leistų biudžetui papildomai gauti tik 6-11 mln. litų pajamų.

2009 metų pabaigoje Seimas nusprendė, kad dėl krizės sumažintos pensijos ir kitos socialinės išmokos bus mokamos iki 2011-ųjų pabaigos.


Šiame straipsnyje: pensijos

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Mokesčių sujungimas: kas praloštų?
  Mokesčių sujungimas: kas praloštų?

  Vyriausybei paskelbus apie galimą mokesčių pertvarką, kad visas įmokas „Sodrai“ mokėtų darbuotojas – dabar 31 proc. už jį sumoka darbdavys. ...

 • Kas atsitinka su senais televizoriais?
  Kas atsitinka su senais televizoriais?

  Senų televizorių perdirbimas yra brangus procesas, tačiau tą daryti būtina. Sąvartynuose ar prie konteinerių paliekami televizoriai teršia aplinką ir gali sukelti nepageidaujamą poveikį mūsų sveikatai. Koks yra senų televizorių, kurių kas...

  1
 • Kokių darbuotojų poreikis pernai augo?
  Kokių darbuotojų poreikis pernai augo?

  Pernai bendras skelbimų skaičius apie reikiamus darbuotojus išaugo daugiau nei dešimtadaliu – apie 12 procentų, atskleidžia darbo portalo CVbankas.lt statistika. Darbdaviai aktyviau ieškojo darbuotojų, kūrė naujų darbo viet...

  1
 • Vilniuje „pagalvės“ mokesčio kol kas nebus
  Vilniuje „pagalvės“ mokesčio kol kas nebus

  Vilniaus politikai atsisakė idėjos įvesti aptarnavimo rinkliavą į Lietuvos sostinę atvykstantiems turistams. ...

 • Siūloma kol kas nenaikinti lengvatų žemdirbiams
  Siūloma kol kas nenaikinti lengvatų žemdirbiams

  Seimo Kaimo reikalų komiteto pirmininkas siūlo kol kas nekeisti mokesčių lengvatų žemdirbiams. "Valstietis" Andriejus Stančikas nori palaukti naujojo Europos Sąjungos (ES) finansinio laikotarpio, kuris prasidės 2020 metais, kai galbūt pasik...

  1
 • Iš žaliosios energijos gaminamos elektros generacija Lietuvoje auga šuoliais
  Iš žaliosios energijos gaminamos elektros generacija Lietuvoje auga šuoliais

  2016 m. Lietuvoje iš atsinaujinančių energijos išteklių (AEI) gaminama elektros energija patenkino net 18,9 proc. šalies energijos elektros poreikio. Tai – geriausias iki šiol užfiksuotas rodiklis. Pastebima, kad iš...

  3
 • A. Gelūnas: valdžiai skirtumo tarp vertėjo ir kirpėjos darbo nėra
  A. Gelūnas: valdžiai skirtumo tarp vertėjo ir kirpėjos darbo nėra

  Vis kalbama, kad reikia kelti kultūros prestižą, bet kokią kultūrą matėte per pastaruosius keturis mėnesius: kalno griūtis, operos skandalas, tautinis kostiumas, fortepijonas Seimui, LRT KLASIKAI sako Kultūros komiteto pirmininko pavaduotojas Arūnas...

  1
 • Pirmą kartą bus rengiama ataskaita apie valstybės turtą
  Pirmą kartą bus rengiama ataskaita apie valstybės turtą

  Valstybės turto valdytojas Turto bankas turės kasmet parengti ataskaitą apie šį turtą. Pirmoji ataskaita apie valstybės valdomą turtą už 2016-uosius bus parengta jau šiemet. ...

 • Turizmo tendencijos: populiarės trumposios išvykos ir asmeniniai konsultantai
  Turizmo tendencijos: populiarės trumposios išvykos ir asmeniniai konsultantai

  Atsispirdami nuo turizmo sektoriui gana sudėtingų 2016-ųjų, kuomet neramumai iš populiariausių Egipto, Turkijos kurortų persikėlė į Europos didmiesčius ir sukėlė ekonominių, psichologinių padarinių, 2017–uosius rinkos ekspertai vert...

 • Darbuotojų trūksta, bet išrankumas auga
  Darbuotojų trūksta, bet išrankumas auga

  Nors daugelyje sektorių jaučiamas darbuotojų stygius, dalis darbdavių ne mažina, o didina reikalavimus darbuotojams. Personalo atrankos ir laikinojo įdarbinimo bendrovės „Manpower Lit“ vadovė Gerda Baltrūnaitė teigia, kad rinkoje pastebim...

Daugiau straipsnių