Vyriausybė narstys 2012 metų biudžeto projektą

Vyriausybė imasi svarstyti 2012 metų biudžeto projektą, kuris netrukus pasieks Seimą.

Žadama, kad kitąmet viešojo sektoriaus deficitas bus sumažintas iki 2,8-3 procento bendrojo vidaus produkto (BVP), kai šiemet jis siekia beveik dvigubai didesnį rodiklį – apie 5,6-5.8 proc.

Vyriausybės pasitarimo šį pirmadienį darbotvarkėje įrašyta, kad bus diskutuojama dėl kitų metų valstybės biudžeto ir savivaldybių biudžetų finansinių rodiklių patvirtinimo, Valstybinio socialinio draudimo fondo („Sodros“) biudžeto bei Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto rodiklių.

Po to, kai ministrai apsvarstys visus tris biudžetus, jie keliaus į Seimą priėmimui, kuris, kaip planuojama, galėtų įvykti lapkričio pabaigoje arba gruodžio pradžioje.

Įstatymai numato, kad kitų metų biudžeto įstatymus Vyriausybė kasmet Seimui turi perduoti ne vėliau kaip spalio 17 dieną.

Kol kas biudžeto projektai nėra viešinami. Tai bus padaryta tik po to, kai ministrai juos apsvarstys.

Anksčiau Vyriausybės ir Finansų ministerijos vadovai ne kartą deklaravo, kad Lietuva yra įsipareigojusi Europos Sąjungai 2012 metais pasiekti ženklaus viešojo sektoriaus deficito sumažinimo – iki mažiau kaip 3 proc. BVP. Viešojo sektoriaus deficitas apima valstybės, savivaldybių, „Sodros“ ir Sveikatos draudimo fondo biudžetų deficitų sumą.

Premjeras Andrius Kubilius ir finansų ministrė Ingrida Šimonytė yra sakę, kad rengiant 2012 metų biudžetą bus vadovaujamasi pirmiausia šiais Lietuvos įsipareigojimais ir siekiais. Taip pat tvirtino, kad kitąmet biudžeto išlaidos įvairiems asignavimų valdytojams neviršys šių metų rodiklių.

Turint galvoje kitąmet numatomą BVP augimą keliais procentais, bendras viešojo sektoriaus deficitas 2012-aisiais neturėtų viršyti maždaug 2,7-2,9 milijardo litų.

Šią savaitę jau skelbta, kad „Sodros“ biudžeto deficitas kitąmet turėtų būti kiek didesnis nei 2 mlrd. litų. Planuojama, kad socialinio draudimo pajamos kitąmet lyginant su šiais metais ūgtels maždaug 7 proc. ir sudarys 11,897 mlrd. litų. Tokiu atveju „Sodros“ išlaidos kitąmet gali siekti apie 14 mlrd. litų.

Sveikatos draudimo fondas turėtų būti subalansuotas.

Valstybės biudžeto deficitas kitais metais gali siekti apie 600-800 mln. litų.

Balansuojant biudžetus, pasak premjero, nebus įvedami nauji mokesčiai ar didinami esami. Valdžia taip pat tvirtina, kad nuo kitų metų pradžios turėtų būti į prieškrizinį lygį grąžintos pensijos.

Tebesitęsia diskusijos dėl minimalios mėnesio algos (MMA) padidinimo. Vyriausybė siūlo ją didinti tik nuo kitų metų liepos ir tik nuo 800 iki 850 litų, bet profesinės sąjungos reikalauja MMA didinti kur kas sparčiau – nuo Naujųjų metų iki 900, nuo liepos – iki 1000 litų.


Šiame straipsnyje: biudžetasVyriausybė

NAUJAUSI KOMENTARAI

XXI a. baudžiava Lietuvoje

XXI a. baudžiava Lietuvoje portretas
Išlikimui yra būtina veikla. Tačiau ... Lietuvoje žmogaus veikla yra gesinama valdžios priespauda, kaip baudžiavos laikais. Štai pavyzdys aiškumui. Anglijoj £622 žmogaus veiklos šių mėnesio pajamų nėra atskaičiuojamas joks mokestis, net ir valstybiniam socialiniam draudimui. Tai yra žmogaus veiklos asmeninė ir privati neliečiamybė šioj šaly. Lietuvoje … 121,50 lt (apie £30) – (su)mokamas žmogaus pajamų mokestis nuo 800 lt (apie£200) minimalaus darbo užmokesčio. Anglijoj … : ) (apie £30) 121,50 lt – (su)mokamas žmogaus pajamų mokestis nuo (apie £720) 2880 lt ………………. darbo užmokesčio. Valdžia Lietuvoje netrukdomai sugeba pasisotinti silpniausiųjų (vargdienių) sąskaita. Ar tai yra XXI amžiaus baudžiava Lietuvoje??? Taip. Kas vykdo baudžiavinę priespaudą? Visi premjerministrai nuo 2004 metų. Visi premjerministrai iki 2004 metų, vadovavę pasiruošimui papildyti ES junginį.
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių