Vyriausybė: namų renovacijai – naujas modelis

Vyriausybė žada dar šiemet pradėti taikyti parengtą naują daugiabučių namų atnaujinimo programos įgyvendinimo modelį. Pagal jį butų savininkams nereikėtų prisiimti organizacinių ir kreditinių įsipareigojimų.

Aplinkos ministras sako, kad dabar esantys daugiabučių renovavimo modeliai nebus naikinami. Tačiau šalia jų bus įgyvendinama dar viena būsto renovavimo schema. Tiesa, tam dar turi pritarti Vyriausybės sudarytas strateginis komitetas. Parengus įstatymų pataisas ir patvirtinus Seime būtų įkurta valstybinė įmonė, atsakinga už namų renovacijos projektų parengimą ir įgyvendinimą.

„Bus kuriama agentūra, kuri iš tiesų turės savo punktus, kaip ir ankščiau turėjo, iš pradžių pagrindiniuose administraciniuose centruose, ir iš ten valstybė pradės organizuoti šitą procesą. Iš tiesų mes kalbame apie etatų skaičių ne šimtais, o dešimtimis“, – tvirtina aplinkos ministras Valentinas Mazuronis.

Renovacijai žadama naudoti Europos Sąjungos paramos lėšas bei bankų kreditus, kuriuos imtų ne gyventojai, o sukurta valstybinė įmonė. Šias lėšas gyventojai gražintų mokėdami komunalinius mokesčius esą po renovacijos sutaupytomis lėšomis. Aplinkos ministras teigia, kad siekiant šilumos taupymo efekto, savivaldybės turėtų perimti privačioms įmonėms nuomojamus šilumos tinklus.

„Mano nuomone, nuomoti šilumos tinklų nereikėjo, buvo padaryta klaida. Ir, mano nuomone, šitą procesą reikėtų atsukti atgal, vadovaujantis teisės aktais“, – teigia V. Mazuronis.

Premjeras sako, kad naujasis daugiabučių renovavimo modelis galės būti pradėtas taikyti dar šiemet.

„Artimiausiu metu jau bus paskelbtas konkursas maždaug 120 namų gyvenamųjų. Kai visos kitos procedūros bus sutvarkytos, tai tikimės, kad per metus turėtume pasiekti apie 600–700 gyvenamųjų namų. Nes manome, kad tas naujas modelis, pagal mūsų sudarytą kalendorinį grafiką, turėtų pradėti veikti trečiajame ketvirtyje“, – teigia Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius.

Būsto valdymo ir renovavimo rūmų vadovas pritaria: kuo daugiau gyventojams bus pateikta namų renovavimo būdų, tuo geriau.

„Gerai vien tai, kad žmogus nebus pririštas prie kredito. Šiandien blogybė yra ta, kad mes negalime priimti sprendimo namuose. Bėda atsiranda ten, kur vadinamoji ketvirtoji gyvenamųjų namų grupė suvartoja daug energijos, o tuose namuose, aišku, gyvena socialiai remtini žmonės“, – sako Būsto valdymo ir priežiūros rūmų prezidentas Juozas Antanaitis.

Pasak Būsto priežiūros specialistų, svarbu, kad būtų numatyta vykdomų ir atliktų darbų priežiūra ir įvertinimas. Taip pat nėra atliekami tyrimai, koks buvo pasiektas efektas jau renovuotuose namuose.NAUJAUSI KOMENTARAI

kaunietis

kaunietis portretas
gal pirmiau tokią renovaciją atlikite poroje namų ir įsitikinkite ar tai efektyvu, o ne svaičiokite apie naujų įstaigų kūrimą, kai jų šimtai yra,ir šiimtus renovuotų namų.Svarbiausia renovacijos kokybė ir gautas šiluminis efektas. Jeiugu tai pasiteisins, nebus problema su kreditais. Visi sutiks mokėti jeigu guvens šiltai ir mokės nors 10-15 procentų mažiaiu kartu su kreditu. Dabar panašu, kad daug "bičiulių" neturi darbo vietų,0 padėti reikia

kauniečiui

kauniečiui portretas
taip, jūs teisus, bet gaila, kad daniausiai geros mintys tik komentaruose lieka.O šiaip, vėl bus tas pats kogero: pristeigs giminėms darbo vietų, konkursus laimės tie, kas daugiau duos, o paskui bus pasakyta: ups, negalvojome kad gausis šnipštas

Pinokis

Pinokis portretas
Eilinis burbulas.Pirma padarytu, o paskui kalbetu.Dabar kelis metus mala liezuviais ir veltui.Pamastymui.Tipiskas butas uz sildyma moka 600 Lt, tam kad gauti Es parama butina pasiekti 50% efektyvuma, reiskia butina sutaupyti bent iki 300 Lt, kuriais ir bus padengiami renovacijos kastai.Kitas toks pat butas dabar moka 400 Lt, reiskia jis privalo sutaupyti 200 Lt, kad gauti parama.Tai kaip tuomet bus su tais mokesciais uz renovacija, kai skirtinguose namuose bus skirtinga ekonomija.Aplamai ta ekonomija yra salyginis dalykas.Kai bus mieste renovuota bent keli simtai namu, bus matyti kokia ji is tikruju.Dabar galima ta ekonomija ir pripaisyti , o tuomet jau nuostoliai guls tiekejui.Nors ir juos galima padalyti likusiems, kad klestetu renovuoti.
VISI KOMENTARAI 9
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių