V.Vasiliauskas: „Snoras“ neatliko indėlio ir paskolos užskaitų

Bankrutuojantis bankas „Snoras“ po to, kai jis buvo nacionalizuotas, neatliko indėlio ir paskolos užskaitų, pareiškė Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas. Banko bankroto administratorius Neilas Cooperis sako, jog banko operacijos iki bankroto paskelbimo dar vertinamos.

„Mane bankroto administratorius patikino - o jis yra atsakingas ir prieš kreditorius - kad tikrai jokių įskaitų nebuvo“, - penktadienį spaudos konferencijoje Lietuvos banke teigė V.Vasiliauskas.
„Snoro“ bankroto administratorius bendrovės „Zolfo Cooper Europe“ vyriausiasis partneris Neilas Cooperis žurnalistams sakė, jog dar vertinamos banko operacijos iki bankroto paskelbimo.

„Prieš banko bankroto paskelbimą buvo daug ir didelių operacijų, kurias mes toliau tiriame ir čia judame į priekį. Bet nebuvo jokių nelegalių operacijų, po to kai bankrotas buvo paskelbtas“, - žurnalistams sakė N.Cooperis.

N.Cooperis kalbėjo, jog po banko bankroto paskelbimo buvo koreguojama daug banko sąskaitų, be to, jos koreguojamos kasdien, nes sulaukiama apie 3 tūkst. mokėjimų.

„Buvo maždaug 2 tūkst. sąskaitų, iš kurių, kai kompiuterių sistemos buvo išjungtos (lapkričio 16 dieną - BNS), pinigai išėjo iš sąskaitų, bet pinigai nepasiekė gavėjų. Šios sąskaitos turėjo būti atstatytos“, - kalbėjo N.Cooperis.

N.Cooperis atsisakė komentuoti informaciją, susijusią su Seimo pirmininkės Irenos Degutienės sūnaus, verslininko Gedimino Degučio vadovaujama bendrove „Novotersa“ - anot jo, visi duomenys, susiję su konkrečiais klientais, yra konfidencialūs.

V.Vasiliauskas savo ruožtu sakė, jog didesnių nei 345 tūkst. litų indėlių ir paskolų užskaitos negalėjo būti atliekamos pagal įstatymus.

„Negalėjo būti, nes įstatymas tai draudžia. Ir čia reikėtų labai aiškiai atskirti įskaitymų procedūras ir tiesiog buhalterijos, buhalterinių įrašų sutvarkymo dalykus - apie ką ponas Neilas (Neilas Cooperis - BNS) ir minėjo“, - kalbėjo V.Vasiliauskas.

V.Vasiliauskas kalbėjo, jog šiuo metu ruošiamasi techniškai atlikti indėlių iki 345 tūkst. litų ir paskolų užskaitas.

„Techniškai ruošiamasi, kaip tą įgyvendinti. Nes įstatymas, kuris įsigaliojo nuo sausio 1 dienos, patikslino įskaitymų tvarką. Dabar techniškai dėliojamasi, kaip tuos įkaitymus atlikti. Tie įskaitymai palies dešimtis tūkstančių klientų“, - kalbėjo V.Vasiliauskas.

Seimo pirmininkė Irena Degutienė penktadienį kreipėsi į generalinį prokurorą Darių Valį dėl Seimo nario socialdemokrato Algirdo Butkevičiaus teiginių. I.Degutienei užkliuvo Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos seniūno žodžiai, kad po „Snoro“ „bankroto bylos iškėlimo kai kurie asmenys savo turėtu indėliu, didesniu kaip 350 tūkst. litų, tai yra, daugiau kaip 600 tūkst. litų, padengė paskolą“, ir kad tai susiję su vienu iš valdančiosios daugumos atstovų giminaičių.

Paskolas turėjusių indėlininkų pinigai banke šiuo metu yra „įšaldyti“ - jie neatgavo valstybės kompensacijų, tačiau paskolų įmokas privalo mokėti.


Šiame straipsnyje: SnorasVitas Vasiliauskas

NAUJAUSI KOMENTARAI

žurnalistams

žurnalistams portretas
Kad jūs žinotumėt kaip tautai nusibodo ligonio veidas ir mintys , tai prašom daugiau nebedėkite nors nuotraukų

kudas

kudas portretas
o cia tai saiba,snukiu snukis,tai graziai atsertas
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių