V.Uspaskichas ir A.Butkevičius žarstosi pažadais mažinti šildymo kainą

Daugiausia balsų pirmajame Seimo rinkimų ture sekmadienį iškovojusios Darbo bei socialdemokratų partijų lyderiai teigia bandysiantys sumažinti iš Rusijos importuojamų gamtinių dujų ir šildymo kainas.

Politikai nežada greitai, jau šį sezoną atpiginti šilumos energiją, kuri šiemet bus brangiausia per visą šalies istoriją, ir kalba apie ketinimus pažaboti monopolijas.

„Dėl šilumos kainų. Gerbiamieji, tas sezonas jau atėjo ir negalime žadėti žmonėms to, ko negalime padaryti. Galbūt kitam sezonui kažką galima padaryti. O šitam sezonui vienintelė galimybė yra iš kompetencijos pusės stipri Valstybinę kainų ir energetikos komisiją, kuri galėtų skubos tvarka padaryti monitoringą įmonėse, kurios yra monopolinės ir valstybinės, kad ten galėtų sumažinti išlaidų straipsnius“, - pirmadienį LRT naujienų tarnybai sakė Darbo partijos lyderis Viktoras Uspaskichas.

„Taip mes darėme savo privačiame versle ir kai atėjo krizės laikotarpis, mes tikrai suradome galimybę nuo 23 iki 30 proc. sumažinti išlaidas, generuojant kažkokią energiją. Aš galvoju ten, kur yra monopolinės organizacijos, iš tikrųjų galima surasti tokias galimybes“, pridūrė V.Uspaskichas.

Socialdemokratų lyderis Algirdas Butkevičius palaikė Darbo partijos lyderį dėl monopolijų, jis taip pat tikino kol kas nesiruošiantis dalyti pažadų ir greitai atpiginti šilumą. Tačiau, anot A.Butkevičiaus, galima būtų bandyti greitai susitarti su Rusijos dujų koncernu „Gazprom“ dėl mažesnės dujų, kurias degina daugelis didžiųjų Lietuvos miestų šiluminių elektrinių, kainos.

„Bet aš manau, dar galima būtų greitai sudaryti vyriausybinę darbo grupę ir pabandyti su “Gazpromu„ vesti derybas dėl dujų kainos sumažinimo Lietuvai iki tokio lygio, koks yra Estijai ir Latvijai taikomas. O žiūrint į perspektyvą, aš manau bus paruošta nacionalinė programa, kurioje bus numatyti europiniai pinigai, kad kuo greičiau šilumos gamybą pertvarkyti, pereinant prie biokuro. Vis dėlto reikia peržiūrėti monopolininkų finansinius dokumentus ir ypač tame ūkyje, kuris yra išnuomotas privačiam ūkio subjektui“, - kalbėjo A.Butkevičius.

Konservatorių ir liberalų Vyriausybei per 4 darbo metus nepavyko susiderėti su „Gazprom“ dėl pigesnių dujų ir sumažinti šilumos kainas, nors buvo priimtos įstatymo pataisos, turėjusios išskaidyti monopolijų veiklą.

Tačiau Vyriausybė ėmėsi įgyvendinti trečiąjį energetikos paketą dujų sektoriuje, išskaidydama iš dalies „Gazprom“ valdomą bendrovę „Lietuvos dujos“ - šis sprendimas supykdė „Gazprom“, kuris pernai inicijavo bylą Stokholmo arbitraže prieš Lietuvą. Tačiau šiemet Lietuva išsikovojo teisę apskųsti „Gazprom“ kainų politiką ir neseniai tai padarė, pateikdama skundą tam pačiam arbitražui.

Be to, Lietuva apskundė „Gazprom“ Europos Komisijai, kuri neseniai pradėjo tyrimą dėl „Gazprom“ veiklos.NAUJAUSI KOMENTARAI

laima

laima portretas
oi kiek visko jie zada bey tik ir lieka pazadais iki sekanciu rinkimu

Nežiniukas

Nežiniukas portretas
Jeigu kainos tikrai sumažės - atsakymas į klausimą "Kaip sumažinote kainą?" bent kiek mąstančiam žmogeliui bus aiškus. P.S. Sūris už dyką tik antrai pelei....

londonas

londonas portretas
Labai gaila,kad gimtajame mieste tiek daunu....vergai ir liksite vergais....
VISI KOMENTARAI 29
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių