V.Ušackas: naudojamos priemonės ginant verslo interesus neaptariamos viešai

Diplomatinės ir lobistinės priemonės, kurios naudojamos ginant Lietuvos verslo interesus, neturi būti aptariamos viešai.

Tai trečiadienį pareiškė užsienio reikalų ministras Vygaudas Ušackas, kurio Seimo pirmininkė viešai išplatintu pareiškimu paprašė paaiškinti, kokių konkrečių veiksmų ginant Lietuvos vežėjų ir pieno produkcijos gamintojų interesus ėmėsi jo vadovaujama ministerija.

Anot ministro, jis yra pasirengęs parlamento vadovei Irenai Degutienei bet kada pateikti informaciją, bet vieši komentarai dėl naudojamų diplomatinių, politinių ir lobistinių priemonių gali pakenkti verslininkų interesams.

"Esu pasirengęs bet kada supažindinti Seimo pirmininkę su mūsų kasdiene veikla - verslo interesų gynimu. Bet Lietuvoje nėra Atėnų demokratija, ir ypač svarbūs klausimai dėl vežėjų ir produkcijos gamintojų problemų sprendimo būdų neturėtų būti aptariami viešoje erdvėje, per žiniasklaidą. Neketinu viešai komentuoti, kaip naudojamos politinės, lobistinės priemonės, nes viešas kalbėjimas kaip tik gali pakenkti verslo interesams", - BNS sakė V.Ušackas.

Anot ministro, klausimai dėl Rusijos naudojamų "protekcionistinių priemonių" yra keliami įvairiuose formatuose - tiek Europos Komisijai derantis su Rusija dėl naujos bendradarbiavimo sutarties, tiek per derybas dėl narystės Pasaulio prekybos organizacijoje (PPO), jie aptariami ir bendraujant dvišaliu formatu.

"Pripažindamas egzistuojančias problemas, iš Rusijos pusės matau gerą ir konstruktyvią valią spręsti problemas", - sakė V.Ušackas. Jis pabrėžė, kad šiemet buvo atnaujintas anksčiau strigęs bendradarbiavimas tarp Lietuvos ir Rusijos žinybų.

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos atstovė I.Degutienė trečiadienį viešai paprašė konservatorių deleguoto nepartinio V.Ušacko iki 2010 metų sausio 20-osios pateikti informaciją, kokių veiksmų ėmėsi Užsienio reikalų ministerija (URM), siekdama užtikrinti, kad Lietuvos vežėjai, pieno produkcijos gamintojai ar kitų pramonės sektoriaus sričių eksportuotojai nenukentėtų nuo Rusijos taikomo protekcionistinės ekonominės politikos.

Prieš kelias dienas V.Ušacko pastabas apie parlamentinio tyrimo dėl galimai Lietuvoje veikusio slapto CŽV kalėjimo išvadas nevienareikšmiškai įvertino ir prezidentė Dalia Grybauskaitė.

"Jeigu ponas Ušackas geriau žino už komisijos tyrimą ir taip rimtai yra įsitikinęs, aš jam linkiu nuoširdžiai asmeninės sėkmės", - pirmadienį žurnalistams sakė prezidentė.

Praėjusią savaitę V.Ušackas svarbiausia parlamentinio tyrimo dėl galimo CŽV kalėjimo žinia pasauliui pavadino tai, kad nebuvo nustatyta, jog Lietuvos teritorija buvo pervežami terorizmu įtariami asmenys, o šalyje veikė slaptas CŽV kalėjimas.

Tuo metu D.Grybauskaitė, susipažinusi su tyrimo išvadomis, pareiškė, kad tyrimas atskleidė, jog toks sulaikymo centras Lietuvoje galėjo būti.

V.Ušackas BNS teigė, kad tarpinstituciniai santykiai "veikia ir funkcionuoja", tačiau teigė manąs, kad I.Degutienės viešas kreipimasis yra netinkamas metodas.

"Tarpinstituciniai santykiai veikia ir funkcionuoja. Tiek prezidentės, tiek Seimo pirmininkės atstovai yra įtraukti į Užsienio reikalų ministerijos kolegijos veiklą. Tik kartais nevisiškai tinkami metodai panaudojami. Aš jokiu būdu nekalbu apie prezidentės pastabas, bet manau, kad Seimo pirmininkės pateiktais klausimais nereikia diskutuoti viešai", - sakė V.Ušackas.

Dėl Rusijos tarnybų veiksmų šiemet kelis kartus skaudžiai nukentėjo Lietuvos pieno produkcijos gamintojai ir šalies vežėjai.

Rusija jau kurį laiką neleidžia į šią šalį eksportuoti pieno produktų "Rokiškio sūrio" įmonei ir "Marijampolės pieno konservams", neseniai dėl esą pakartotinių pažeidimų iš importuotojų sąrašo išbraukė bendrovę "Agrovet" ir pieno perdirbimo bendrovės "Pieno žvaigždės" filialą Pasvalio sūrinę.

Pastarąsias kelias savaites dėl sugriežtintos Latvijos vežėjų patikros ilgose eilėse Latvijos ir Rusijos pasienyje buvo įstrigę šimtai Lietuvos vežėjų. Anksčiau šiais metais dėl esą padažnėjusių pažeidimų sugriežtintos procedūros taikytos ir Lietuvos vežėjams.


Šiame straipsnyje: ušackasverslininkų gynimas

NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Į atsargą išėję kariai – neišnaudotas lojalios darbo jėgos potencialas
  Į atsargą išėję kariai – neišnaudotas lojalios darbo jėgos potencialas

  Seime pasirašytas memorandumas, kuris turėtų palengvinti galimybes įsidarbinti karinę tarnybą baigusiems kariams. Ekspertai sako, kad Lietuvoje jie – neišnaudotas lojalios darbo jėgos potencialas. ...

 • Registruojama vis daugiau žmonių, kuriems ligą sukėlė darbas
  Registruojama vis daugiau žmonių, kuriems ligą sukėlė darbas

  Lietuvos Respublikos profesinių ligų valstybės registre 2016 m. užregistruotas 461 profesinės ligos atvejis, iš jų 307 atvejai - raumenų ir skeleto sistemos ligos, praneša Higienos instituto specialistai, balandžio 28-ąją minint Pasauli...

  1
 • Profesinės sąjungos mitinge reikalavo didinti algas
  Profesinės sąjungos mitinge reikalavo didinti algas

  Profesinės sąjungos penktadienį prie vyriausybės surengė mitingą, kuriame reikalavo didinti darbo užmokestį ir užtikrinti saugias darbo sąlygas darbuotojams. Be to, raginta minimalų mėnesinį atlyginimą mokėti tik už nekvalifikuotą darbą ir di...

  2
 • Nekilnojamasis turtas Vilniuje toliau brangsta
  Nekilnojamasis turtas Vilniuje toliau brangsta

  Pastaruoju metu nuolat augančios būsto kainos tendencingai didės ir toliau, tačiau didelė pasiūla neleis joms kilti greitai ir aukštai, sako nekilnojamojo turto pardavimo ekspertas, Lietuvos nekilnojamojo turto agentūrų asociacijos (LNTAA) valdy...

 • Ūkininkai kviečia į svečius
  Ūkininkai kviečia į svečius

  Beveik septynios dešimtys Lietuvos kaimo sodybų ir ūkių pirmą kartą pasirengę priimti visus, kas tik norės atvykti – bus ekskursijų, degustacijų, paskaitų. Kaimo turizmo asociacijos teigimu, tai yra galimybė nusipirkti maisto produktų ...

 • Dėl šalto balandžio ūkininkai turi prastų žinių pirkėjams
  Dėl šalto balandžio ūkininkai turi prastų žinių pirkėjams

  Balandžio viduryje planavę pirmąjį žalumynų derlių, savo planus ūkininkai atideda vėlesniam laikui – balandis buvo per šaltas. „Jau balandžio viduryje tikėjomės turėti špinatų, tačiau dabar tikimės jų sulaukti gegu...

  1
 • Jau prasidėjo sraigių rinkimo sezonas
  Jau prasidėjo sraigių rinkimo sezonas

  Vynuoginių sraigių rinkėjams šiemetinis sezonas jau prasidėjo. Lietingi orai sraigėms patinka, atkutusios po žiemos miego jos lenda iš savo slėptuvių. ...

  1
 • Kas vyksta žemės gelmėse, žino tik geologai
  Kas vyksta žemės gelmėse, žino tik geologai

  Poryt, balandžio 30-ąją, bus pažymėta Geologų diena. Nors ši diena Atmintinų dienų įstatymu Lietuvoje įteisinta tik praėjusį gruodį, ją pradėta minėti jau gerokai anksčiau. ...

 • Gėlių pardavėjams – septynis kartus didesnis mokestis
  Gėlių pardavėjams – septynis kartus didesnis mokestis

  Pardavėjams, kurie prekiauja gėlėmis viešosiose vietose švenčių ir atmintinų dienų metu, leidimas pabrangs septynis kartus. Tokie pokyčiai gali turėti įtakos gėlių kainai. ...

  3
 • Padidėjo Klaipėdos miesto biudžetas
  Padidėjo Klaipėdos miesto biudžetas

  Uostamiesčio tarybos politikai pritarė tam, kad miesto biudžetas būtų padidintas. Ministerijoms ir joms pavaldžioms įstaigoms skyrus lėšas, iždas išaugo kiek daugiau 4,368 mln. eurų. ...

  1
Daugiau straipsnių