Vokiečiai nežino, ar dalyvaus naujos atominės jėgainės statyboje Lietuvoje

Vokietija politiškai remia Lietuvos planus statyti naują atominę elektrinę, tačiau negali garantuoti, kad vokiečių verslas dalyvaus šiose statybose.

Po susitikimo su Vilniuje pirmadienį apsilankiusia Vokietijos kanclere Angela Merkel Prezidentė Dalia Grybauskaitė dėkojo Berlynui už paramą Lietuvai, ketinančiai statyti naują Visagino atominę elektrinę. Ji taip pat pareiškė viltį, kad Vokietijos verslas irgi kokia nors forma dalyvaus šio projekto įgyvendinime. „Norėtume, kad Vokietija turėtų rimtą interesą dalyvauti netgi ir statyboje. Mes lauktume europinių investuotojų šiame projekte. Bet labai svarbus ir politinis, europinis palaikymas. Nauja atominė politiškai vertinama labai teigiamai, jau tai yra labai rimtas palaikymas tokios šalies kaip Vokietija“, - po susitikimo su A.Merkel žurnalistams sakė D.Grybauskaitė.

Vokietijos kanclerė patvirtino, kad jos šalis politiškai remia naujos atominės elektrinės Visagine statybas. „Jau kai buvo uždaroma Ignalinos jėgainė, mes pareiškėme, kad remiame naujos modernios elektrinės statybą, jeigu Lietuva to norės. Visada tą sakėme. Tai mūsų politiškai remiamas statinys“, - pastebėjo A.Merkel.

Tačiau, anot jos, nėra garantijų, kad vokiečių energetinės, statybos ar kitokios firmos dalyvautų Visagino jėgainės statybose. „Dėl investuotojų dalyvavimo reikia kalbėti su privačiomis firmomis“, - sakė A.Merkel, leidusi suprasti, kad Vokietijos valdžia padės Lietuvai ieškoti kontaktų su potencialiais investuotojais.

Vokietijos kanclerė tvirtino, kad susitikime su D.Grybauskaite buvo daug dėmesio skirta energetikai. „Daug kalbėjomės apie Europos Sąjungos energetikos politiką, apie energetikos situaciją Lietuvoje, kokia ji yra“, - sakė A.Merkel.

Vokietijos vyriausybės vadovė pripažino, kad energetinė situacija Lietuvoje ir kitose Baltijos šalyse „nėra gera, nes šios valstybės yra pernelyg izoliuotos“. Todėl, pasak A.Merkel, artimiausiuose ES vadovų taryboje bus kalbama, kaip integruoti Latviją, Lietuvą į europietiškas energetines sistemas. „Suprantu, kad Lietuvoje norima energetikos šaltinius diversifikuoti. Tai sveikintini planai. Tačiau visi projektai yra labai akylai stebimi. Žinoma, ateityje visos ES šalys turi turėti bendrą energetinę rinką“, - kalbėjo ji.

D.Grybauskaitė sakė, kad susitikime su Vokietijos kanclere daug kalbėta apie prasidedančio politinio sezono ES problemas. „Tai ir kovos su ekonomine krize klausimai, bendrų ES finansinių institucijų kūrimo, Baltijos regiono energetinio nepriklausomybė klausimai“, - teigė Prezidentė.

Vokietijos kanclerė pareiškė, kad abi valstybes sieja „tamprus bendradarbiavimas ES lygmenyje - Lietuva remia mus, mes remiame Lietuvą, mes daugeliu klausimų apsitariame“. A.Merkel pasidžiaugė, kad Lietuvoje, kaip ir Vokietijoje, jau yra pastebimas tam tikras ekonomikos augimas. Vokietijos vyriausybės vadovės nuomone, tik „griežtas ES augimo ir stabilumo pakto laikymasis padės sėkmingai įveikti krizes“.

„Kalbėjome apie visas apie pamokas, kurias turime išmokti po krizės. Sutarėme, kad Europos augimo ir stabilumo paktas turi liesti ne vien euro zonos, bet ir visas ES šalis“, - teigė kanclerė.

A.Merkel po dviejų metų pertraukos Lietuvoje pirmadienį apsilankė su vienos dienos oficialiu vizitu.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių