Viešbučių asociacija atmeta įtarimus dėl kartelinių susitarimų (papildyta)

Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacija kategoriškai neigia įtarimus, esą ji galėjo vykdyti kartelinius susitarimus ar dalyvauti nustatant viešbučių paslaugų kainas.

„Mus stebina kai kurių valstybės institucijų veiksmai ir pareiškimai. Galiu kategoriškai pasakyti, kad Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacija nederino, nederina ir nederins apgyvendinimo paslaugų kainų", - teigia Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacijos (LVRA) prezidentė Evalda Šiškauskienė.

 

Pasak E. Šiškauskienės, 2010 m. rudenį, kai Vyriausybėje ir Seime, buvo svarstomas klausimas dėl PVM sumažinimo apgyvendinimo paslaugoms, ir Vyriausybės, ir Seimo atstovai ne kartą klausė, ar mažės ir kiek mažės kainos viešbučiuose, jei nuo 21 iki 9 proc. bus sumažintas pridėtinės vertės mokestis.

„Vadovaujantis ekonominiais skaičiavimais, buvo viešai pasakyta, kad vien dėl PVM sumažinimo asociacijos nariai mato galimybių kainas mažinti iki 10 proc., t. y. maždaug tiek, kiek sumažėja PVM.

Tačiau kokią kainų politiką vykdyti – mažinti ar nemažinti ir kiek – sprendžia kiekviena įmonė, kiekvienas viešbutis atskirai, priklausomai nuo rinkos ir paties viešbučio ekonominės situacijos“, – sako LVRA prezidentė.

Pasak E. Šiškauskienės, keistai atrodo tai, kad Konkurencijos taryba savo tyrimą pradėjo kaip tik tuomet, kai viešbučiai prakalbo, jog sumažinus PVM, jie mato galimybių mažinti ir kainas.

„Viešbučiai Lietuvoje veikia itin sudėtingomis konkurencijos sąlygomis ir tai ypač jautėsi 2009–2010 m., kai ženkliai sumažėjo turistų srautai, o pridėtinės vertės mokestis viešbučiams buvo padidintas iki 21 proc. bendras užimtumas viešbučiuose nesiekia ir 50 proc., o tai reiškia, kad konkuruojama dėl kiekvieno kliento“, – sako LRVA prezidentė.

Pasak E. Šiškauskienės, jau juntama teigiama sumažinto PVM įtaka. „Tepraėjo mėnuo, kai taikomas mažesnis PVM, o viešbučiai, kurie sunkmečiu vos sudūrė galą su galu, jau pradėjo didinti atlyginimus darbuotojams, sutaupytas lėšas planuoja panaudoti atsinaujinimui“, – sako LRVA prezidentė.

Mažesnis PVM pakoregavo ir viešbučių paslaugų kainas. LRVA duomenimis, 2011 m. sausį palyginus su 2010 m. gruodžiu, kai dar galiojo didesnis PVM, kambarių nuoma Lietuvos viešbučiuose vidutiniškai sumažėjo apie 10–12 proc., teigiama asociacijos pranešime.

Tuo tarpu Konkurencijos taryba patvirtino, kad 2010 m. lapkričio pradžioje yra pradėjusi tyrimą ir jos įgalioti pareigūnai yra atlikę patikrinimą Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacijos patalpose.

Tyrimas buvo pradėtas siekiant išsiaiškinti galimus kainų derinimo veiksmus, norint objektyviai įvertinti padėtį bei patvirtinti ar išsklaidyti įtarimus dėl galimo veiksmų derinimo nustatant paslaugų kainas tarp šiai asociacijai priklausiančių narių. Pažymėtina, kad Konkurencijos įstatymo nuostatomis draudžiami konkurenciją ribojantys susitarimai.

Netikėti patikrinimai yra vienas iš etapų atliekant tokio pobūdžio tyrimus. Tai, kad Konkurencijos taryba atlieka tyrimą dėl minimos asociacijos veiksmų, nereiškia, kad asociacija yra kalta dėl Konkurencijos įstatymo pažeidimų, ir neturi įtakos galutiniams sprendimams, kurie bus priimti atlikus tyrimą. Konkurencijos taryba gerbia teisę į gynybą, ypač ūkio subjektų teisę būti išklausytiems tyrimo metu.

Tyrimų trukmę gali lemti daugelis veiksnių, įskaitant kiekvienos bylos sudėtingumą, suinteresuotų bendrovių bendradarbiavimo mastą ir teisės į gynybą įgyvendinimą. NAUJAUSI KOMENTARAI

labai tiketina...

labai tiketina... portretas
man visai nesuprantamas konservatoriu noras sumazinti viesbuciams,iki 10% ,kodel ne maistui kur gyvybiskai svarbu ,o gal rentininke prase vietoj rentos.

666

666 portretas
o ko seimui nemeta itarimu kad sumazino pries krepsinio cempionata pvm viesbuciams ?!

nėra žodžių

nėra žodžių portretas
tokius pareiškimus jie tegul susigrūda į vieną vietą, nes tai yra įžūlus melas. Prisilaižė prie 9 proc. PVM ir ne žada jokių kainų mažinimų. Žodžiu, tą PVM Kubilius ištrauks iš varguomenės, niekur jis nedings. O jau Europą su savo kainom Eurobaskete pradėjo juokinti, nori užsiplėšti trigubai, avinai. Nekultūringų ir negarbingų asilų šalis.
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių