V.Gedvilas: patirties dėl skalūnų galim semtis iš Lenkijos ir Ukrainos

Svarstydama dėl skalūnų dujų, Lietuva galėtų pasisemti patirties iš Lenkijos ir Ukrainos, kurios šioje srityje yra pažengusios toliau, antradienį sakė Seimo pirmininkas Vydas Gedvilas po trišalio susitikimo Varšuvoje.

„Siūlėme, kad mūsų komitetai susitiktų ir pakalbėtų apie skalūnų dujų gavybą“, - BNS telefonu iš Varšuvos sakė V. Gedvilas.

Lenkijoje jau suteikta daugiau nei 100 licencijų skalūnų dujoms žvalgyti, yra padaryta kelios dešimtys bandomųjų gręžinių. Komercinę gavybą Varšuva tikisi pradėti 2015 metais. Ukraina sausio mėnesį pasirašė 10 mlrd. JAV dolerių kontraktą su naftos kompanija „Shell“ ir skalūnų dujų gavybą tikisi pradėti artimiausią dešimtmetį.

„Turime pasižiūrėti, kaip jiems sekasi, ar turi poveikį gamtai, kokias sutartis pasirašė, kaip bus atlyginta valstybei, kuriai priklauso žemės gelmės“, - BNS sakė Seimo pirmininkas, dalyvavęs Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos parlamentų Asamblėjoje.

Skalūnų dujos komerciniu būdu dideliu mastu išgaunamos Jungtinėse Valstijose. Europoje šie projektai sulaukė didelio pasipriešinimo iš aplinkosaugininkų, kurie teigia, kad hidraulinis ardymas, naudojamas skalūnų dujoms išgauti, kenkia aplinkai.

Lietuvos Vyriausybė netrukus turėtų apsispręsti, ar leisti skalūnų dujų žvalgybą JAV kompanijai „Chevron“ Vakarų Lietuvoje. Šiuo metu Lietuva visas dujas gauna iš Rusijos koncerno „Gazprom“.NAUJAUSI KOMENTARAI

666

666 portretas
debiloidui : gal žinai kiek jau išpompavo dujų ? ir kiek jau uždirbo ? kada pradės pompuoti dujas ir kada pirmas pajamas gaus ?

Kęstas

Kęstas portretas
Konservatorių problemos energetikoje Matome, kad sujudo konservatoriai su propagandiniais straipsniais skalūnų dujų gamybos Lietuvoje naudai. Stebimės, kad neseniai motiną vogti privertęs ir gėdingai atsistatydinęs buvęs ministras Kreivys pasisakė. Tik politika, nieko naujo. Juokiamės, kad Šedbaras pasisakė apie tą pačią politiką, kaip ir Kreivys. Bet pastebime, kad Šedbaras tiesiai šviesiai, kaimiškai, parašė apie tariamą naudą visiems, kas pasirašys sutartis, ir atnešė žinių iš tariamų specialistų burnų. Todėl panagrinėkime jo rašinėlį plačiau. _Specialistų teigimu, minėtos cheminės medžiagos neužterš nei vandens, nei žemės, nes mes jas naudojame kasdien, jos nekenksmingos aplinkai, tuo labiau, kad jas žvalgytojai privalės surinkti ir utilizuoti [1]._ Paklauskime, jei tos medžiagos yra reikalingos mūsų organizmui, kaip vanduo ir oras, jei jos neužteršia nei vandens, nei žemės, nei dangaus, jei angelai tiesiog jose maudosi, tai kam jas tada reikia surinkti ir utilizuoti? Juk žinome, kad to užteršto vandens kiekiai yra didžiuliai. Gal žvalgytojai turi pernelyg daug pinigų? Beje, angelams kliūva daug, nes ištrūkusios dujos teršia orą. _Per milijoną skalūnų gavybos gręžinių turinčioje JAV per visą istoriją būta pavienių atvejų, kad kažkas netikėto nutiko, tačiau ten dujos, lyginant su Europa, atpigo perpus._ Pasidomėkime, kas tai per pavieniai atvejai, kuo jie žymūs, jei visas skalūnų skaldymas buvo daromas su pienu ir medum? Mums aišku, kad realybė yra ne tokia šviesi. Ju žinome, kad technika, kuri visą dujų gamybos darbą atlieka, yra sunki ir jos būna daug. Kur buvo kaimas, ten skalūninių dujų gavyba padaro pramoninę zoną. Greitai išmala kelius, sukelia daug dulkių. Sulūžta dažnai. Todėl tų labai naudingų anot S.Šedbaro jūsų sveikatai skysčių atsitiktiniai, nepageidaujami, išsiliejimai yra dažni. Patenka į geriamą vandenį. Žmonės, kurie užplūsta dirbti į tas vietoves, kur vyksta dujų gavyba, yra svetimi. Tie žmonės nesidomi jūsų gražiu slėniu. Jie ten įrengia tvenkinius tiems atliekų skysčiams saugoti. Jie dingsta taip greitai, kad vagonėliuose lieka neišgerta dar šilta kava, kai dujų kaina nukrenta tiek, kad gavyba toliau šioje vietoje nebeapsimoka. Daugiau apie tai - Google paieškoje surašant žodžius: mokslas-studijos-ekonomika.

premjeras

premjeras portretas
nelyginkit triju muziku su tokiom didelem salim , kaip lenkija ir ukraina! mums uzteks vienos avarijos ir mes vandens geriamo neturesim! kada gersim? seimunu slapima?net istatymo nera, o zvalgyba tuoj prasides...nebet tikri lietuviai-zemaiciai sukils...o likusios atliekos tyles...arba emigruos...
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių