Verslo kelionėse Lietuvą reprezentuoja alus

Verslo kelionėms skirtoje interneto svetainėje www.verslokeliones.lt atlikta apklausa, skirta Lietuvą pristatyti užsienyje.

Apklausos rezultatai parodė, kad 60 proc. apklausoje dalyvavusių verslininkų mano, jog verslo kelionės metu atstovauja ne tik įmonę, bet ir savo šalį. 52 proc. apklausoje dalyvavusių verslininkų verslo partneriams dažniausiai dovanoja  lietuviškus alkoholinius gėrimus - alų bei midų.

46 proc. apklausoje dalyvavusių verslininkų teigia, kad jaučia jų šalį pristatančių suvenyrų stygių.

Verslininkų nuomone, geriausiai šalį reprezentuoja informacinė medžiaga apie šalį - nuotraukų albumai, filmai, garso įrašai.

Apklausos rezultatai parodė, kad stinga priemonių, galinčių Lietuvą užsienyje reprezentuoti kaip drąsią šalį.

Apklausą rengusios kelionių agentūros „Estravel Vilnius" direktorės Žydrės Gavelienės teigimu, daugiau nei pusė (60 proc.) apklausoje dalyvavusių verslininkų ryžtasi kilniai misijai -  verslo kelionės metu pristatyti ne tik įmonę, bet ir savo šalį. Dažniausias šalies reprezentavimo būdas užsienio verslo partneriams - dovanojamas alus.

Lietuviškų alkoholinių gėrimų -  kaip šalies reprezentavimo būdo - pasirinkimo priežastimi gali būti faktas, jog 46 proc. apklausoje dalyvavusių verslininkų jaučia jų šalį pristatančių suvenyrų stygių.

„Danijoje, Graikijoje, Suomijoje ar Švedijoje verslo partneriui dovanoti alkoholį yra įprasta, tačiau Vokietijoje, Prancūzijoje, Ispanijoje ar Liuksemburge dovanodami stipriuosius gėrimus liktumėte nesuprasti. Šiose šalyse labiausiai vertinami suvenyrai su tautine šalies simbolika", - teigia Ž.Gavelienė.

Lietuvos verslininkams mūsų šalies tautinė simbolika atrodo mažiausiai patraukli - vos 10 proc. tai vertina kaip tinkamą dovaną verslo partneriui. „Manau, jog tai ne Lietuvos tautinės simbolikos problema, bet formos ir būdų, kaip ji pateikiama", - teigia „Estravel Vilnius" direktorė. 

Pasak jos, ne tik verslo atstovams nėra iki galo aišku, kas yra Lietuva, kaip ji galėtų būti pristatoma? Lietuva - krepšinio, alaus ar nuostabios gamtos šalis? Net jei Lietuvą šiuo metu ir bandoma pristatyti kaip drąsią šalį, to nepakanka.  

Verslo dovanų ypatybės Europoje:

Danija

Neapsiriksite padovanoję alkoholinių gėrimų (ypač originaliuose buteliuose). Taip pat vertinami nacionaliniai suvenyrai, smulkmenos, papuoštos organizacijos atributika.

Graikija

Vertinami alkoholiniai gėrimai ir nacionaliniai suvenyrai.

Airija

Apsikeitimas verslo dovanomis nėra paplitęs. Geriausiai dovanoti suvenyrus apie savo šalį.

Belgija

Apsikeitimas dovanomis nėra paplitęs. Paprastai dovanojami saldumynai.

Italija

Tinkamiausia dovana verslo partneriams italams - alkoholiniai gėrimai arba nacionaliniai suvenyrai.

Ispanija

Geriausia dovanoti suvenyrus apie savo šalį.

Jungtinė Karalystė

Apsikeitimas dovanomis nėra paplitęs. Vertinamas likeris, šampanas ir kokybiškas šokoladas.

Liuksemburgas

Patariama dovanoti suvenyrus bei knygas apie savo šalį.

Olandija

Apsikeitimas dovanomis nėra paplitęs.

Prancūzija

Šioje šalyje labai vertinami suvenyrai, šalį pristatančios knygos, alkoholiniai gėrimai. Pagal prancūzų etiketą kartu su dovana negalima įteikti vizitinės kortelės.

Suomija ir Švedija

Vertinami alkoholiniai gėrimai.

Vokietija

Apsikeitimas dovanomis nėra labai paplitęs. Nepatartina dovanoti brangių dovanų. Tinkamiausia dovana galėtų būti įvairūs rašikliai, kiti suvenyrai su jūsų organizacijos ar šalies atributika.

Šaltinis: Verslo Europos Sąjungos bendrojoje rinkoje vadovas. NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių