Verslininkai spaudžia ministeriją neriboti veiklų su verslo liudijimais sąrašo

Verslininkai spaudžia Finansų ministeriją neriboti veiklų su verslo liudijimais sąrašo. Įsigaliojus pakeitimams, kitais metais kai kuriems reikėtų įsigyti individualios veiklos patentus arba steigti bendroves. Anot Verslininkų darbdavių konfederacijos atstovų, tai gali sužlugdys verslą, praneša LTV naujienų laida „Šiandien“.

Jei įsigalios naujos verslo liudijimų išdavimo taisyklės, vertėjai, architektai, statybininkai bei kiti nebeturės galimybės veiklos įregistruoti verslo liudijimais. Susitikime su Finansų ministerijos atstovais Verslininkų darbdavių konfederacijos atstovai teigė, kad tai sužlugdys verslą.

„Tikrai manome, kad šitie apribojimai, kurie susiję su verslo liudijimų sąlygų keitimais, yra diskriminiaciniai“, – teigia Vilniaus miesto ir apskrities verslininkų darbdavių konfederacijos viceprezidentas Edmontas Babenskas.

„Netgi verslo liudijimuose, taip pat ir individualios veiklos pažymų teikimo srityje, pas mus vyksta skaldymo procesas. Jei paimtume pavyzdį žmonių, kurie dirba pagal individualios veiklos pažymą, juos taip pat norima suskirstyti į dvi dalis“, – sako Aleksas Rimkus, Vilniaus miesto ir apskrities verslininkų darbdavių konfederacijos Tarybos narys.

Finansų ministerijos atstovai siūlo išlaikyti didžiąją dalį veiklų, kuriomis galima verstis įsigijus verslo liudijimą, tačiau, didinant konkurencines sąlygas, daliai veiklų prognozuojamas liūdnas likimas.

„Siūloma atsisakyti laisvųjų profesijų, atsisakyti veiklų, kurios yra susijusios su specifiniais reikalavimais, taip pat peržiūrėti nuomos verslą“, – teigia Finansų ministerijos mokesčių departamento direktoriaus pavaduotoja Daiva Brasiūnaitė.

„Kai yra išbraukiamos aukšto efektyvumo profesijos ir paslaugos iš to sąrašo ir paliekamos nekvalifikuotos, rankų darbo specialybės, matosi, kad sisteminio požiūrio ir vertinimo nei Vyriausybėje, nei Finansų ministerijoje nėra“, – tvirtina E. Babenskas.
Pagal naujas taisykles su verslo liudijimais dirbantieji produkciją ar paslaugas turėtų teikti tiesiogiai žmonės, o ne įmonėms.

„Valdžia deklaruoja, kad esmė yra teikti paslaugas galutiniam vartotojui, kuris gali būti tik žmogus, gyventojas, bet galutinis vartotojas gali būti ir verslo įmonė“, – įsitikinęs A. Rimkus.
Iki rugpjūčio 16 d. Finansų ministerija iš suinteresuotų institucijų laukia pasiūlymų, tačiau, pasak jų, rimtų pastebėjimų dar negauta. Sutarus dėl pakeitimų, naujoji tvarka įsigaliotų 2012 metais.


Šiame straipsnyje: verslo liudijimai

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių