V.Baltraitienė: trūkstamas milijardas biudžete – nepadengtas

Seimui antradienį priėmus kitų metų biudžetą, visa maždaug milijardo litų „skylė“ liko nepadengta, sako parlamento vicepirmininkė „darbietė“ Virginija Baltraitienė.

„Intriga lieka, kaip bus vykdomas kitų metų biudžetas. Manau, kad tai, kas dabar pateikta, tikrai nebus (surinktas trūkstamas milijardas - BNS)“ , - trečiadienį interviu Žinių radijui sakė ji.

Anot politikės, 2012 metų biudžetas kelia daug neaiškumų ir valstybės institucijoms, ir savivaldybėms. Ji prognozavo, kad pavasarį Seimas turės biudžetą peržiūrėti.
„Manau, kad dabar bus vykdomas biudžetas, bus pervedamos lėšos į savivaldybių biudžetus, kitas institucijas ir, jeigu nebus renkamos suplanuotos pajamos, po pirmo ketvirčio, manau, bus peržiūrimas biudžetas“, - tvirtino V.Baltraitienė.

Jos teigimu, pavasarį neišvengiamai bus grįžta prie transporto priemonių apmokestinimo.

Valdančioji koalicija yra sutarusi tobulinti galingus automobilius numatantį apmokestintį įstatymo projektą ir jį Seimui vėl pateikti kovo mėnesį prasidėsiančioje pavasario sesijoje.

Finansų ministerijai dėl smunkančios Europos ekonomikos lapkritį beveik perpus sumažinus šalies ūkio augimo prognoze, 2012 metų biudžete atsivėrė apie 1 mlrd. litų „skylė“. Ją, anot valdančiųjų, turėtų užpildyti nuo 2 proc. iki 1,5 proc. sumažinti pervedimai iš „Sodros“ į privačius pensijų fondus, padidinti mokesčiai už gamtinius išteklius ir dividendai iš valstybės valdomų įmonių, sumažinti atskaitymai į Kelių fondą ir Valstybės investicijų programą, 4 proc. sumažintos viešojo sektoriaus išlaidos.

Tačiau parlamentui kol kas nepavyko apmokestinti brangaus nekilnojamojo turto ir indėlių palūkanų.

Valstybės biudžeto pajamos su Europos Sąjungos ir kitos tarptautinės finansinės paramos lėšomis kitąmet bus 25,055 mlrd. litų, išlaidos - 25,774 mlrd. litų, be ES ir kitų užsienio šalių finansinės paramos - atitinkamai 17,924 mlrd. pajamų ir 18,643 mlrd. litų išlaidų.


Šiame straipsnyje: biudžetasmokesčiai

NAUJAUSI KOMENTARAI

benas

benas portretas
Milijonai savaime nepasidengs.Tas kas pavoge is valstybes biudzeto milijonus ,turi grazinti.Seimo nariu ,ju patareju skaicius turi buti butinai sumazintas per puse.Tautos nebeliko Lietuvoje,nera kas islaiko.Jaunimui lengviau pasidarytu,islaikytiniu maziau butu.Jeigu nesusimazinsite,patys save" ismarinsite".Atejo laikas pasireiksti tiem ,kas istatymu"labai geru prikure".Kurkite versla,ka ten sedyte ir "bezdate" .Matysite ,kaip gera buti verslininku ,Lietuvoje.... .

Laikas

Laikas portretas
pats tinkamiausias laikas kukliau suplanuoti visų ministerįjoms pavaldžių įstaigų išlaikytinių skaičių ir visas išlaidas, kurios nieko negamina, tik vartoja sunkiai uždirbtas lėšas. Išlaikytinių laikai praėjo, turime visi dirbti ir gaminti, o ne tik laukti pašalpos. Socialinės rūpybos, darbo biržos ir kitas panašias politine struktūras sujungti į vieną ir mažinti valdininkus per pusę. Kadangi gyventojų sumažėjo ketvirtadaliu, tiek turi sumažėti ir visos išlaikytinių grupės, nuo seimo, ministerijų ir konsultacinių tarnybų iki eilinių tinginių ir alkoholikų.

akivaizdu

akivaizdu portretas
kas turi tą milijardą surasti ir atiduoti - tai kirkilas su blinkevičiūte. Ir ko čia plėšosi Kubilius - gyventų sau ramiai, nesuktų galvos, važinėtų po pasaulį, bet ne - reikia taupyti, žvalgytis į pasaulį, sekti pasaulio ekonomiką ir pergyventi bei kurpti planus (kad ir naktinius), kaip ištraukti Lietuvą. Ogi kirkilas ir blinkevičiūtė, daugiausiai kalti dėl iždo iššvaistymo, sodros nustekenimo, sėdi sau ir kikena butkevičiaus palaikomi. spjauk, Andriau, ir nesistenk, vis tiek visi tave kaltina, nors tu ir absoliučiai nekaltas, kad įvyko krizė ir dabar srebiame jos padarinius.
VISI KOMENTARAI 6
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių