Vasarą biurą galima perkelti į gamtą

Ši vasara saulėtomis dienomis per daug nedžiugina, todėl daugelis progai pasitaikius lekia prie ežero ar prie jūros. Aišku, tokių išvykų į gamtą dažniausiai tenka laukti iki savaitgalio. Tačiau kai kuriose įmonėse panorėjus nosį iškišti į lauką nebūtina laukti laisvadienio.

Depresija dėl saulės trūkumo

Užuot karštą dieną darbuotojus gaivinusios oro kondicionieriais, bendrovės juos skatina persikelti į šalia esantį miškelį ar įrengtą pavėsinę. Tokiu atveju laimi visi: darbuotojai atsipalaiduoja ir pakelia sau nuotaiką, o dėl to išaugęs produktyvumas naudingas įmonei.

Namai, automobilis, darbas, automobilis, parduotuvė, namai. Panašiu režimu penkias dienas per savaitę gyvena daugelis mūsų. Tad visai nenuostabu, kad Jungtinės Karalystės bendrovė „British Telecommunications" (BT) nustatė, jog jos darbuotojai per dieną natūralia saulės šviesa mėgaujasi vos 20 minučių.

Kadangi Vilniuje nėra metro, dirbantys miestiečiai saulės greičiausiai mato daugiau. Ir vis dėlto darbą lauke, ypač vasarą, praktikuoja greičiausiai tik nedaugelis. O visai be reikalo.

Minėtas BT tyrimas taip pat parodė, kad keturis iš penkių apklaustųjų nuolatinis sėdėjimas patalpoje demotyvuoja, o dviem trečdaliams saulės trūkumas po kurio laiko pradeda kelti depresiją.

Tad ko laukti? Juolab kad visos šiuolaikinės technologijos - nešiojamieji kompiuteriai ir belaidis interneto ryšys - leidžia dirbti kone bet kurioje vietoje. Na, o jeigu vis dar nelengva įsivaizduoti, kaip toks darbas turėtų atrodyti realybėje, padėti gali jį išbandžiusių įmonių pavyzdžiai.

Lemia biuro vieta

Bendrovės „Kalnapilio-Tauro grupė" kieme įrengta pavėsinė, šalia jos sumūrytas lauko židinys, tad esant palankiam orui čia ne tik darbuojamasi, bet ir vyksta įmonės šventės.

Pasak bendrovės vadovo Valdo Tekoriaus, renkantis naują biurą buvo iškeltas reikalavimas, kad jis turėtų kažkuo priminti namą su obelimi - šalia būtų daugiau erdvės, pievelė, medžių. Iš anksto įvertinusiai gamtos pranašumus, svajonių biurą bendrovei pavyko rasti Didlaukio gatvėje.

„Bilietai LT" rinkodaros vadovė Dovilė Žukauskaitė teigė, kad tinkamą darbo vietą gamtoje šalia „Akropolio" verslo centro įsikūrusio biuro atrado visai netikėtai.

„Iš pradžių vasarą su kolegomis į greta įmonės patalpų esantį miškelį eidavome pietauti. Tačiau dažnai mūsų pietūs pavirsdavo į darbines diskusijas ir atgal grįždavome ne tik pailsėję, bet ir kupini naujų idėjų. Pamanėme, kad mūsų miškelyje gali vykti ir rimtesni darbiniai susirinkimai."

„Gauminos" atstovė patikino, kad išbandyti darbo lauke pranašumus vertė Goštauto gatvės gale įsikūrusio biuro vieta. „Nusileisti liftu iš „Gauminos" biuro ir nukakti iki apačioje tekančios Neries užtrunka lygiai dvi minutes. Natūralu, kad esant puikiems orams mūsų susirinkimai, pramogos ir pietūs neretai persikelia ten", - kalbėjo bendrovės vadovė Živilė Slivinskaitė.

Tiesa, kartais darbuotojai susirinkimus nusprendžia surengti ir gana ekstremalioje vietoje - ant pastato stogo.

Laido aitvarus

Kalbintos įmonės tvirtino, kad darbuotojai į lauką skatinami išsprukti visuomet, kai už lango šviečia saulė. Tiesa, tai nereiškia, kad darbuotojai biurus palieka visai dienai. Dažniausiai lauke vyksta susirinkimai, bendros pietų pertraukos ar trumpam išeinama nuotaikingai atsipalaiduoti.

Praktikuoti darbą prie upės „Gauminos" kolektyvas pradėjo nuo trumpų rytinių susirinkimų. Vėliau į lauką perkėlė ir mokymus.

„Vienas dalykų, kurių pernai mokėsi skyriai, buvo kalbėjimo menas. Aplinkinių biurų darbuotojai pro langus galėjo matyti tokį reginį: „Gauminos" Projektų valdymo skyrius, kurį sudaro apie 30 žmonių, stovi ant upės kranto ir beria greitakalbes kaip „virvė virvelė virvytė virvogalis" ar „šešios žąsys su šešiais žąsyčiais", - pasakojo ji.

Dabar bendrovės darbuotojai sugalvoja ir kitokios veiklos. Pasak Ž.Slivinskaitės, puiki idėja, kaip dirbti linksmiau ir efektyviau, dažnai gimsta spontaniškai, ją gali pasiūlyti bet kuris darbuotojas. „Pavyzdžiui, vienas kolega, norėdamas prasiblaškyti, pradėjo prie upės laidyti aitvarus, kitas - pamokė kolegas museliauti, treti čia pietauja ar trumpam nusileidžia tiesiog išvėdinti galvos", - pasakojo ji.

Susitikti nori lauke

Kaip teigė „Kalnapilio-Tauro grupės" vadovas, dirbti į pavėsinę gali laisvai išeiti kiekvienas darbuotojas, ten dažnai galima matyti kelis dirbančius žmones.

Vis dėlto pats V.Tekorius pirmenybę teikia darbui savo kabinete, o į lauką mielai eina tuomet, kai vyksta darbuotojų susirinkimai. „Užuot karštą dieną sėdėjus biure, kur kas maloniau išeiti į lauką, nusiauti batus, prisėsti ant suoliuko ar žolės ir kalbėtis apie reikalus", - tikino jis.

Pasak V.Tekoriaus, darbą ne tokioje formalioje aplinkoje vertina ne tik įmonės darbuotojai, tačiau ir partneriai, atvykstantys į alaus gamintojų biurą.

„Atkreipėme dėmesį, kad tokioje aplinkoje susitikimai su partneriais yra jaukesni ir netgi atviresni. Yra ir tokių, kurie esant geriems orams, tardamiesi dėl atvykimo iš karto prašo, kad susitikimas vyktų mūsų pavėsinėje", - kalbėjo vadovas.

Ištrūksta į Trakus

Bendrovės „Bilietai LT" kolektyvas susitikimams taip pat renkasi atviras lauko erdves.

„Karštą vasaros dieną vadovai, organizuodami susitikimus, nuperka ledų ir tuomet visi drauge einame diskutuoti į lauką", - pasakojo D.Žukauskaitė.

Pasak jos, svarbu su savimi pasiimti ir nešiojamąjį kompiuterį ar popieriaus lapą, nes gamtoje gimusios geros idėjos, jei niekur neužfiksuojamos, gali greitai pasimiršti.

Be to, norėdami pakeisti darbo vietą ir pasisemti kūrybinių minčių, bendrovės darbuotojai ne tik eina į šalia esantį miškelį, bet ir darbo valandomis nurūksta iki Trakų.

„Kartais nutinka taip, kad įprastiniame konferencijų kambaryje visi išsikvepia, tuomet priimame visiems patinkantį sprendimą ir keičiame aplinką. Dažnai pakeitus vietą idėjos pradeda lietis savaime", - patirtimi dalijosi D.Žukauskaitė.

Skatina laisvesnė aplinka

„Karštomis dienomis darbuotojų skatinimas eiti ir tam tikrus darbus atlikti grynam ore tapo mūsų įmonės kultūros dalimi. Be to, atkreipėme dėmesį, kad esant ne tokiai formaliai aplinkai, mūsų žmonės tampa tiek kūrybiškesni, tiek linksmesni", - apie darbo lauke pranašumus kalbėjo V.Tekorius.

Kaip ir jis, D.Žukauskaitė teigė, kad tokia darbo forma skatina darbuotojų kūrybiškumą ir geresnius darbo rezultatus. „Tai neabejotinai maloniausias būdas dirbti per didžiuosius karščius", - sakė ji.

„Atsakymas į klausimą, kodėl tai darome, panašus į atsakymą, kodėl laisvadieniais išvažiuojate prie jūros ar į kaimą. Kai bent trumpam atsipalaiduojame, į galvą ateina naujų idėjų, o jas pritaikę darbe sutaupome laiko ir pinigų vitaminams bei vaistams", - tikino Ž.Slivinskaitė.

Pasak jos, su problema, kad vasarą sunku susikaupti, susiduria visi, tačiau inovatyviose bendrovėse žmonės nelaukia stebuklo. Jie sukuria ir įgyvendina nesudėtingas idėjas, kaip jau tą pačią dieną palengvinti gyvenimą sau ir kolegai.NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių