Valstybės kontrolė: „Sodra“ pažeidė viešųjų pirkimų procedūras

„Sodrą“ auditavusi Valstybės kontrolė pareiškė, kad fondas pažeidė viešųjų pirkimų procedūras ir netinkamai tvarkė apskaitą bei turtą. Pažeidimų nustatyta ir Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (SADM) veikloje.

„Sprendimuose nurodėme pažeidimus, susijusius su viešaisiais pirkimais ir turtine žala. Be to, ataskaitose pateikėme ir kitus auditorių pastebėjimus, rodančius nepakankamą kompetenciją, tvarkant apskaitą ir valdant turtą“, – pranešime spaudai sakė valstybės kontrolierė Giedrė Švedienė.

„Sodros“ išplatintame pranešime teigiama, kad fondas, susipažinęs su Valstybės kontrolės audito išvadomis, jau ėmėsi įgyvendinti pateiktas rekomendacijas. Tai bus padaryta dar šiemet.

„Vertiname profesionalias auditorių pastabas. Esame tikri, kad įgyvendinus jų rekomendacijas fondo lėšų valdymas bus dar efektyvesnis. Atsižvelgdami į auditorių pastabas kompetentingoms institucijoms taip pat siūlysime tobulinti kai kuriuos teisės aktus“, - pranešime sakė „Sodros“ direktorius Mindaugas Sinkevičius.

Anot jo, Valstybės kontrolė nurodė kai kuriuos procedūrinius įstatymų pažeidimus, tačiau nenustatė, kad dėl jų „Sodra“ ar jai pavaldžios institucijos būtų patyrę nuostolių. Nebuvo nustatyta ir jokia ekonominė žala valstybei.

Pasak valstybės kontrolierių. „Sodra“ netinkamai tvarkė apskaitą, nesudarė konsoliduotos pinigų srautų ataskaitos ir neatskleidė reikšmingos informacijos apie fondo pajamas ir išlaidas. Atsižvelgiant į tai, valstybės kontrolieriai atsisakė pareikšti oficialią nuomonę apie „Sodros“ konsoliduotųjų ataskaitų rinkinio finansinį (teisėtumo) auditą.

Nemažai pastabų audito ataskaitoje pateikta ir dėl „Sodros“ biudžeto vykdymo ataskaitų rinkinio bei šio fondo biudžeto lėšų ir turto valdymo, naudojimo ir disponavimo jais teisėtumo. Nustatyta atvejų, kai „Sodros“ turtas buvo perduotas neatlygintinai naudoti kitoms įstaigoms ne socialinio draudimo reikmėms, o tai prieštarauja teisės aktų reikalavimams. Dėl šių audito objektų Valstybės kontrolė pareiškė sąlyginę nuomonę.

Valstybės kontrolė atliko ir SADM finansinį auditą. Dėl klaidų finansinėse ataskaitose ir netinkamo lėšų panaudojimo Valstybės kontrolė sąlyginę nuomonę pareiškė ir ministerijai, SADM pavaldžių įstaigų apskaitoje taip pat rasta klaidų.

„Sodrai“ adresuotame Valstybės kontrolės sprendime nurodyta, kad perkant Kupiškio skyriaus administracinio pastato rekonstrukcijos darbus buvo pažeistas Viešųjų pirkimų įstatymas. Supaprastinto atviro konkurso sąlygose nebuvo nustatyta aiškių užsakovo rezervo panaudojimo kainodaros taisyklių. Be to, sutarties vykdymo metu iš esamo rangovo, neatlikusi viešųjų pirkimų procedūrų ir negavusi Viešųjų pirkimų tarnybos sutikimo atlikti sutarties pakeitimų, „Sodra“ įsigijo papildomų darbų.

Kitas Valstybės kontrolės sprendime nurodytas pažeidimas taip pat susijęs su Viešųjų pirkimų įstatymu. „Sodros“ valdyba, sudarydama su bankais 90 mln. litų paskolos ir daugiau kaip 20 litų vertės kreditavimo linijos sutartis, netaikė viešųjų pirkimų procedūrų.

Sprendime, kuris teiktas SADM, nurodyta, kad ministerija, nesilaikydama teisės aktų reikalavimų, iš Socialinės apsaugos ir darbo politikos įgyvendinimo administravimo programos 377,3 tūkst. litų panaudojo ne programai vykdyti, o neteisėtai atleisto ir teismo sprendimu į pareigas grąžinto Lietuvos darbo biržos direktoriaus darbo užmokesčiui už priverstinės pravaikštos laiką sumokėti bei antstolio paslaugų išlaidoms padengti. Ministras įpareigotas įstatymų nustatyta tvarka išieškoti ministerijai padarytą turtinę žalą.

Pagal sprendimuose nurodytus pažeidimus „Sodros“ direktorius ir socialinės apsaugos ir darbo ministras įpareigoti pažeidimus padariusius asmenis traukti tarnybos ar drausminėn atsakomybėn.


Šiame straipsnyje: SodraValstybės kontrolė

NAUJAUSI KOMENTARAI

jonas

jonas portretas
Ne tiktai Sodroje betvarke bet ir Kauno m.savivaldybeje.Idomu kas tikrina UAB-us ,kurie veikla vykdo savivaldybei priklausanciuose pastatuose,kokius nuomos mokescius sumoka miesto savivaldybei??? Kas tikrina Sodros darba ir darbo stazo skaiciuotes,dauguma bedarbiu prisiregistrave Kauno m. darbo birzoje ,negauna jokiu pasalpu ir priverciami issiregistruoti po puse metu is darbo birzos.Faktiskai visur ,visose sferose Lietuvoje ,o ypac Kaune ,betvarke,pradedant nuo Kauno m. savivaldybes ir t.t.... .Visose valstybes institucijose reikia kuo skubiau mazinti etatus per puse,visur labai daug sedinciu ir nieko neveikianciu.Dirba ne zmonem o savo" klanui "ir "saviem".Viena Kauno m. savivaldybes tarnautoja issireiskia ,"Jus esate niekas" matyt , tie kurie neturi pazistamu ir yra niekas.Labai noreciau ,kad tai perskaitytu musu Lietuvos Prezidente. Visus tuos sakancius "jus esate niekas ",mesciau is valstybes tarnautoju vietu,kaip muses is barsciu.,nes tai yra valstybes "Nuodas".

lina

lina portretas
nelabai suprantu VK pasirties, na pažeidė o kas toliau....gal net ne pažeidė o kokius 13 kartų suklydo.
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių