Užimtumo rėmimo įstatymas: bedarbiai bus mokomi tikslingai

Seimas imasi svarstyti Užimtumo rėmimo įstatymo pataisas, kurias priėmus įsigaliotų įsipareigojimo įdarbinti sistema, praneša LTV naujienų laida „Šiandien“.

Bedarbiai ir apie atleidimą iš darbo įspėti žmonės už numatytą pinigų sumą profesiniuose mokymuose įgytų tas specialybes, kurios reikalingos konkrečiose įmonėse. Todėl jose po mokymų, būtų iš karto įdarbinami.

Pastaruoju metu per savaitę paprastai užregistruojama apie 4 tūkst. naujų bedarbių. Šalies Darbo biržoje iš viso yra užsiregistravę 224 tūkst. bedarbių. Ši įstaiga siūlo 5 tūkst. laisvų darbo vietų.

Iki šiol Darbo biržoje užsiregistravę bedarbiai galėjo būti siunčiami profesiniams mokymams užimtumo centruose. Juose žmonės įgydavo specialybes, nepaisant poreikio darbo rinkoje. Todėl po mokymų nebūtinai rasdavo darbo. Patvirtinus užimtumo įstatymo pataisas, bedarbis turėtų daugiau pasirinkimo galimybių.

„Ieškantis persikvalifikavimo galimybių žmogus, tai yra Darbo birža, siųsdama persikvalifikavimui, duoda galimybę pasirinkti pačiam asmeniui, kur jis reikiamą kvalifikaciją turėtų įgyti: ar profesinio mokymo sistemoje, ar darbo rinkos mokymo centruose, ar pas patį darbdavį, jeigu jisai turi reikiamas galimybes suteikti kvalifikaciją savo būsimam darbuotojui“, – teigė socialinės apsaugos ir darbo ministras Donatas Jankauskas.

Pagal ministerijos siūlomas užimtumo įstatymo pataisas, tarp bedarbio, Darbo biržos ir darbdavio būtų pasirašoma trišalė sutartis. Kursus visai ar iš dalies apmokės Darbo birža. Įdarbinęs žmogų darbdavys įsipareigotų išlaikyti darbo vietą ne trumpiau nei vienerius metus, o bedarbis joje dirbti ne trumpiau nei pusę metų.     

„Šiai dienai turime apie 70 darbdavių, kurie išreiškė ketinimus dalyvauti mokymo procese, garantuojant jų įdarbinimą. Bus labiau atsižvelgiama į darbdavių poreikius, į tolimesnes perspektyvas, kad pasibaigus mokslui žmogus vėl netaptų mūsų klientu“, – sakė Lietuvos darbo biržos direktorius Mindaugas Petras Balašaitis.

Pasirašę sutartį su Darbo birža ir įsipareigoję po mokymų pradėti savarankišką veiklą, ja privalės verstis ne trumpiau nei pusę metų.

Žadama, kad bedarbiui būtų apmokamos ne tik profesinio mokymo išlaidos, bet ir skiriama stipendija. Taip galėtų būti padengiamos kelionės, apgyvendinimo ir privalomojo sveikatos tikrinimo išlaidos.

Užimtumo įstatymo pataisų projekte numatyta, kad jos įsigaliotų nuo lapkričio mėnesio.


Šiame straipsnyje: bedarbiai

NAUJAUSI KOMENTARAI

666

666 portretas
pinigu vagyste darbdavio naudai . eilini kart matot kas per nuosmaukos dirba lietuvai . kam tuomet profesines mokyklos jei darbo birzoje galima specialybe gaut dykai ir per zymiai trumpesni laika , . Pagal pasiulyta varianta bus lietuva apvagiama dvigubai - uz naujos darbo vietos sukurima kuomet apmokama is valstybes minimumas uz metus laiko nu ir aisku uz mokslus , na o trecia profesinese mokyklose besimokantys , o ketvirta tai butu atlyginimu mazejimas nes didetu konkurencija .

ruskis

ruskis portretas
lLietuvoj tik vogti galima ismokti

x

x portretas
nedirbs tie bedarbiai, nes dauguma ir dabar dirba, registruojasi dėl lengvatų. ir apvagia visus.Veiktų efektyvi kontrolė, tai pamatytume kas yra realiai. Paklausk vaiko mokykloje, ką veikia tavo tėvas ar motina, tai pradinukai išdėstys konkrečiai
VISI KOMENTARAI 10
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių