Ūkio bankas kviečia studentus pasinaudoti valstybės remiamomis paskolomis

Ūkio bankas iki gegužės 17 d. priima studentų paraiškas gauti valstybės remiamą paskolą 2010-2011 mokslo metų pavasario semestre. Paskolos šiame semestre gali būti išduotos gyvenimo išlaidoms apmokėti (iki 3250 Lt) arba dalinėms studijoms pagal tarptautines (tarpžinybines) sutartis. Paraiškų paskoloms 2011-2012 mokslo metams pateikimo laikotarpį nustatys Valstybinis studijų fondas.

„Kviečiame studentus pasinaudoti galimybe gauti valstybės remiamą paskolą. Jiems Ūkio banke netaikome paskolos administravimo mokesčio. Studentams lėšų klausimas yra labai aktualus, todėl šios paskolos – tai puiki galimybė palankiomis sąlygomis jų pasiskolinti“, - sakė Ūkio banko  Kredito tarnybos vadovas Mindaugas Pašvenskas.

Valstybės remiamoms paskoloms studentams taikoma kintama palūkanų norma, kurią sudaro trijų mėnesių VILIBOR ir marža. Paskolą gauti gali studentai, įtraukti į Valstybinio studijų fondo sudarytą studentų, su kuriais siūloma sudaryti valstybės remiamų paskolų sutartis, sąrašą. Lengvatinės paskolos gali būti išduodamos studijų kainai apmokėti – iki 5000 Lt; gyvenimo išlaidoms apmokėti – iki 6500 Lt (2010-2011 mokslo metų pavasario semestre – iki 3250 Lt; dalinėms studijoms pagal tarptautines (tarpžinybines) sutartis – iki 7800 Lt. Paskolos negali viršyti Fondo nurodytų sumų. Paskolos grąžinimo terminas – per 15 metų nuo paskolos grąžinimo pradžios, lygiomis dalimis kas mėnesį, praėjus 12 mėnesių nuo studijų baigimo, studijų nutraukimo ar paskolos gavėjo išbraukimo iš studentų sąrašų.


Šiame straipsnyje: Ūkio bankas

NAUJAUSI KOMENTARAI

strp

strp portretas
Neklausykite bankyru ,ju verslas Lietuvoje paremtas apgaule,nuo ju "gerumo"dauguma pilieciu nukentejo !!!!

Kęstas

Kęstas portretas
Žema studijų Lietuvos universitetuose kokybė, aukšta studijų kaina, katastrofiško lygio bedarbystė verčia rimtai pagalvoti apie Lietuvos jaunimo parengimą studijoms užsienyje. Juk tas studijas pabaigę jauni žmonės gautų gerą darbą, atsiųstų ar atvežtų pinigų, kuriais paremtų ir tėviškės ekonomiką. Nelabai protinga būtų kepti bedarbius Lietuvai ar juodadarbius užsieniui iš mūsų gražaus ir gabaus jaunimo. Vidurinės mokyklos turėtų pagerinti konsultavimą, kaip ir kur geriau įstoti užsienyje. Svarbūs būtų ir patarimai apie pigesnes studijų vietas pasaulio universitetuose. Įstojus į vieną geriausių pasaulio universitetų École Normale Supérieure Prancūzijoje tektų mokėti tik £180 per metus, kai Didžiojoje Britanijoje panašus išsilavinimas kainuotų £9,000 per metus. Tiems, kurie nesimoko ir nenori mokytis prancūzų kalbos, taip pat yra didelis pasirinkimas ne vien tik Didžiojoje Britanijoje. Anglų kalba greitai tampa pasauline švietimo kalba. Maastrichte Niderlanduose aukštai vertinamos bakalauro studijos anglų kalba kainuoja 1 672 eurus arba £1,430 per metus. Universiteto koledže Maastrichte dėstoma platesnė programa, primenanti geriausius JAV humanitarinius universitetus. Vokietijoje bei Prancūzijoje studijos anglų kalba yra dar pigesnės. Turime pasirinkimą iš 2400 programų anglų kalba tik neangliškai kalbančiose Europos valstybėse. Galima studijuoti mediciną San Raffaele Universitete Milane, Italijoje, ekonomiką Aarhus Universitete Danijoje, jurisprudenciją Leidene, Niderlanduose, verslo vadybą IE Verslo Mokykloje Madride, Ispanijoje. Studentai iš Lietuvos gali paimti visus kursus anglų kalba Pekino universitete Kinijoje, užsirašydami papildomai nemokamiems kinų kalbos kursams. Pasirinkimas yra tikrai nemažas. Nemanau, kad mūsų valdžia rimtai apie jį pagalvojo, įvesdamą Lietuvos studentams riziką paskęsti tokiose žiauriose skolose, su kuria susiduriama, pasirenkant studijuoti Lietuvoje. Kam bausti lietuvius už tai, kad jie svajoja ir bando gauti išsilavinimą lietuvių kalba? Bet įstatymai jau priimti. Lietuvos studijų sistema jau pasikeitė. Laikas mums visiems prisitaikyti prie to, ką turime. Tai, ką turime, gana negražiai atrodo. Nusirašinėjimai ir kitos apgavystės yra dažni atvejai. Deja, jie turi rimtas pasekmes. Jei grupė, kurioje gerai mokaisi, puikiai nusirašinėja, arba pasamdo parašyti jiems puikius kursinius darbus, tai tavo gero mokymosi neužteks, nes rezultatai bus prastesni, negu tų apgavikų. Teks toliau Lietuvoje brangiai mokėti už studijas. Sukūrėme sistemą, kurioje kuo daugiau pinigų turi, tuo mažiau tau tenka mokėti. Tai kur tikroji nelaimė žmogui: studijuoti geriausiuose ar bent geruose pasaulio universitetuose, dirbti aukštos kvalifikacijos darbą už padorų uždarbį ar skursti Lietuvoje bedarbiu? Kodėl jūs bandote kvailinti laisvus jaunus žmones, slėpdami nuo jų emigracijos potencialą? Kodėl, taip naikindami lietuvių jaunimą, jūs dar drįstate vaizduoti pelėsiais padengtus patriotus?
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių