Turistų iš Rusijos Lietuvoje šiemet beveik dvigubai daugiau

Neseniai paskelbti duomenys apie tai, kur Rusijos turistai dažniausiai važiuoja atostogauti į užsienį. Lietuva pagal išvykų skaičių užima 27 vietą. Latvija – 26.

Rusijos statistikos departamentas pateikė pirmų šešių 2010 m. išvykų į užsienį duomenis. Pastebima, kad išvykų į užsienį mastai sumažėjo dėl krizės, praneša RATA-news.ru.

Tačiau vėliau turizmo mastai iš Rusijos pagyvėjo. 2010 metų pirmąjį pusmetį, palyginus su tuo pačiu laikotarpiu 2009 m., išvykų iš Rusijos padaugėjo 42,7 proc. Kelionių skaičius iš viso padidėjo 1 mln. 625 tūkst.

Daugiausiai Rusijos turistai išvykoms rinkosi Egiptą. Ši šalis 2009 metais aplenkė Turkiją; anksčiau Turkija pritraukdavo daugiausiai turistų iš Rusijos. Per pirmuosius šešis 2010 metų mėnesius Egipte lankėsi 1140,6 tūkst. rusų. Ir tai buvo 65,4 proc. daugiau nei tuo pačiu laikotarpiu 2009 metais.

Turkijoje atostogas per pirmuosius šešis 2010 metų mėnesius leido 923,6 tūkst. turistų. Palyginus su 2009 metų tų pačiu laikotarpiu Rusijos turistų į Turkiją padaugėjo 43,7 proc.

Po Egipto ir Turkijos Rusijos turistai 2010 metų pirmąjį pusmetį buvo linkę rinktis Kiniją. Palyginus su 2009 metais kelionių į šią šalį iš Rusijos padaugėjo 44,4 proc.

Ketvirtą vietą pagal Rusijos turistų skaičių užėmė Suomija, penktą – Tailandas. Kitos į dešimtuką patenkančios populiarios tarp Rusijos turistų šalys buvo: Vokietija, Italija, Ispanija, Jungtiniai Arabų Emyratai, Čekija.

Kiek populiari yra Lietuva tarp Rusijos turistų?

Verta pažymėti tai, kad Rusijos turistų skaičius, lyginant su 2009 metais, itin padidėjo tokiose šalyje: Tailandas (118,5 proc.), Lietuva (92,3 proc.), Egiptas (65,4 proc.), Latvija (59,8 proc.)

Lietuva buvo šalis, kur per metus turistų skaičius itin padidėjo (vos ne 100 proc.).

Apskritai imant, Lietuva pagal išvykų skaičių užėmė 27 vietą, Latviją – 26.

Turistų srauto į Tailandą padidėjimas siekiamas su tuo, kad buvo panaikintos kai kurios įvažiavimo į Tailandą kliūtys. Be to, turistų srauto į Tailandą padidėjamas siejamas su neramumų Tailande sumažėjimu.

Į Egiptą turistų srautas padidėjo dėl kainų sumažėjimo ir vis ilgėjančio turistinio sezono.

Kodėl didėjo srautas iš Rusijos į Baltijos šalis?

Anot „Vedi-tur“ generalinės direktorės Irinos Fedinos, turistų srautas į Baltijos šalis išaugo dėl to, kad būtent šiose šalyse galima gauti aukštos kokybės, europinio lygio poilsį už „įkandamą“ pinigų sumą. Be to, ganėtinai lengva nuvažiuoti iki Latvijos ir Lietuvos – iš Maskvos viena para traukiniu.

Rusijos kelionių kompanijos „Ei Bi Klab“ klientai labiau buvo linkę rinktis Latviją nei Lietuvą. Šios kelionių agentūros generalinė direktorė Anastasija Ginters teigia, kad Latvija yra populiaresnė nei Lietuva dėl transporto susisiekimo.

Pats populiariausias Latvijos kurortas Jūrmala yra tik 20 kilometrų nuo sostinės Rygos. O į Rygą atvažiuoja tiesioginis traukinys iš Maskvos. O nuo Vilniaus iki Palangos, anot „Ei Bi Klab“ generalinės direktorės, atstumas yra kur kas didesnis. Ir nors Palanga, anot A. Ginters, yra pigesnė nei Jūrmala, tačiau Rusijos turistai labiau linkę rinktis trumpesnį kelią.

Kita vertus, tai, kad Latvija yra populiaresnė nei Lietuva, galima paaiškinti ir kitaip. „Las Flores“ kelionių agentūros direktorius Denisas Kotovas teigia, kad Latvijos didesnį populiarumą galima paaiškinti lėktuvų skrydžių kompanijos „airBaltic“ politika.

Latvijos lėktuvų skrydžių kompanija, anot Deniso Kotovo, siūlo itin pigius skrydžius į Rygą. Per Rygą yra siūloma skristi ir į visus kitus Europos miestus. Daugelis rusų naudojasi būtent šios kompanijos skrydžiais tranzitui į Europą.

Anot Deniso Kotovo, būna, kad bilietai, siūlomi „airBaltic“, Maskva – Ryga – koks nors Europos miestas yra pigesni nei skrydis Maskva – Ryga.

Iš Vilniaus taip pat yra vykdomi skrydžiai į Europą. Tačiau nuvykti į kokią Europos šalį per Vilnių užtrunka: dažniausiai tenka traukiniu važiuoti iš Maskvos į Vilnių, o tuomet iš Vilniaus skristi į kokį kitą Europos šalį.


Šiame straipsnyje: turistai

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių