Trys parlamentarai įtaria „Gazprom“ neteisėtu lobizmu

Trys Seimo nariai Jurgis Razma, Mantas Adomėnas, Arvydas Anušauskas kreipėsi į Vyriausiąja tarnybinės etikos komisiją  dėl akcinės bendrovės „Lietuvos dujos“ akcininkų E.ON Ruhrgas International GmbH ir OAO „Gazprom“ atstovų veiksmų, kuriais buvo siekiama paveikti Seimo narius ir kuriais galimai buvo pažeista Lietuvos Respublikos teisės aktuose nustatyta lobistinės veiklos vykdymo tvarka.

2011 m. kovo 15 d. Seimo nariams buvo išplatintas kreipimasis, kurį pasirašė p. V. Golubev, OAO „Gazprom“ valdybos pirmininko pavaduotojas bei akcinės bendrovės „Lietuvos dujos“ valdybos pirmininkas, ir p. P. Frankenberg, E.ON Ruhrgas International GmbH valdybos narys bei akcinės bendrovės „Lietuvos dujos“ valdybos pirmininko pavaduotojas.

Šiame kreipimesi minėtieji asmenys aiškiai išreiškė siekį savo atstovaujamų bendrovių (akcinės bendrovės „Lietuvos dujos“, OAO „Gazprom“ ir E.ON Ruhrgas International GmbH) interesais daryti įtaką parlamentarų sprendimams, susijusiems su Lietuvos Respublikos gamtinių dujų įstatymo pakeitimo įstatymo projektu ir gamtinių dujų įstatymo įgyvendinimo įstatymo projektu.

Kreipimesi pateikiama vienpusiška Vyriausybės veiksmų ir priimamų sprendimų, taip pat Seimui pateiktų įstatymų projektų, susijusių gamtinių dujų vidaus rinkos bendrųjų taisyklių perkėlimu, kritika.

Lietuvos Respublikos lobistinės veiklos įstatymas aiškiai apibrėžia lobistinės veiklos ribas ir tvarką, taigi, akcinės bendrovės „Lietuvos dujos“, OAO „Gazprom“ ir E.ON Ruhrgas International GmbH bei jų atstovai privalo gerbti teisės aktus ir siekti savo tikslų tik teisėtomis priemonėmis, rašoma pranešime.

Akcinės bendrovės „Lietuvos dujos“, OAO „Gazprom“ ir E.ON Ruhrgas International GmbH atstovų tikslai, išreikšti pateiktame kreipimesi į Seimo narius – tai siekis, kad Vyriausybės pateikti teisės aktų projektai (t.y. Lietuvos Respublikos gamtinių dujų įstatymo pakeitimo įstatymo projektu ir Lietuvos Respublikos gamtinių dujų įstatymo įgyvendinimo įstatymo projektu) nebūtų priimti. Vadovaujantis lobistinės veiklos įstatymo 2 straipsnio 3 dalimi,  fizinio ar juridinio asmens veiksmai, kuriais siekiama daryti įtaką, kad lobistinės veiklos užsakovo interesais būtų nepriimami nauji teisės aktai. Lobistine veikla pagal įstatymą galu užsiimti tik tokią teisę turintys asmenys, nepažeisdami įstatyme įtvirtinto draudimo užsiimti neteisėta lobistine veikla.

Atsižvelgiant į išdėstytus argumentus, manytina, kad akcinės bendrovės „Lietuvos dujos“, OAO „Gazprom“ ir E.ON Ruhrgas International GmbH lobistinė veikla, t.y. kreipimosi siuntimas Seimo nariams, siekiant juos tyčia suklaidinti ir tyčiniai apgaulės veiksmai, pateikiant klaidingus faktus ir aplinkybes yra neteisėta lobistinė veikla dėl dviejų atskirų teisinių pagrindų


Šiame straipsnyje: VTEKGazprom

NAUJAUSI KOMENTARAI

Nereikia klaidinti

Nereikia klaidinti portretas
Nereikia lia-lia. Pats perskaiciau ta kreipimasi ir nieko panasaus ten nera. Labai konkreti situacijos analize. Viskas pavadnta savo zodziais ir aiskiai pasakyta, kad Gazprom netoleruos treciojo energepaketo, aiskiai pasakyta, kad vyriaesybe mala s.da. Cia ju nuomone. Kas pasake, kad kad LR vyriausybe visada teisi? Visi kalti, tik Kubiliaus vyriausybe sventa? Kas per pasisakymai "manytina"? Labai apgailetina, kad neivienas LR dienrastis neperspausdino to Gazpromo laisko///

feto

feto portretas
Parlamentarai ne tik uzsiimineja lobizmu "Gazprom" ,jie dirba ne tautai bet tokiem kaip Gazprom ir visiem monopolistam.
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių