Trišalėje taryboje nerasta kompromiso dėl minimalios algos

Trišalėje taryboje antradienį nebuvo rasta kompromiso dėl minimalios algos (MMA). Darbdavių atstovai ir profesinės sąjungos sutarė tarpusavyje suderinti bendrus pasiūlymus dėl 2012 metų nacionalinio susitarimo ir juos vėl teikti svarstyti socialiniams partneriams.

"Mūsų pozicijos su profsąjungomis dėl minimalios mėnesio algos yra pakankamai artimos. Tačiau darbdaviai yra suinteresuoti, kad darbo vietų būtų kuriame daugiau, o profesinių sąjungų pasiūlymai yra labiau per socialinių išmokų prizmę. Tačiau tai naujų darbo vietų kūrimo nepaskatins. Norėtume dvišalio sutarimo dėl Darbo kodekso pakeitimų, dėl nelegalaus darbo", - BNS teigė Lietuvos verslo darbdavių konfederacijos prezidiumo narys, bendrovės "Puntukas" vadovas Vytautas Zimnickas.
Jis patvirtino, kad nėra nustatyta, kada bus suformuluoti bendri pasiūlymai.

„Dėl nacionalinio susitarimo antradienį joks sprendimas nebuvo priimtas. Sutarėme, kad su profesinių sąjungų atstovais sėsime dvišalių derybų ir stengsimės suformuluoti bendrą poziciją. Nenorime skubėti, nenorime verstis per galvą ir bėgti sprinto greičiu, nes mūsų tikslas pasiūlytai tai, kas virstų realybe - konkrečiais įsipareigojimais, datomis, sprendimais“, - sakė V.Zimnickas.

Jo teigimu, šiuo metu darbdavių ir profsąjungų derybines pozicijas silpnina tai, kad jų pasiūlymai skiriasi.

Vyriausybė, darbdaviai ir profesinės sąjungos nesutaria dėl minimalios algos bei biudžetininkų darbo užmokesčio didinimo. Vyriausybė siūlo nuo kitų metų liepos didinti MMA 50 litų iki 850 litų, nediferencijuoti MMA pagal ūkio šakas, tačiau leisti laikinai taikyti mažesnę MMA - 800 litų - labai mažoms įmonėms, kuriose dirba mažiau kaip 10 darbuotojų ir kurių pajamos neviršija 1 mln. litų.

Profesinės sąjungos reikalauja, kad minimali mėnesio alga būtų didinama bent iki 900 litų jau nuo 2012 metų sausio pradžios. Darbdavių nuomone, Vyriausybės siūlomas MMA didinimas yra per mažas ir nemažintų skurdo šalyje.


Šiame straipsnyje: MMAmokesčiaiMinimali alga

NAUJAUSI KOMENTARAI

XXI a. baudžiava Lietuvoje

XXI a. baudžiava Lietuvoje portretas
Išlikimui yra būtina veikla. Tačiau ... Lietuvoje žmogaus veikla yra gesinama valdžios priespauda, kaip baudžiavos laikais. Štai pavyzdys aiškumui. Anglijoj £622 (apie 2500 litų) žmogaus veiklos šių mėnesio pajamų nėra atskaičiuojamas joks mokestis, net ir valstybiniam socialiniam draudimui. Tai yra žmogaus veiklos asmeninė ir privati neliečiamybė šioj šaly. Lietuvoje … 121,50 lt (apie £30) – (su)mokamas žmogaus pajamų mokestis nuo 800 lt (apie£200) minimalaus darbo užmokesčio. Anglijoj … : ) (apie £30) 121,50 lt – (su)mokamas žmogaus pajamų mokestis nuo (apie £720) 2880 lt ………………. darbo užmokesčio. Valdžia Lietuvoje netrukdomai sugeba pasisotinti silpniausiųjų (vargdienių) sąskaita. Ar tai yra XXI amžiaus baudžiava Lietuvoje??? Taip. Kas vykdo baudžiavinę priespaudą? Visi premjerministrai nuo 2004 metų. Visi premjerministrai iki 2004 metų, vadovavę pasiruošimui papildyti ES junginį.

MNPD Lietuvoje 30000 litų

MNPD Lietuvoje 30000 litų portretas
visiems visiems visiems Kad gyventi oriai Lietuvoje, kiekvienas žmogus pirmiausia turi (planuoti): - būti sotus; - būti apsirengęs (šiltai); - turėti (šiltus) namus savo šeimai. Ir kad gyventi taip oriai Lietuvoje, pirmiausia ... Neapmokestinamasis pajamų dydis (NPD) žmogui turi būti 30 000 litų metams. Štai ... (JK) Anglijos (nesovietinio mentaliteto) ekonomistai paskaičiavo ir užrašė neapmokestinamų pajamų dydį (NPD) žmogui 2011 – 2012 metams: £143.75 savaitei £622.92 mėnesiui £7,475.00 metams Nuo žmogaus veiklos šių pajamų nėra atskaičiuojamas joks mokestis, net ir valstybiniam socialiniam draudimui. Tai yra žmogaus veiklos (verslo) asmeninė ir privati neliečiamybė kapitalistinėj šaly !!! Išvertus į lietuvių kalbą, būtų tokie NPD žmogui Lietuvoje: 568,83 lt savaitei 2 464,96 lt mėnesiui 29 579,32 lt metams * Metinis neapmokestinamasis pajamų dydis (MNPD) ž m o g u i Anglijoje 2010 - 2011 metams buvo: £6,475.00 (apie 25 600 litų) Susijusi info: - daiktų (namų, automobilių, ...) kainos Anglijoje ir Lietuvoje yra vienodos; - Lietuvoje kai kurie daiktai yra dar ir brangesni nei Anglijoje. NPD Europos Sąjungoje turi būti vienodas (ar bent jau panašus) ir nediskriminuojantis. Vienykimės reikalaukim ir (išsi)reikalaukim. MNPD žmogui Lietuvoje 30 000 litų. Kad gyventi oriai ir Lietuvoje ...
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių