Tobulas darbuotojas – savarankiškas, bet mokantis dirbti komandoje

Klausimas, koks turėtų būti tobulas darbuotojas, neduoda ramybės tiek darbdaviams, tiek jų pavaldiniams. Pasak VšĮ „Kūrybinių mokymų“ psichologės Dovilės Vinkevičiūtės, pats vertingiausias darbuotojas yra tas, kuris sugeba savarankiškai rūpintis savo darbo kokybe ir prisiimti atsakomybę, tačiau suvokia savo darbą kaip bendro tikslo dalį.

D. Vinkevičiūtės teigimu, norint pasiekti geriausią rezultatą, būtina išmokti bendradarbiauti su kolegomis.

„Dirbant komandoje atsiranda vadinamasis sinergijos efektas, tai reiškia, jog kartu veikiantys žmonės pasiekia daugiau, nei dirbantys atskirai. Visgi komandos formavimas yra sudėtingas procesas, reikalaujantis pastangų“,– atkreipia dėmesį psichologė.

Pasak D. Vinkevičiūtės, formuojant komandą keblumų dažniausiai kyla individualistams, pratusiems dirbti savarankiškai. Tačiau jiems, kaip ir bet kuriam kolektyvo nariui, svarbiausia rasti savo vietą komandoje. Tokie darbuotojai neretai pasižymi originaliomis idėjomis ir talentais, todėl sėkmingai veikia grupėse, kuomet jiems patikimos specifinės užduotys, kurių negeba atlikti kolegos.

Psichologė teigia, jog dėl savo savybių neretai būtent individualistai yra linkę užimti vadovaujančias pozicijas. Vis dėlto, pasak jos, patys vertingiausi darbuotojai ar vadovai yra tie, kurie ne tik geba sėkmingai dirbti savarankiškai ir prisiimti atsakomybes, tačiau suvokia savo darbą kaip bendro tikslo dalį bei moka suderinti savo bei kitų komandos narių veiksmus. Taigi, esant poreikiui, tokie darbuotojai ne tik sėkmingai veikia komandoje, bet ir gali jai vadovauti.

„Geras lyderis yra tas darbuotojas, kuris jaučia savo komandą, žino, kaip profesionaliai koordinuoti darbus bei bendrauti su kiekvienu jos nariu. Jis turi siekti aukščiausių rezultatų ir gebėti priimti galutinius sprendimus, vadinasi, jis taip pat privalo būti savarankiškas. Taigi lyderis turi būti individualistas atsakomybės, savarankiškumo ir kompetencijų prasme, tačiau kartu turi mokėti dirbti komandoje, jai vodovauti bei motyvuoti“, – teigia D. Vinkevičiūtė.

Pastaruoju metu itin populiarėja netradicinės veiklos, kurios motyvuoja darbuotojus, leidžia jiems veikti ir pažinti vieniems kitus neįprastose erdvėse (ang. team building). Kūrybingumo kursus organizuojančių „Kūrybinių mokymų“ vadovės Dovilės Lapytės-Jaščembskienės teigimu, tokiuose mokymuose kolektyvai turi galimybę iš naujo pažvelgti į savo aplinką bei veiklas: komandos sukūrimą, idėjų generavimą, užduočių analizę, įgyvendinimą bei problemų sprendimo būdus.

„Kūrybinės veiklos padeda jų dalyviams rasti paraleles tarp užduočių vykdymo ir savo kasdieninio darbo. Emocijų valdymas, savojo “aš„ pažinimas, jo pristatymas kitiems kolektyvo nariams neįprastoje aplinkoje, daugeliui tampa tikru iššūkiu, tačiau atveria naujas perspektyvas komandiniam tobulėjimui“, – pastebi kūrybinių mokymų vadovė.


Šiame straipsnyje: darbuotojasbiurasdarbininkas

NAUJAUSI KOMENTARAI

XXI a. baudžiava Lietuvoje

XXI a. baudžiava Lietuvoje portretas
22 metus Lietuvą skurdino, partinių gaujų suformuotos, penkiolika vyriausybių. Štai kokioje padėtyje dabar yra Lietuvos žmonės. Kai ... Anglijoje nekvalifikuotas darbininkas už minimalų valandinį atlygį gali nusipirkti šešis produktus: - pieno 1 litrą; - miltų 1 kilogramą; - cukraus 1 kilogramą; - 6 kiaušinius; - aliejaus 1 litrą; - dyzelino 1 litrą. Tai ... Lietuvoje nekvalifikuotas darbininkas už minimalų valandinį atlygį nepajėgus nupirkti dyzelino 1 litro, aliejaus 1 litro (nes brangesnis už dyzeliną su akcizais) ir iš likusių keturių aukščiau išvardintų produktų gali nusipirkti tik vieną kurį nors, nes kitiems įsigyti pinigų jau nepakanka. (Tai yra 2012 kovo mėnesio tyrimo duomenys) Tokiom nežmoniškom sąlygom Lietuvoje skursta dirbantis jaunimas ir mes su mažiausiomis darbo pajamomis, tokiom sąlygom yra priversti vargti ir mūsų tėvai pensininkai.

XXI a. baudžiava Lietuvoje

XXI a. baudžiava Lietuvoje portretas
Gyventi oriai Lietuvoje trukdo štai šios partinės gaujos, kurios sukūrė Lietuvą netinkamą žmogui gyventi: - LSDP (Lietuvos socialdemokratų partija) ir gaujos vadeiva Algirdas Butkevičius; - TS LKD (Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionių demokratai) ir gaujos vadeiva Andrius Kubilius; - Partija Tvarka ir teisingumas su gaujos vadeiva Rolandu Paksu; - Liberalų ir centro sąjunga su gaujos vadeiva Algiu Čapliku; - Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis ir gaujos vadeiva Eligijus Masiulis. Taip pat Lietuvai yra pavojingi gaujos vadeiva Voldemar Tomaševski su Lietuvos lenkų rinkimine akcija, gaujos vadeiva rusas Viktor Uspaskich su darbo partija ir kiti į juos panašūs. Tai yra nusikalstamos partinės gaujos, kurios dirbtinai skurdina bendruomenės žmones, naikina Lietuvą.

XXI a. baudžiava Lietuvoje

XXI a. baudžiava Lietuvoje portretas
Štai keletas skaičių, kurie akivaizdžiai rodo vis didėjančią priespaudą Lietuvoje. 2009 metais partinės gaujos sukčiai įvedė neapmokestinamojo pajamų dydžio (NPD) skaičiuoklę ir dabar kai pajamos yra 3150 litų ir daugiau, tai NPD = 0 !!! Nuo tada, dabar ... Kai MMA 800 litų, tai darbininkui į rankas teko 85% atlyginimo. Kai MMA 850 litų, tai darbininkui į rankas teko 84% atlyginimo. Kai MMA 1000 litų, tai darbininkui į rankas tenka 82% atlyginimo. Tai reiškia, kad ... Didinant MMA, „nepastebimai” didėja mokesčiai silpniausiesiems Lietuvoje. Anglijoje ... Rugsėjo mėnesį darbininkui į rankas teko 90% nuo mažiausio darbo užmokesčio. Balandžio mėnesį darbininkui į rankas teks 93% nuo mažiausio darbo užmokesčio, padidinus NPD. NPD Anglijoje didinamas kasmet, nuvertėjant pinigams, brangstant prekėms. Anglijoje šiuo metu NPD apie 2830 litų per mėnesį. Balandį NPD bus apie 3300 litų per mėnesį. Nuo šios sumos nėra atskaičiuojamas joks mokestis: -nei valstybinei mokesčių tarnybai; -nei socialiniam draudimui. Maisto ir daiktų kainos apytiksliai sutampa su lietuviškomis. Lietuvos gyventojai drabužius ir avalynę perka Anglijoje. Labai blogai atrodom ES “bendrijoje”.
VISI KOMENTARAI 5
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių