Tikisi sumažinti nelegalaus darbo atvejų skaičių

Nuo balandžio 1-osios laikinus žemės ūkio ir miškininkystės darbus galima atlikti  naudojantis vadinamaisiais paslaugų kvitais. Supaprastinta tvarka padės ūkininkams, bendrovėms kelioms dienoms priimti žmones sezoniniams ar nesudėtingiems darbams.

Dažniausiai trumpam papildomų darbo rankų prireikia sodų ir daržų ūkiuose. Bendrovės „Luksnėnų sodai“ vadovė vos ne 20 metų laukė legalios galimybės dienai kitai turėti pagalbininkų nesudarant darbo sutarčių.

Esą neretai pusdienis lemia, supus ar bus surinktos lepios uogos, daržovės, obuoliai.

„Sako, užteko tos baudos, kad supuvo 50 tonų uogų. O štai šiemet vėl palaidojom 20 tonų braškių, nes neturėjom žmonių“, – 1998 m. rugpjūtį apgailestavo Elena Žilinskienė, Alytaus rajono „Luksnėnų sodų“ direktorė.

Tad dabar, įsigaliojus supaprastintai tvarkai, bendrovė pagal vadinamuosius paslaugų kvitus atsiskaitys su maždaug 10 žmonių, kurie imasi genėti vaismedžius. O sodų derliui nuimti reikės ir 100 tokių pagalbininkų. Daugelis jų užsiregistravę Darbo biržoje, gauna socialines išmokas. Dirbdami pagal kvitus paramos jie nepraras.

„Paaiškino situaciją. Bandysim su naujove padirbėti. Porą mėnesių padirbėsiu“, – tikino Luksnėnų gyventojas Ričardas Matukonis.

„Kiek užsidirbi, tiek sumokės. Ir nieko neatskaitys, tad tikimės daugiau uždirbti“, – pastebėjo kitas Luksnėnų gyventojas Antanas Žilinskas.

Įvairius žemės ūkio ir miškų tvarkymo darbus su paslaugų kvitais žmogus gali dirbti ne daugiau kaip 60 dienų per metus. O jeigu paslaugos teikiamos keliems ūkiams, bendrovėms – ne ilgiau kaip 90 dienų.

„Kvitas pildomas kiekvieną dieną. Jame nurodoma, kiek paslaugų teikta. Ir kvitus turės tiek paslaugų teikėjas, tiek gavėjas. Ūkininkai ir bendrovės – paslaugų gavėjai. Jie iki kito mėnesio 15 dienos turi užpildyti pranešimą „Sodrai“ apie tai, nes mokamas sveikatos draudimas. Jį turi darbdavys mokėti. Kadangi tai nėra darbo santykiai, asmuo nuo nelaimingų atsitikimų nėra draudžiamas“, – detales aiškino Eglė Radišauskienė, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Darbo teisės skyriaus vedėja.

Pasak „Luksnėnų sodų“ vadovės, esą nepagrįstai daug popierizmo ranka pildant kvitus.

„Dabar tam žmogui nešiotis kvitą, kasdien agronomo parašo reikia... Man norėtųsi pastatyti tuos, kurie kūrė įstatymą, kad vakare surašytų kvitus“, – pastebėjo E. Žilinskienė.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija tikisi, kad pagal paslaugų kvitus ūkininkai gali samdytis iki 10-ies žmonių, o sodų ir daržų šeimininkai – keliskart daugiau. Kiek bus legalizuota darbininkų, nežinia.NAUJAUSI KOMENTARAI

zinoma

zinoma portretas
tai balandzio 1 pokstas.

XXI a. baudžiava Lietuvoje

XXI a. baudžiava Lietuvoje portretas
22 metus Lietuvą skurdino, partinių gaujų suformuotos, penkiolika vyriausybių. Štai kokioje padėtyje dabar yra Lietuvos žmonės. Kai ... Anglijoje darbininkas už minimalų valandinį atlygį gali nusipirkti šešis produktus: - pieno 1 litrą; - miltų 1 kilogramą; - cukraus 1 kilogramą; - 6 kiaušinius; - aliejaus 1 litrą; - dyzelino 1 litrą. Tai ... Lietuvoje darbininkas už minimalų valandinį atlygį nepajėgus nupirkti dyzelino 1 litro, aliejaus 1 litro (nes brangesnis už dyzeliną su akcizais) ir iš likusių keturių aukščiau išvardintų produktų gali nusipirkti tik vieną kurį nors, nes kitiems įsigyti pinigų jau nepakanka. (Tai yra 2012 kovo mėnesio tyrimo duomenys) Tokiom nežmoniškom sąlygom Lietuvoje skursta dirbantis jaunimas ir mes su mažiausiomis darbo pajamomis, tokiom sąlygom yra priversti vargti ir pensininkai. Partinių gaujų dėka, Lietuva tapo netinkama žmogui gyventi. Neregėto masto emigracija tai byloja. Visos partinės gaujos, prisidėjusios prie Lietuvos naikinimo, turi būti išformuotos.

XXI a. baudžiava Lietuvoje

XXI a. baudžiava Lietuvoje portretas
Štai keletas skaičių, kurie akivaizdžiai rodo vis didėjančią priespaudą Lietuvoje. 2009 metais partinės gaujos sukčiai įvedė neapmokestinamojo pajamų dydžio (NPD) skaičiuoklę ir dabar kai pajamos yra 3150 litų ir daugiau, tai NPD = 0 !!! Nuo tada, dabar ... Kai MMA 800 litų, tai darbininkui į rankas teko 85% atlyginimo. Kai MMA 850 litų, tai darbininkui į rankas teko 84% atlyginimo. Kai MMA 1000 litų, tai darbininkui į rankas tenka 82% atlyginimo. Tai reiškia, kad ... Didinant MMA, „nepastebimai” didėja mokesčiai silpniausiesiems Lietuvoje. Anglijoje ... Rugsėjo mėnesį darbininkui į rankas teko 90% nuo mažiausio darbo užmokesčio. Nuo balandžio mėnesio darbininkui į rankas teks 93% nuo mažiausio darbo užmokesčio, padidinus NPD. NPD Anglijoje didinamas kasmet, nuvertėjant pinigams, brangstant prekėms. Anglijoje NPD apie 2830 litų per mėnesį. Nuo balandžio NPD apie 3300 litų per mėnesį. Nuo šios sumos nėra atskaičiuojamas joks mokestis: -nei valstybinei mokesčių tarnybai; -nei socialiniam draudimui. (Tai yra 2013 sausio mėnesio tyrimo duomenys) Maisto ir daiktų kainos apytiksliai sutampa su lietuviškomis. Lietuvos gyventojai drabužius ir avalynę perka Anglijoje. Labai blogai atrodom ES “bendrijoje”. Partinių gaujų sukčiai naikina Lietuvą iš seimo bunkerio. Negerai. Partinių gaujų dėka, Lietuva tapo netinkama žmogui gyventi. Neregėto masto emigracija tai byloja. Taigi ... Visos partinės gaujos, prisidėjusios prie Lietuvos naikinimo, turi būti išformuotos.
VISI KOMENTARAI 7
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių