Telšiuose – tvarkomos Masčio pakrantės, Mažeikiuose - daugiabučiai

Telšiai – istorinis, kultūrinis Žemaitijos centras, administracinis apskrities centras. Mažeikiai – stambus pramonės centras, taip pat daugiausia gyventojų turintis regiono miestas. Regioninės politikos požiūriu – tai regioniniai ekonomikos augimo centrai, kurių koordinuotas, tikslingas vystymas būtina tolygios ir tvarios valstybės raidos sąlyga.

Nepaisant gana didelio ekonominio potencialo, išvystytos pramonės, Mažeikių rajono savivaldybė susiduria su įsisenėjusiomis socialinėmis problemomis, kurių mastas vienas didesnių šalyje. Dėl šios priežasties, savivaldybė turi probleminės teritorijos statusą.

Taigi, Telšių ir Mažeikių rajono savivaldybės yra tikslinės regioninės politikos teritorijos. Tai leidžia sutelkti valstybės dėmesį ir finansinius resursus jų problemų sprendimui ir padėti šioms vietovėms geriau atskleisti savo stipriąsias puses.

Renovacija įsibėgėja

Dvejopas Mažeikių statusas – regioninio ekonomikos augimo centro ir probleminės teritorijos – leidžia derinti paramos miestui finansines priemones. Vidaus reikalų ministerijos administruojama priemonė „Regioninių ekonomikos augimo centrų plėtra“ nukreipiama į miesto aplinkos, investicinio patrauklumo didinimą, o iš probleminei teritorijai skiriamų priemonių lėšų finansuojama daugiabučių renovacija.

Įgyvendinant projektus pagal probleminėse teritorijose vykdomą priemonę „Daugiabučių namų atnaujinimas pirmiausia didinant jų energijos vartojimo efektyvumą“, Europos Sąjunga finansuoja iki 85 procentų projekto vertės. Taip keturiolikoje probleminių savivaldybių jau atnaujinta 17, visiškai arba iš dalies atnaujinama beveik 300 probleminėse teritorijose esančių daugiabučių.

Šiuo metu Mažeikiuose vykdomi 28 daugiabučių atnaujinimo projektai, 2 jau baigti. Rekonstruojant prieš kelis dešimtmečius statytus daugiabučius, rekonstruojamos šildymo ir nuotekų sistemos, keičiami šalto ir karšto vandens vamzdynai, langai, lauko durys, šiltinami stogai, sienos ir cokoliai, stiklinami balkonai, keičiama elektros instaliacija bendrose patalpose, atliekami kiti darbai. Numatoma, kad 2007 – 2013 metų finansavimo laikotarpio pabaigoje bus renovuota apie 10 procentų miesto daugiabučių.

Miesto vaizdas keičiasi iš esmės

2007 – 2013 m. Sanglaudos skatinimo veiksmų programos priemonės „Regioninių ekonomikos augimo centrų plėtra“ projektai skiriami gyvenamosios ir investicinės aplinkos gerinimui, taip skatinant šių regioninių centrų vystymąsi. Tvarkomos miestų aikštės, viešosios erdvės, apleistos ir užterštos teritorijos, gyvenamieji rajonai, stadionai, parkai, skverai, sudaromos palankios sąlygos įvairios ūkinės veiklos atsiradimui. Šiuo metu įgyvendinami 46 projektai už 358 milijonus litų.

Viena labiausiai lankomų gyventojų poilsiui ir rekreacijai skirtų erdvių Telšiuose – centre esančio Masčio ežero pakrantė. Vis dėlto ji yra menkai pritaikyta miestiečių ir svečių poreikiams. Įgyvendinant apleistų ir užterštų Telšių miesto teritorijų prie Masčio ežero projektus numatyta įrengti valčių prieplauką, paplūdimį, suoliukus, pavėsinę, sutvarkyti privažiavimo kelius, įrengti automobilių stovėjimo vietas, sutvarkyti esamus ir įrengti naujus pėsčiųjų ir dviračių takus su poilsio aikštelėmis bei sutvarkyti žaliąsias erdves. Taip pat bus sutvarkyta ežero pakrantė, įrengtos dvi valčių prieplaukos, želdynai, skveras ir rekonstruotas amfiteatras, šaligatvių ir gatvių atkarpos bei pritaikyta infrastruktūra neįgaliesiems, atlikti kiti darbai.

Atnaujinus ir pagerinus Masčio ežero pakrantės infrastruktūrą, bus sukurtos patrauklesnės sąlygos gyventi, ilsėtis ir užsiimti sportu, atsiras aktyvaus poilsio traukos centras. Bus sudarytos sąlygos smulkiajam ir vidutiniam verslui – jis galėtų pradėti teikti padidėjusiam lankytojų srautui: dviračių nuoma, viešasis maitinimas, pramogų organizavimas ir pan.

Tuo pat metu Telšiuose tvarkomos ir senamiesčio viešosios erdvės, rekonstruojamas miesto stadionas.

Užs.Nr. 1046031

 


Šiame straipsnyje: ES paramaES lėšos

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių