Teismas atmetė „Dujotekanos“ ieškinį Lietuvai

Vilniaus apygardos administracinis teismas (VAAT), išnagrinėjęs administracinę bylą pagal UAB „Dujotekana" skundą Lietuvos valstybei, atstovaujamai Energetikos ministerijos ir Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos (VKEKK), atmetė bendrovės „Dujotekana" skundą kaip nepagrįstą, rašoma pranešime spaudai.

„Dujotekana" prašė teismo priteisti iš Lietuvos valstybės 16 mln. 35 tūkst. 613 Lt 17 cnt. žalos atlyginimą bei 5 proc. dydžio metinių palūkanų nuo priteistos sumos, sukeltą neteisėtais Vyriausybės ir Valstybinės kainų ir energetikos komisijos veiksmais, priimant Vyriausybės 2002-12-23 nutarimą bei Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos 2002-12-31 ir 2003-06-26 nutarimus.

Pareiškėjos teigimu, valstybės veiksmų neteisėtumas yra neginčijamai ir galutinai konstatuotas Konstitucinio teismo 2009-04-29 nutarime ir nebegali būti ginčijamas. Pasak pareiškėjo, Konstitucinis teismas šiame nutarime pripažino Gamtinių dujų perdavimo, paskirstymo, laikymo ir tiekimo licencijavimo taisyklių 37 p. nuostatą antikonstitucine, ir įstatymo nustatyta tvarka konstatavo valstybės veiksmų, kuriais ji ėmėsi reguliuoti kainas laisviesiems dujų vartotojams, neteisėtumą.

Atsakovė mano, kad VKEKK veikė teisėtai, pagrįstai, vadovaudamasi tuo metu galiojusiais teisės aktais, o UAB „Dujotekana" jokios žalos dėl 2002-12-31 nutarimo nepatyrė. Pasak atsakovės, teisės akto pripažinimas neatitinkančiu Konstitucijos nuostatoms negali turėti įtakos jau pasibaigusiems teisiniams santykiams. Konstitucinio teismo 2009-04-29 nutarimas negali būti taikomas atgaline data.

Vilniaus apygardos administracinio teismas, išnagrinėjęs administracinę bylą priėjo išvadą, kad UAB „Dujotekana" skundas Lietuvos valstybei yra nepagrįstas, nes Vyriausybės ir VKEKK veiksmuose nenustatyta civilinės atsakomybės pagrindų. VKEKK, priimdama 2002-12-31 ir 2003-06-26 nutarimus, elgėsi savo kompetencijos ribose. O konstatavus, kad civilinė atsakomybė dėl Vyriausybės Nutarimu nustatyto teisinio reguliavimo Lietuvos valstybei nekyla, pripažinti neteisėtais VKEKK veiksmus teismas neturi pagrindo. Kaip pažymima teismo sprendime, net ir įrodžius, kad UAB „Dujotekana" realiai patyrė žalą, Lietuvos valstybei nekyla civilinė atsakomybė dėl Vyriausybės Nutarimu nustatyto teisinio reguliavimo, nes nėra nustatyti valstybės neteisėti veiksmai. Vien faktas, jog Konstitucinis teismas Vyriausybės Nutarimą pripažino prieštaraujančiu Konstitucijai, konstatuodamas, kad valstybė gamtinių dujų kainą sureguliavo pažeisdama teisės aktų hierarchijos principą ir jų priėmimo tvarką, dar nereiškia, kad Nutarimas yra neteisėtas ir sukėlė žalą. Kadangi UAB „Dujotekana" skundą dėl turtinės žalos atlyginimo teismas pripažino nepagrįstu, atmestas ir pareiškėjos reikalavimas dėl 5 proc. metinių palūkanų.

Sprendimas per 14 dienų nuo jo paskelbimo apeliaciniu skundu gali būti skundžiamas Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui.


Šiame straipsnyje: dujotekana

NAUJAUSI KOMENTARAI

stasas

stasas portretas
Ko jie dar bylinejasi su Lietuva jie ir taip daro nusikatima ,tokios kaip pastoviosios kainos dalies nera nei vienoje europos salyje,tik pas mus,Lietuvos bananineje respublikoje yra ne taip, kaip turi buti .

stasas

stasas portretas
Ko jie dar bylinejasi su Lietuva, jie ir taip daro nusikaltima ,tokios kaip pastoviosios kainos dalies nera nei vienoje europos salyje,tik pas mus,Lietuvos bananineje respublikoje yra ne taip, kaip turi buti .

s

s portretas
1. stasas2011 05 13 18:58..Ko jie dar bylinejasi su Lietuva jie ir taip daro nusikatima ,tokios kaip pastoviosios kainos dalies nera nei vienoje europos salyje,tik pas mus,Lietuvos bananineje respublikoje yra ne taip, kaip turi buti .
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių