Technologijos – lengvesnei smulkiojo verslo pradžiai

Internetinėje erdvėje verslininkai jau gali visus reikalingus dokumentus susitvarkyti neišeidami iš biuro, taip sutaupydami tiek laiko, tiek pinigų.

Asmenims, norintiems pradėti verslą, daug rūpesčių kelia dokumentų tvarkymas įvairiose institucijose. Nuo šiol tai padaryti bus lengviau. Kodėl – pasakojo LTV laida „Šiandien“.

Vienoje mažoje kepyklėlėje kepami konditerijos gaminiai be konservantų ir sintetinių priedų, tad juos gali skanauti ir alergiški žmonės. Kepyklėlės savininkė sako dirbanti dar tik 5 mėnesius. Ji teigia sugaišusi daug laiko, kol sužinojusi kokių leidimų reikia tokiam verslui pradėti.

„Kiekvieną dokumentą reikia tvarkyti atskirai vis kitoje atitinkamoje institucijoje. Pirmiausia internete, tam tikros institucijos tinklalapyje reikia ieškoti nuorodos į kokią kitą įstaigą, kuri kuruoja kokią kitą sritį ir taip traukti informaciją ir dokumentą po vieną iš kiekvieno tinklalapio ar konkrečiai kreipiantis į pačią instituciją“, – ilgą kelią verslo dokumentams sutvarkyti pasakoja UAB „Molėja“ savininkė Ramunė Franskevičienė.

Tuo tarpu nedidelės alaus krautuvės, veikiančios dar tik porą mėnesių, savininkas visus reikiamus dokumentus jau galėjo susitvarkyti daug greičiau, nes pasinaudojo interneto svetainės „Verslo vartai“ klausimynais. Atsakius į pateiktus klausimus, paaiškėjo, kokių leidimų ir licenzijų norimai veiklai pradėti reikia ir kokios institucijos juos išduoda. Nereikėjo sukti galvos ir dėl verslo plano. Tereikėjo jį užpildyti, įrašant planuojamas pajamas, klientų srautus, darbuotojų skaičių ir kitą informaciją.

„Jeigu aš būčiau kreipęsis į konsultacinę firmą, galinčią kvalifikuotai paruošti verslo planą, kuris tiktų finansinei institucijai, tai būtų kainavę dar pora tūkstančių litų. Pasinaudodamas „Verslo vartais“ sutaupiau kelis papildomus tūkstančius, kuriuos galėjau skirti savo verslui“, – džiaugėsi UAB „Rivega“ savininkas Jonas Ignatonis.

Sukurti tokią internetinę svetainę Lietuvą įpareigojo Europos Sąjungos paslaugų direktyva. Pasak viešosios įmonės „Versli Lietuva“ vykdomo projekto rengėjų, vieno langelio principu gaunami dokumentai ne tik mažina administracines procedūras, bet ir taupo laiką bei pinigus tiek verslininkams, tiek valstybės institucijoms. Ateityje ši elektroninė paslauga dar bus tobulinama.

„Išvis atsisakysime popierinių licenzijų, bendradarbiaudami su kitais partneriais, tiek su registrų centru, tiek su valstybine mokesčių inspekcija. Turbūt pereisime tik prie elektroninių licencijų. Jos bus saugomos vienoje vietoje. Verslininkui nebereikės pateikti popierinės licencijos kaip įrodymo“, – ateities planus atskleidė VšĮ „Versli Lietuva“ generalinis direktorius Paulius Lukauskas.

Šiuo metu pradedantieji smulkieji verslininkai labiausiai domisi galimybėmis, kaip įsteigti maisto prekių parduotuvę, specializuotą krautuvę ar teikti maitinimo paslaugas.NAUJAUSI KOMENTARAI

XXI a baudžiava Lietuvoje

XXI a baudžiava Lietuvoje portretas
Išlikimui yra būtina veikla. Tačiau ... Lietuvoje žmogaus veikla yra gesinama valdžios priespauda, kaip baudžiavos laikais. Štai pavyzdys aiškumui. Anglijoj £622 (apie 2500 litų) žmogaus veiklos šių mėnesio pajamų nėra atskaičiuojamas joks mokestis, net ir valstybiniam socialiniam draudimui. Tai yra žmogaus veiklos asmeninė ir privati neliečiamybė šioj šaly. Lietuvoje … 121,50 lt (apie £30) – (su)mokamas žmogaus pajamų mokestis nuo 800 lt (apie£200) minimalaus darbo užmokesčio. Anglijoj … : ) (apie £30) 121,50 lt – (su)mokamas žmogaus pajamų mokestis nuo (apie £720) 2880 lt ………………. darbo užmokesčio. Valdžia Lietuvoje netrukdomai sugeba pasisotinti silpniausiųjų (vargdienių) sąskaita. Ar tai yra XXI amžiaus baudžiava Lietuvoje??? Taip. Kas vykdo baudžiavinę priespaudą? Visi premjerministrai nuo 2004 metų. Visi premjerministrai iki 2004 metų, vadovavę pasiruošimui papildyti ES junginį.

MNPD Lietuvoje 30000 litų

MNPD Lietuvoje 30000 litų portretas
visiems visiems visiems Kad gyventi oriai Lietuvoje, kiekvienas žmogus pirmiausia turi (planuoti): - būti sotus; - būti apsirengęs (šiltai); - turėti (šiltus) namus savo šeimai. Ir kad gyventi taip oriai Lietuvoje, pirmiausia ... Neapmokestinamasis pajamų dydis (NPD) žmogui turi būti 30 000 litų metams. Štai ... (JK) Anglijos (nesovietinio mentaliteto) ekonomistai paskaičiavo ir užrašė neapmokestinamų pajamų dydį (NPD) žmogui 2011 – 2012 metams: £143.75 savaitei £622.92 mėnesiui £7,475.00 metams Nuo žmogaus veiklos šių pajamų nėra atskaičiuojamas joks mokestis, net ir valstybiniam socialiniam draudimui. Tai yra žmogaus veiklos (verslo) asmeninė ir privati neliečiamybė kapitalistinėj šaly !!! Išvertus į lietuvių kalbą, būtų tokie NPD žmogui Lietuvoje: 568,83 lt savaitei 2 464,96 lt mėnesiui 29 579,32 lt metams * Metinis neapmokestinamasis pajamų dydis (MNPD) ž m o g u i Anglijoje 2010 - 2011 metams buvo: £6,475.00 (apie 25 600 litų) Susijusi info: - daiktų (namų, automobilių, ...) kainos Anglijoje ir Lietuvoje yra vienodos; - Lietuvoje kai kurie daiktai yra dar ir brangesni nei Anglijoje. NPD Europos Sąjungoje turi būti vienodas (ar bent jau panašus) ir nediskriminuojantis. Vienykimės reikalaukim ir (išsi)reikalaukim. MNPD žmogui Lietuvoje 30 000 litų. Kad gyventi oriai ir Lietuvoje ...
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių