Taupymo sumetimais poros dažniau tuokiasi žiemą

Duomenys rodo, kad poros, siekdamos sutaupyti, vis dažniau nusprendžia vestuves kelti žiemą, o ne šiltuoju metų laiku, kai paslaugų kainos pakilusios.

Kad sutaupytų pinigų, išleidžiamų kambarių ir salių nuomai, jaunieji, planuodami savo jungtuves, vis dažniau renkasi iki šiol ne itin populiarų metą savo šventei – periodą tarp spalio ir kovo mėnesių. Šiuo metu laiku viešbučių ir kitų patalpų nuomos kainos kur kas žemesnės nei per tokių švenčių piką – vasarą.

Telegraph.co.uk rašoma, kad kompanijos, siūlančios vestuvių planavimo paslaugas, taip pat patvirtina tokią tendenciją: per pastaruosius kelerius metus užsakymų žiemą ryškiai padaugėjo. Beje, ir šios paslaugos šaltuoju metų laiku kainuoja pigiau.

Pavyzdžiui, Didžiojoje Britanijoje žiemą susituokusių porų skaičius sudaro jau 15 procentų, o kai kuriose vietose net 20 procentų visų susituokusių porų.

Populiaraus britų vestuvių tematikos žurnalo „Confetti“ redaktorė Belinda Hanks teigia, kad vienas iš svarbiausių tokių pokyčių faktorių yra mažesnis šeimos biudžetas.

„Esant tokiai ekonominei situacijai, poros net ir vestuvių proga siekia kuo labiau sutaupyti“, – dėstė žurnalo redaktorė, – „Tuokiantis žiemą išleidžiama net ketvirtadaliu mažiau, nei švenčiant vestuves vasarą“.

Pastebėta, kad Didžiosios Britanijos porų, švenčiančių vestuves žiemą, per dvejus metus padaugėjo maždaug 7 procentais.

2006 metais kovo mėnesio ketvirtį įvyko 25 880 tuoktuvių, gruodžio ketvirtį – 41 150. 2008 metais atitinkamai tokiu pat metu įvyko 27 610 ir 44 015 vestuvių ceremonijų.

Dabartiniai statistiniai duomenys atskleidžia, kad ši tendencija nuo to laiko tik stiprėja.
Londono Westminsterio Taryba pranešė, kad žiemos metu šiais metais numatyta 15 procentų dagiau vestuvių nei praėjusiais.

Be to, tokiam pasirinkimui įtaką daro ir orai, kurie pastaruoju metu darosi visiškai nebenuspėjami. Kaip sakė minėto vestuvinio žurnalo redaktorė B. Hanks, žmonės pastebėjo, kad vestuves suplanavus vasasrą, geras oras toli gražu nebėra garantuotas.
„Kai vestuvės suplanuotos žiemą, niekas tobulo oro ir nesitiki, lūkesčiai žemesni, taigi taip smarkiai ir nesinervinama, kai Didžiają dieną oras nekoks“, – dėstė ji.

Tokios tendencijos daro poveikį ir vestuvių madai – nemažai dizainerių ėmė kurti spalvotas suknias, kurios labiau išssiskirtų šaltuoju ir pilkuoju metų laikų. Žiemą ir ankstyvą pavasarį ypač populiarios raudonos spalvos suknios. Vestuvinių apdarų dizainas vis dažniau kuriamas toks, kad kuo gražiau derėtų su paltais. O ir pastarųjų pasirinkimas darosui vis platesnis. Kuriami vis įvairesni aksesuarai – pirštinaitės, pelerinos, kepuraitės ir panašios detalės.


Šiame straipsnyje: vestuvėssantuoka

NAUJAUSI KOMENTARAI

Nesuprantu

Nesuprantu portretas
Vasarą patalpų šildyt nereikia, tai iš kur tos kainos žiemą mažesnės? Ekonomika, atsiprašant...

Laimingas

Laimingas portretas
Taupantys nesituokia, bent jau vestuvių nekelia.

nėravardo

nėravardo portretas
Mes planuotas vestuves iš rugpjūčio perkėlėme į vasarį, nes kaip tyčia tą vasarą draugai ir giminės tuokėsi vieni po kitų, tad nutarėm, kad piniginė tokio smūgio tikrai neatlaikys. Ir nė trupučio nepasigailėjom. Jau vien dėl to, kad nuotraukos netradicinės- sniegas, saulė (aišku labai pasisekė, kad tais metais pasitaikė tikra žiema), buvo verta tuoktis žiemą. Na ir finansine prasme vestuvės kainavo gerokai mažiau, nei būtų kainavę kitu metų laiku. Pvz muzikantų, fotografo, operatoriaus darbas kainavo daugiau nei per pusę pigiau nei jie prašo vasaros metu. O ir pasirinkimas daug didesnis, nes nė karto neišgirdome, kad atsiprašome, bet mes tą dieną jau esame užimti. Kaip tik siūlydavo nuolaidas, kad pasirinktumėme juos, kaip vėliau paaiškėjo, kad tą dieną mes tuokėmės mieste vieninteliai. :) Tad pliusų tuokantis žiemą tikrai buvo. O vienas pagrindinių minusų - gaji nuomonė, kad žiemą tuokiamasi tik iš reikalo, t.y. kai nuotaka laukiasi. Ir mes to neišvengėme, nors visi dar liepos mėnesį sužinojo, jog vestuves nukeliamos iš rugpjūčio pabaigos į vasario mėnesį.
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių