Tarp gyventojų siūlymų Vyriausybei, kaip mažinti nedarbą - ir netikėtos idėjos

Vyriausybei nuomonę dėl galimų nedarbo mažinimo priemonių išsakę žmonės pažėrė ir netikėtų idėjų:jie pageidauja nemokamų buhalterių paslaugų, panaikinti įvairias socialines lengvatas vaikus auginančias mamoms ir kitoms darbuotojų grupėms.

Vyriausybė pirmadienį pasitarime svarstys gyventojų viešosios konsultacijos metu pateiktus pasiūlymus, kaip mažinti nedarbą ir skatinti naujų darbo vietų kūrimą. Iš viso šalies gyventojai, emigrantai bei įvairios organizacijos pateikė beveik 200 pasiūlymų. Vyriausybė ketina Ūkio, Socialinės apsaugos ir darbo, Finansų ministerijas įpareigoti išnagrinėti pasiūlymus ir pateikti išvadas.

Apibendrintuose pasiūlymuose nenurodoma, kas konkrečiai pateikė idėjas. Visuomenės atstovai, siūlydami lankstesnius darbo santykius, nurodė, kad išeitinių pašalpų prasme brangi ir dėl būtinų įspėjimų ilga darbo sutarčių nutraukimų procedūra atgraso darbdavius nuo naujų darbo vietų kūrimo, nes jų likvidavimo kaštai yra dideli.

"Darbdaviai vengia samdyti mažų vaikų turinčius, arba, tikėtinai galinčius turėti žmones, ypač jaunas moteris, nes tokiems asmenims taikomos didžiulės garantijos darbdavio sąskaita - atostogos, draudimas nutraukti darbo sutartį, pirmenybė būti paliktam dirbti. Todėl būtina mažinti darbo santykių reguliavimą ir įvairios apribojimus, atsisakyti specialiųjų grupių apsaugos", - teigiama pasiūlymuose.

pasiūlymų pateikta siekiant lengvatų jauniems žmonėms steigiant verslą: iki 25 metų asmenis atleisti nuo mokesčių vienerius metus, įsteigti Buhalterijos biurą jaunam verslui - jis nemokamai arba už nedidelį mokestį buhalterijos paslaugas įmonėms teiktų, kol jos pasiektų 150 tūkst. litų apyvartą.

Pasiūlymų teikėjai nurodė, kaip būtų galima išnaudoti bedarbių potencialą. Juos pasitelkti siūloma tiek šalinant asbesto turinčius gaminius iš aplinkos, tvarkant Lietuvos miškus, taip pat klojant šaligatvių plyteles.

Be kita ko, siūloma sukurti itin lanksčią įdarbinimo formą - vienos ar kelių dienų "vaučerius". Pagal šią sistemą bedarbį norinčiam pasamdyti darbdaviui užtektų sumokėti nustatytą kainą, kuri apimtų dirbančiojo socialinį draudimą bei minimalų pajamų mokestį.

Teikiant pasiūlymus dėl nedarbo mažinimo buvo aktyvūs Kauno, Vilniaus, Panevėžio miestų, Jonavos, Mažeikių, Kretingos, Pakruojo, Šilalės ir kitų rajonų gyventojai. Pasiūlymų taip pat gauta iš tautiečių, dirbančių, gyvenančių Norvegijoje, Anglijoje, Švedijoje, Airijoje, Briuselyje. Savo rekomendacijas pateikė Lietuvos verslo darbdavių konfederacija, Lietuvos laisvosios rinkos institutas, Darbo ir socialinių tyrimų institutas, kitos organizacijos.


Šiame straipsnyje: darbasbedarbiainedarbas

NAUJAUSI KOMENTARAI

Kęstas

Kęstas portretas
Kas gimdys Lietuvoje? Paklauskime ministrą Steponavičių, kodėl emigracija greitėja, tuo tarpu gimdymų mažiau, negu mirčių. Krepšelių sistema negarantuoja universiteto baigimo net gabiems, jei jie konkuruoja su daugeliu. Jeigu padarome aukštąjį mokslą sunkiai prieinamu, o darbą be aukštojo sunku gauti, tai kas norės Lietuvoje turėti nors keletą vaikų?

Nustebes

Nustebes portretas
Citata: būtų galima išnaudoti bedarbių potencialą. Juos pasitelkti siūloma tiek šalinant asbesto turinčius gaminius iš aplinkos, tvarkant Lietuvos miškus, taip pat klojant šaligatvių plyteles. Kas cia per briedas? Ir ka reiskia pasitelkti bedarbiu potenciala? Ne pasitelkti reikia, o IDARBINTI bedarbius ir moketi jiems ATLYGINIMA. Ir tada nebeliks ka ISNAUDOTI (isiklausykit i sita zodi!!! Cia demokratija net nekvepia), nes nebus bedarbiu....?! Paradoksas ar ne ???

Cha

Cha portretas
Ar nevertėtų pirmų pirmiausia skirtingai apmokestinti tuos, kurie iš tikrųjų užsidirba (gamina ką nors, gydo, gaisrus gesina, remonto ir kitokias paslaugas teikia) ir tuos, kurie pasiima kiek užsimanę (valdžioj sėdi, bankus turi arba monopolijas valdo)? Kad pelnas būtų pelnytas, o ne pasivogtas? Va jeigu tikri pinigai būtų tik uždirbti pinigai, tai ir nedarbo turėtų nelikt, nes neužsidirbę negalėtų už prisiplėštus ir pasivogtus ir suubagautus nieko nusipirkt. Dirbt turėtų! O jei jau valdžia dirbt turėtų, tai ir į darbo vietas kitoks požiūris būtų... Vajetau, taigi nusipaisčiau visai! Juk ir dabar anie skirtingai apmokestinami, tik iš kito galo: nuo uždirbančių paskutinis kailis lupamas, o už vagiančius tie patys uždirbantys mokesčius moka. Nu bet vis dėlto... turėtų didieji ponuliaąi pagalvot, iš ko reiks atiminėt, kai paskutiniai uždirbantys arba išdvės, arba po užsienius išsilakstys, ane?
VISI KOMENTARAI 6
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių